چهارشنبه 20 آذر 1398
Wed, Dec 11, 2019
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | جنگ قدرت افتاد به بعد از المپیک!
جنگ قدرت افتاد به بعد از المپیک!
موضوع: سایت ها
عصر ایران ورزشی؛ سولماز خیرخواه - ورزش ایران در آستانه المپیک روزهای پرتنش و پرحاشیه ای را پشت سر گذاشت و یکبار دیگر ثابت کرد که نه تنها ذات آن قهرمانی و پهلوانی نیست بلکه تماما حاشیه است. حاشیه‌هایی که هیچ‌گاه تمامی ندارد و هر روز وجه تازه‌ای به خود می گیرد. اما به صراحت می توان گفت هیچ‌یک از این حاشیه‌ها به اندازه حواشی برکناری پنج رئیس فدراسیون برای ورزش ایران گران تمام نشده است. تصمیمی که در آستانه المپیک تبعات زیادی چون تعلیق قایقرانی ایران از سوی فدراسیون جهانی و عدم پذیرش نام کمانداران المپیکی کشورمان  و در نهایت تعلیق دوچرخه سواری را به همراه داشت.

اما در حالی که مسابقات المپیک شروع شده است، حواشی هنوز ادامه دارد و به نظر می رسد حتی بعد از المپیک جنجال ها شکل جدی تری نیز به خود بگیرد.

احمد دنیا مالی، رئیس برکنار شده فدراسیون قایقرانی که اولین گزینه برای اجرایی کردن اهداف  وزارت ورزش و جوانان محسوب می شود، بعد از گذشت 3ماه از برکناریش هنوز پای حرفهایش ایستاده و از اراده ای برای "زدن" بلند قدهای ورزش ایران سخن می گوید. او که برای نجات یافتن ورزش ایران از تعلیق، پذیرفت تا به عنوان رئیس فدراسیون پای نامه ها را امضا کند تا المپیک از دست نرود، معتقد است مسائلی که امروز دامنگیر روسای فدراسیون ها و ورزش ایران شده است در حقیقت "تاوان" سکوتی است که مسئولان در زمان برکناری افرادی نظیر دادکان داشتند.

هرچند که دنیا مالی تحت هیچ شرایطی حاضر به استعفا و کوتاه آمدن از موضع خود نیست،  اما با این وجود او عقیده دارد برای بازگشتن به فدراسیون قایقرانی باید شرایط خاصی مهیا باشد : « باید ده تا یازده ماه صبر کنم تا با این مجموعه همکاری نداشته باشم اما برای فدراسیون یک برنامه 30 ماهه چیده بودم که اگر اجرا نشود، قایقرانی دچار مشکل می‌شود. همانطور که دیدید در نبود من به راحتی سهمیه بادبانی را از دست دادیم و آکادمی ملی قایقرانی نیز از روزی که من برکنار شدم تعطیل شد. از این جهت علاقمند هستم کارم را ادامه دهم.»

اما اوضاع در فدراسیون تیراندازی با کمان بی شباهت به فدراسیون قایقرانی نیست. کمانداران المپیکی ایران به عنوان اولین گروه شرکت کننده در رقابتهای المپیک در حالی عازم لندن شدند که تنش ها و حواشی در این فدراسیون هنوز ادامه دارد و نتیجه گیری های نهایی به بعد از المپیک موکول شده است.

  کریم صفایی، رئیس سابق فدراسیون تیراندازی با کمان که هیچ وقت برکناری اش را عادلانه و به حق ندانست، در حالی که از سوی مسئولان ایران برکنار شده بود اما از طرف فدراسیون جهانی رئیس به حق فدراسیون تیراندازی با کمان شناخته می شد. او پای نامه ها را امضا کرد و دو المپیکی اش را به لندن فرستاد تا به وعده خود برای اعزام دو ورزشکار المپیکی اش عمل کرده باشد.

هرچند که در نهایت کمانداران صفایی به المپیک اعزام شدند و برنامه های سرپرست فعلی فدراسیون برای جایگزینی کمانداران بی نتیجه ماند، اما این طور به نظر می رسد که هدف اصلی حملات صفایی افراد دیگری هستند. اوکه در مصاحبه هایش از اراده ای برای زدن وزیر و مات کردن شاه سخن به میان آورده بود، در آخرین کنفرانس خبری خود از تند‌ترین جملات برای بازپس گرفتن صندلی‌اش در فدراسیون تیراندازی با کمان استفاده کرد: « ما را از بازرسی کل کشور نترسانید چراکه اگر پایم به آنجا باز شود، ناگفته‌هایی دارم که براساس آن وزیر ورزش و معاونان محترم و همچنین رئیس سابق سازمان تربیت‌بدنی به دستگاه‌های قضایی باید مراجعه کنند.»

 اما شاید بتوان گفت تنها کسی که تا مدت ها بعد از برکناری اش سکوت کرد و در برابر اقدامات وزارت ورزش مخالفتی نکرد، علی زنگی آبادی، رئیس پیشین فدراسیون دوچرخه سواری بود. سه ماه پیش همزمان با برکناری احمد دنیامالی، زمانی که مسئولان وزارت ورزش تصمیم به برکناری علی زنگی آبادی رئیس فدراسیون دوچرخه سواری گرفتند، زنگی آبادی با سکوت معنادار خود، از حاشیه ها به دور ماند تا در فدراسیون رکابزنان، به اندازه قایقرانی و تیراندازی حاشیه و جنجال ایجاد نشود. اما حالا بعد از گذشت 3 ماه و در حالی که رکابزنان المپیکی به لندن اعزام شده اند، او نیز چون دو مدیر دیگر سکوتش را می شکند.

زنگی آبادی با تاکید بر اینکه  فدراسیون جهانی، خسرو قمری، سرپرست جدید این فدراسیون را به رسمیت نمی‌شناسد، از بازگشت خود به راس فدراسیون سخن می گوید.

  او که با اشاره به نامه فدراسیون جهانی مبنی بر تعلیق دوچرخه سواری ایران، از تعلیق رکابزنان در روزهای بعد از المپیک گفته بود، تصمیم گیری ها را به بعد از المپیک موکول می کند : « تعلیق دوچرخه سواری ایران به بعد از المپیک مربوط می شود و بر این اساس رکابزنان المپیکی به لندن اعزام شدند. آنها می‌توانند در رقابت‌های داخلی و المپیک حضور داشته باشند تا بعد از المپیک در این مورد تصمیم‌گیری شود.»

اما در شرایطی که علی زنگی آبادی پیش از این از استعفای خود به رسانه ها خبر داده بود، ادعا می کند که استعفای وی درشرایط خاصی و علی رغم میل باطنی او صورت گرفته است .

 رئیس برکناره شده فدراسیون دوچرخه سواری با اشاره به آخرین فرصتی که UCI به وزارت ورزش ایران داده است تا برای حل مشکل فدراسیون رکابزنان تصمیم گیری کند، با گفتن اینکه بهترین تصمیم گیری برگرداندن روسای برکنار شده به راس فدراسیون هاست، نسبت به باز پس گرفتن صندلی ریاست در فدراسیون رکایزنان مصر به نظر می رسد: « فدراسیون جهانی دوچرخه سواری از مسئولان ورزش ایران مدارک و دلایل موجه برای اقداماتشان می خواهد، اما مگر مدارکی هم وجود دارد؟ اصلا چه مدارکی را می خواهد ارائه دهند، وزارت تنها با بازگرداندن روسای برکنار کرده به راس فدراسیون ها می تواند، کارش را اصلاح کند و من باید تا 16 آگوست سرکارم برگردم در غیر این صورت دوچرخه سواری ایران بعد از المپیک تعلیق خواهد شد و این شوخی بردار نیست.»

اگرچه در حال حاضر به واسطه تصمیمات اخیر مسئولان در وزارت ورزش و جوانان، در زمینه تعلیق رشته های مختلف ورزشی توسط  فدراسیون های جهانی رکورددار هستیم، اما  این طور به نظر می رسد که این پایان کار نخواهد بود و احتمالا موج تغییرات و تحولات بعد از المپیک نیز ادامه داشته و حتی جنبه قدرت نمایی نیز به خود بگیرد.

گفته و شنیده های این روزها، حکایت از این دارد که حواشی ایجاد شده در فدارسیون های قایقرانی، تیر و کمان و دوچرخه سواری به احتمال زیاد، در روزهای آینده به فدراسیون شنا نیز سرایت کرده و در این شرایط تعلیق دامان این رشته را نیز بگیرد.

هرچند که فدراسیونی که به سرپرستی برانوش نیک بین اداره می شود در حال حاضر آرام به نظرمی رسد اما گفته می شود، برکناری غلامرضا جعفری، سرپرست پیشین فدراسیون شنا نیز ممکن است در روزهای بعد از المپیک برای وزارت ورزش و جوانان دردسر ساز شود.


برای خواندن سایر خبرهای ورزشی کلیک کنید

بازدید از صفحه اول sendارسال به دوستان printنسخه چاپی Bookmark and Share X Share Google Reader Stumble Upon
منبع: عصر ایران
1391/5/8

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
نورا کابل
فروشگاه آنلاین سیم و کابل
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......