شنبه 9 فروردین 1399
Sat, Mar 28, 2020
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | کشتی فرنگی لیگ می خواهد
کشتی فرنگی لیگ می خواهد
موضوع: سایت ها
عصر ایران ورزشی؛ سولماز خیرخواه - تا همین چند وقت پیش حتی خوشبین ترین طرفداران کشتی هم فکرش را نمی کردند که قاسم رضایی شانسی برای قهرمانی  المپیک و حتی حضور در ترکیب تیم ملی داشته باشد. اما فرنگی کار وزن 96 کشورمان با تلاش و تمرینات فشرده، توانست مدال طلای المپیک را به سینه بزند.

اما حالا بعد از گذشت چند ماه از رقابت های لندن و در حالی که فرنگی کاران بهترین نتیجه کاروان ورزشی ایران را در لندن کسب کردند، هنوز تیمی ندارند و در بلاتکلیفی به سر می برند.

قاسم رضایی که این روزها در زادگاهش، آمل به صورت انفرادی تمرین می کند، معتقد است تاخیر در شکل گیری تیم ملی می تواند ضربات جبران ناپذیری را به تیم کشتی فرنگی ایران بزند. او در گفتگو با عصر ایران از دغدغه های محمد بنا و فرنگی کاران گفت و افزود که اگر زمینه فعالیت بنا فراهم شود قطعا او به کشتی باز خواهد گشت.

***

این روزها همه از محمد بنا حرف می زنند و از بازنگشتن مرد اول کشتی فرنگی به تیم ملی می گویند.

به نظرم در حال حاضر شرایط برای آمدن آقای بنا فراهم نیست. محمد بنا مربی کارکشته ای است و تا امروز تیم ملی کشتی فرنگی را خوب جلو برده است اما در حال حاضر شرایط برای هل دادن تیم به جلو وجود ندارد.ایشان سعی می کند تا تمام امکانات و شرایط را فراهم کنند بعد به تیم ملی بازگردند. به نظرم آقای بنا اگر تا به امروز برنگشته و هر گونه اعتراضی که داشته اند، همه برای بهتر شدن اوضاع کشتی و رفع اشکالات در کشتی فرنگی ایران بوده است.

درست است که عمده اعتراضات محمد بنا بر مدیریت فدراسیون بوده است؟

من فکر می کنم اگر بنا به مدیریت فدراسیون هم اعتراضی داشته، فقط برای بهتر شدن وضع بوده است. ببینید ما بعد از این همه سال و با وجود نتایج درخشانی که در المپیک و جام جهانی گرفتیم  هنوز لیگ کشتی فرنگی نداریم. ما حتی در شمشیربازی لیگ داریم اما کشتی فرنگی با وجود سه مدال طلایی که گرفت و قهرمان المپیک شد هنوز از لحاظ امکانات کمبودهایی دارد و محمد بنا به عنوان مرد اول کشتی فرنگی ایران که همه چشم ها به سوی او دوخته شده است، سعی می کند تا این مشکلات را بیان و رفع کند.

فکر می کنی بالاخره صدای محمد بنا به گوش کسی برسد و برای رفع این مشکلات کار جدی ای صورت بگیرد؟

راجع این موضوع نمی توانم نظری بدهم اما خودم هم فکر می کنم در حال حاضر قضیه امروز کشتی فرنگی ایران همان کمبود امکانات باشد. با این شرایط فعلی، فقط یکی دو تیم وارد لیگ شده اند و در حال حاضر کشتی فرنگی هیچ گونه پشتوانه ای ندارد. ما هم امیدواریم با تغییراتی که در این رشته رخ می دهد، شرایط برای فرنگی کاران بهتر شود و ما هم بتوانیم حداقل به اندازه آزاد کارها پشتوانه داشته باشیم تا بتوانیم از این به بعد هم با اقتدار به کارمان ادامه بدهیم.

فعلا که تیم ملی تشکیل نشده، چطور تمرین می کنید؟

خودم در شهرم آمل تمرین می کنم و با توجه به تجربیاتی که دارم سعی می کنم بدنم را آماده نگه دارم.

با توجه به اینکه جام جهانی کشتی را اسفند ماه در پیش داریم، فکر نمی کنید تاخیر در تشکیل اردوی تیم ملی در نتایج این رقابت ها تاثیر بگذارد؟

راستش من الان بیشتر از هرچیزی شوکه هستم از اینکه کشتی فرنگی در المپیک توانست چنان نتایجی خوبی را بگیرد و به 3 مدال طلا برسد اما هنوز بدون سرمربی است و کسی نیست که تیم ملی را جمع و جور کند. اما به هرحال این مسلم است که هر چه تمرینات زودتر شروع بشود واعضای تیم ملی زودتر دور هم جمع شوند، فرنگی کاران می توانند نتیجه بهتری در جام جهانی بگیرند و برعکس آن هم می تواند اتفاق بیفتد. یعنی با دیر شدن تمرینات و اردوها، بچه ها آمادگی کمتری داشته باشند که این قطعا در نتایج این رقابت ها تاثیرگذار خواهد بود.

شایعاتی مبنی بر جایگزینی آقای چمن گلی به جای محمد بنا بود. این حرفها چقدر جدی است؟

بعید می دانم که این اتفاق بیفتد. هرچند که آقای چمن گلی به عنوان یکی از مربیان خوب کشتی فرنگی مطرح هستند و از طرف فیلا به عنوان بهترین مربی دنیا انتخاب شدند و در مدت مربیگری شان توانستند نتایج خوبی را به ثبت برسانند، اما در نهایت آقای بنا و آقای چمن گلی با هم قابل مقایسه نیستند و هر یک از آنها جای خودشان را دارند و هر دو قابل تقدیرند.

فکر نمی کنید روش بنا نسبت به بقیه مربیان فرق دارد؟ و کلا منحصر به فرد عمل می کند؟

چرا من هم همین را گفتم. کلا نمی توان دو مربی را با هم مقایسه کرد. روش کاری بنا قطعا با سایر مربیان فرق دارد. نمونه اش این است که خیلی‌ها از او ایراد می‌گیرند که چرا بنا انتخابی برگزار نمی‌کند. اما او در این سال‌ها نشان داده است که روش موفقی داشته و با این روش نتیجه هم گرفته است.

البته معتقد نبودن بنا به انتخابی، برای شما خیلی هم خوب نبود چون بعد از دوره ای که از کشتی فاصله گرفتی، هیچ زمانی فرصت این پیدا نشد که با حریفانت در وزن خودت رقابتی داشته باشی.
این درست است اما در نهایت شناختی که محمد بنا از من و از کشتی من داشت باعث شد تا از من دوباره دعوت کند تا به اردوی تیم ملی برگردم و تمریناتم را از سر بگیرم.

و همین بازگشت مجدد بود که زمینه ساز قهرمانی در المپیک شد.

بله در حقیقت محمد بنا به من اعتماد کرد و من هم با تمام توانم سعی کردم از فرصتی که در اختیار من گذاشته شده استفاده کنم و این نتیجه چیزی بود که من از 4 سال پیش در موردش فکر کرده و برای آن برنامه ریزی کرده بودم.

یعنی دقیقا از المپیک پکن که نتوانستی نتیجه بگیری.

بله دقیقا. البته این را باید بگویم که امسال باز هم هیچ کس فکرش را نمی کرد که من و حتی کشتی فرنگی بتواند در المپیک لندن به این نتیجه برسد و در حالت خیلی خوب همه انتظار نهایتا یک برنز را داشتند. اما خدا را شکر ما فراتر از این انتظارات عمل کردیم و توانستیم نه تنها بیشتر از یک مدال بگیریم بلکه قهرمان هم بشویم. البته تمرینات ما و برنامه مربی مان طوری بود که ما را به این باور رساند و شرایط قهرمانی را برای ما فراهم کرد.

در حقیقت بچه ها از زمانی که در مسابقات جهانی برگشتند به این باور رسیدند که می توانند در المپیک لندن حرف اول را بزنند و همه ما در المپیک لندن این را دیدیم. در المپیک تیم های بزرگی چون روسیه جلوی ایران کم آوردند و خیلی از  کشورهای جلوی ایران زانو زدند.

خود من به قدری آماده بودم که اگر حتی با 20- 30 درصد آمادگی کمتر هم روی تشک می رفتم، باز هم می توانستم نتیجه بگیرم و بر حریفانم غلبه کنم. من در المیپک 4 کشتی گرفتم که همه را بردم و سعی می کردم تا اجازه پوئن گیری را به حریفم ندهم.

قصد داری تا کی  در این رشته فعالیت داشته باشی؟

فعلا شرایط خوب است اگر تیم ملی و لیگ هم شکل بگیرند عالی خواهد بود. به طور کل دیگر دوست ندارم این فرصت‌ها را از دست بدهم. اگر خدا بخواهد تا المپیک بعدی هم حاضر خواهم بود.برای خواندن سایر خبرهای ورزشی کلیک کنید 


بازدید از صفحه اول sendارسال به دوستان printنسخه چاپی Bookmark and Share X Share Google Reader Stumble Upon
منبع: عصر ایران
1391/7/20

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......