پنج شنبه 15 خرداد 1399
Thurs, Jun 04, 2020
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | خسروی وفا مطرح کرد: عملکرد کاروان پارالمپیک ایران در لندن باور نکردنی بود/ کارنامه نابینایان خوب نبود
خسروی وفا مطرح کرد: عملکرد کاروان پارالمپیک ایران در لندن باور نکردنی بود/ کارنامه نابینایان خوب نبود
موضوع: تازه ها
رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین با تاکید بر اینکه عملکرد کاروان پارالمپیک ایران در لندن باور نکردنی بود، گفت: نباید ارزش مدال نقره تیم والیبال نشسته ایران را پایین بیاوریم البته نباید به آن قانع هم شویم.

محمود خسروی وفا در خصوص عملکرد کاروان پارالمپیک ایران در رقابت های پارالمپیک لندن ضمن بیان مطلب فوق گفت: عملکرد کاروان پارالمپیک ایران در رقابت های پارالمپیک 2012 لندن باورنکردنی بود و من در مجموع از عملکرد ورزشکاران راضی هستم.

وی در همین خصوص افزود: ما به سازمان ورزش و کمیته المپیک اعلام کرده بودیم که چه مدالهایی بدست می آوریم ضمن اینکه هدف گذاری رقابت های پارالمپیک لندن را با تشکیل ستادی در بازیهای پارالمپیک پکن مشخص کردیم و قصد داریم حداکثر ظرف یک ماه آینده ستاد رقابت های پارالمپیک 2016 ریودوژانیرو برزیل را نیز تشیکل دهیم.

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین ایران که با شبکه ورزش گفتگو می کرد خاطرنشان کرد: ما زمانی که ستاد بازیهای پارالمپیک لندن را 4 سال قبل تشکیل دادیم دو هدف اصلی را در دستور کار خود گذاشتیم که هدف اول ما حفظ و ارتقاء جایگاه کاروان پارالمپیک ایران در رقابت های پارالمپیک لندن بود و هدف دوم ما نیز ارتقاء رتبه کاروان ایران و افزایش تعداد مدالها بود.

وی خاطرنشان کرد: پیش از آغاز رقابتهای پارالمپیک لندن من به ورزشکاران گفته بودم که نگران شکست خوردن نباشید چون مسئولیت شکست شما با من است و من باید پاسخگو باشم. پیش بینی ما در رقابتهای پارالمپیک 2012 این بود که اولین مدال طلای کاروان دلوار توسط رحمتی در رقابت های جودو بدست آید که متاسفانه این موضوع تحقق پیدا نکرد.

خسروی وفا در پاسخ به این پرسش که چه تعاملی بین فدراسیون جانبازان و معلولین با فدراسیون نابینایان و کم بینایان  وجود دارد تاکید کرد: متاسفانه در فدراسیون نابینایان طی 5 سال شاهد تعویض سه رئیس فدراسیون بودیم که این موضوع مشکلاتی را ایجاد کرده است. چون زمان می برد که روسای جدید به شرایط و هماهنگی با فدراسیون پارالمپیک تطبیق پیدا کند. متاسفانه طی چند وقت اخیر ما شاهد مشکلاتی در اردوی تیم هایی مانند جودو ، فوتبال 5 نفره و گلبال بودیم به طوری که حتی برخی از ورزشکاران این رشته ها در زمینه تغذیه نیز مشکلاتی داشتند.

وی افزود: گلایه من از مسئولان فدراسیون نابینایان این است که هزینه هایی را که بابت برگزاری اردوها و تمرینات ، ورزشکاران نابینای پارالمپیکی از ما دریافت کرده اند مطابق با برنامه های ما هماهنگ نشده بود. به عنوان مثال ما برای هر ورزشکار نابینای پارالمپیکی هزینه ای روزانه معادل 150 هزار تومان را در نظر گرفته بودیم اما می دیدیم که دوستان در فدراسیون نابینیان فقط به ورزشکاران تغذیه یک بار مصرف داده و از دادن میان وعده به آنان خودداری می کنند.

خسروی وفا ادامه داد: ما اعتراض خود را به مسئولان مربوطه در فدراسیون نابینایان و کم بینایان اعلام کرده بودیم و به آنها گفته بودیم که اگر شرایط به همین شکل بخواهد باشد خود ما مسئولیت اردوها را برعهده می گیریم. مطمئن باشید مسائل به وجود آمده را به کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش گزارش خواهیم کرد تا دقت بیشتری در انتخاب رئیس این فدراسیون داشته باشند.

وی گفت: ما حدود 600 میلیون تومان برای ورزشکاران نابینایا  پارالمپیک هزینه کردیم و در حالی که تنها موفق به کسب یک مدال نقره توسط آنها شدیم که فدراسیون کم بینایان  و نابینایان باید در این خصوص پاسخگو باشند.

خسروی وفا با اعلام اینکه در این دوره از رقابت های  پارالمپیک خوشبختانه مشکل مالی نداشتیم گفت: ما از اول اردیبهشت سال 90 حقوق ورزشکاران و مربیان را به طور منظم به حساب های بانکی آنان واریز کردیم که این حقوق شامل 700 هزار تومان برای ورزشکاران متاهل و 550 هزار تومان برای یک ورزشکار مجرد بود ضمن اینکه حقوق مربیان نیز بر اساس سابقه آنها از 550 هزار تومان تا یک میلیون و 500 هزار تومان متغییر بود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا از عملکرد تیم ملی والیبال نشسته ایران در رقابت های  پارالمپیک لندن راضی هستید گفت: کدام رشته تیمی ما در 7 دوره از رقابت های پارالمپیک و حتی المپیک قهرمان و نایب قهرمان شده است. نباید ارزش مدال نقره تیم والیبال نشسته را پائین بیاوریم البته نباید به این مدال هم قانع شویم باید آسیب شناسی کنیم و ببینید که با اینکه تیم بوسنی را در مرحله گروهی شکست داده بودیم اما در بازی فینال به این تیم باختیم. مطمئن باشید با گروه آنالیزی که در اختیار داریم بررسی می کنیم که آیا تیم والیبال نشسته ایران شایستگی خود را در بازی فینال به معرض نمایش گذاشته یا خیر؟ مطمئن باشید هدف گذاری ما از همین الان کسب مدال طلای رقابت های والیبال نشسته پارالمپیک برزیل خواهد بود.

وی در خاتمه گفت: خوشبختانه در رقابت های پارالمپیک برزیل یک سری از کلاسهای رقابت ها حذف می شود که این موضوع به نفع کاروان پارالمپیک ایران خواهد بود.منبع: مهر
1391/6/20

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......