یکشنبه 5 بهمن 1399
Sun, Jan 24, 2021
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | پیش بینی زارع پور؛عالمیان تا 2014درجمع 10پینگ پنگ باز برتردنیا
پیش بینی زارع پور؛عالمیان تا 2014درجمع 10پینگ پنگ باز برتردنیا
موضوع: تازه ها
تهران -رییس فدراسیون پینگ پنگ در آستانه بازی های المپیک 2012لندن بااشاره به برنامه های متعدد برای المپیکی های این رشته پیش بینی کرد:نوشاد عالمیان تا سال 2014 در جمع 10 پینگ پنگ باز برتر دنیا قرار می گیرد.

'محمد زارع پور'روز دوشنبه درگفت و گوبا ایرنا افزود:مسوولان فدراسیون برای موفقیت 'نوشاد عالمیان' و 'ندا شهسواری' در بازی های المپیک برنامه های متعدد تمرینی و اردویی را تدارک دیده اند تا این 2 ورزشکار با آمادگی کامل به این مسابقات اعزام شوند.

وی در باره انتظاراتش از این 2 پینگ پنگ باز در بازی ها ی المپیک گفت: امیدوارم عالمیان که در حال حاضر در رتبه 77 جهان قرار دارد با قرعه مناسب روبه رو شده و بتواند به دور بعد راه یافته و درادامه درجمع 32 پینگ پنگ باز برتر المپیک قرار گیرد.

رییس فدراسیون پینگ پنگ در خصوص ندا شهسواری نیز گفت: انتظارات زیادی از وی که برای نخستین بار توانسته سهمیه المپیک بانوان را درکشور به نام خود ثبت کند نداریم و از وی می خواهیم با تلاش زیاد و درحد توان از حیثیت بانوان ایران دراین رقابت ها دفاع کند.

زارع پور در عین حال تصریح کرد:پیش از این و در 5 دوره حضور ورزشکاران ایران در بازی های المپیک حتی یک پیروزی نیز کسب نکرده ایم و اگر بتوانیم این سد را بشکنیم کار بزرگی کرده ایم.

وی درتشریح برنامه های اردویی این 2 ورزشکار گفت:پس از مسابقات جهانی 2012 دورتموند که 14 فروردین ماه به اتمام رسید این 2 ورزشکار را به رقابت های برترین های آسیا در چین اعزام کردیم.

زارع پور افزود:این دو ورزشکار همچنین همراه با سایر ملی پوشان به مسابقات کره جنوبی،کویت و مراکش اعزام شدند تا دراین مسابقات آبدیده تر شده و با آمادگی بیشتر عازم بازی های المپیک شوند.

علاوه براین،نوشاد برای شرکت دراردوهای بلند مدت به کمپ اشلاگر اعزام شد و شهسواری نیز در مجارستان در اردوی مشترک با ملی پوشان این کشورشرکت کرد.

**اولویت اصلی ما همگانی کردن پینگ پنگ است

رییس فدراسیون پینگ پنگ درباره اولویت های مسوولان این فدراسیون گفت:اولویت نخست ما همگانی کردن پینگ پنگ در کشور است و برهمین اساس طرح پیشنهادی خود را به مسوولان وزارت ورزش و جوانان ارائه کرده و برای اجرایی شدن با مسوولان وزارت آموزش و پرورش به توافق رسیدیم.

زارع پور با بیان اینکه مدارس بهترین محل برای کشف استعداد های پینگ پنگ هستند، تصریح کرد:سال 89 که این پیشنهاد را به وزرات آموزش و پرورش دادیم شاید کمتر کسی اجرایی شدن آن را جدی می گرفت.

خوشبختانه با پیگیری های متعدد و جلسات کارشناسی که صورت گرفت این مساله در وزراتخانه آموزش و پرورش جا افتاد و به جمع بندی نهایی و اجرایی شدن آن رسیدیم.

به گفته وی طبق توافق به عمل آمده با آموزش و پرورش، ورزش پینگ پنگ در پایه تحصیلی پنجم ابتدایی اجباری و از سال تحصیلی 92-91 در مدارس این مهم اجرایی خواهد شد.

به اعتقاد وی، البته بهترین زمان برای یادگیری ورزش پینگ پنگ بین سنین 7 تا 10 سال است اما ما بازهم نا امید نیستیم و امیدواریم با نهایی شدن آموزش این رشته ورزشی در مدارس کسانی که از این خدمات درمدارس بهره مند می شوند بیش از این شوند.

رییس فدراسیون پینگ پنگ درباره زیر ساخت های این مهم درمدارس نیز خاطر نشان کرد: هماهنگی های لازم با وزارت آموزش و پرورش برای دراختیار گذاشتن میز پینگ پنگ درمدارس ابتدایی انجام شده است.

همچنین با برگزاری کلاس های آموزشی سطح فنی مربیان و داوری این رشته را افزایش داده ایم تا با اعزام آنان به مدارس در بحث آموزش نیز پیشرو باشیم.

**پینگ پنگ درایران دیگر یک رشته خانوادگی نیست

رییس فدراسیون پینگ پنگ با قبول اینکه در گذشته پینگ پنگ یک رشته خانوادگی بوده است،گفت:‌با ظهور استعداد های جدید دراین رشته ورزشی دیگر نمی توان ادعا کرد پینگ پنگ یک ورزش خانوادگی است و تنها برخی به آن می پردازند و قهرمانان آن از نسلی به نسل دیگر تغییر پیدا می کند.

زارع پور دراین خصوص به 'رادین خیام' اشاره کرد وافزود: این خردسال از یک خانواده غیرپینگ پنگی است که توانسته با پشتکار و علاقه خود درمسابقات انفرادی،دوبل و تیمی انتخابی کشوری ویژه این رده سنی تمامی رقبای خود را شکست داده و عضو تیم خردسالان ایران شود.

درهمین راستا فدراسیون پینگ پنگ در بعد ملی و هیات های استانی دربعد منطقه ای وظیفه استعداد یابی و شناسایی بازیکنان را برعهده گرفته و تا به حال نیز اقدامات موثری دراین خصوص صورت گرفته است.

به گفته وی هیات های تهران،فارس،البرز،خراسان رضوی،لرستان دراین راستا موفق تر از سایر هیات ها بوده اند البته عملکرد سایر هیات ها نیز قابل تقدیر است.

به اعتقاد وی تشکیل تیم های رده سنی خردسالان و نونهالان که برای نخستین بار در این فدراسیون شکل گرفته است درراستای این اقدامات بوده است.

زارع پور با بیان اینکه برنامه های حمایتی از 3 بازیکن اصلی تیم ملی نوشاد و نیما عالمیان و پوریا عمرانی تا به امروز خیلی خوب جواب داده است،افزود:‌ سرمایه گذاری برروی این 3 بازیکن که میانگین سنی آنان 19 سال است سال های متوالی ما را در رده بزرگسالان بیمه کرده است اما این کافی نیست و ما باید بدنبال تقویت سایر رده های سنی باشیم تا جایگزینان مناسبی برای تیم اصلی داشته باشیم.

برهمین اساس برنامه های استعداد یابی در کشور با قدرت ادامه خواهد داشت.

ورزشی.**9144**1440


منبع: خبرگزاری ایرنا
1391/4/26

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......