جمعه 20 تیر 1399
Fri, Jul 10, 2020
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش |   فصلنامه «آموزش تربیت‌بدنی» به پله چهل‌وچهارم رسید
  فصلنامه «آموزش تربیت‌بدنی» به پله چهل‌وچهارم رسید
  فصلنامه «آموزش تربیت‌بدنی» به پله چهل‌وچهارم رسید موضوع: کتاب
چهل‌وچهارمین فصلنامه رشد «آموزش تربیت‌بدنی» منتشر شد. در این شماره مطالبی با موضوع‌های آمادگی جسمانی و ویژگی‌های آن، راه‌های پرورش و تقویت عزت نفس در تربیت‌بدنی دوره ابتدایی، ورزش‌های پایه برای دانش‌آموزان و آموزش روش دویدن بررسی شده است._به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، در بخش سرمقاله چهل‌وچهارمین فصلنامه رشد با «عنوان آموزش تربیت‌بدنی» موفقیت کاروان ورزشی در بازی‌های المپیک 2012 مورد بررسی قرار گرفته است. 

در بخشی از این سر مقاله آمده است: «حقیقت آن است که برای حضور چشم‌گیر و موفق ایران دراین بازی‌ها، هیچ چیز از هیچ‌کسی فروگذار نشده است. دولت در هفت سال گذشته انصافا در بالاترین سطح انتظار منابع مالی زیادی را به جامعه ورزش تزریق کرده است که اگر در کنار آن منابع نیروی انسانی متخصص و درد آشنای ورزش را نیز در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری‌ها شرکت می‌داد، ثمره کاروان ورزش جمهوری اسلامی ایران در بازی‌های سی‌ام، از این هم فراتر می‌رفت. تردیدی نباید داشت منابع مالی هرچه قدر فراوان، اگر قوی مدیریت نشود، بازده آن چشم‌گیر نخواهد بود و گاه وبال می‌شود.»
 
«زنگ ورزش هم کتاب می‌خواهد و هم وحدت رویه و روش تدریس» عنوان گفت‌وگو با محمد مشحون، رییس فدراسیون بسکتبال ایران در بخش دوم نشریه است که به مسایلی همچون نقش آموزش و پرورش در ترویج ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، نقش معلمان ورزش در تربیت انسان‌ها و اثر‌گذاری فضای مدرسه و حیاط در انجام فعالیت ورزشی می‌پردازد. 

بخش سوم به گزارش تحلیلی با عنوان «پهلوانی یا قهرمانی» نوشته بهرام بهرامی‌پور، کارشناس‌ارشد تربیت‌بدنی و دبیر ورزش اختصاص داده شده است که به نقش و اهمیت داشتن ویژگی‌های قهرمانی و پهلوانی اشاره می‌شود. 

«آمادگی جسمانی و ویژگی‌های آن» موضوع بخش بعدی فصلنامه است که توسط مجید کاشف، دانشیار دانشگاه تربیت‌دبیر شهید رجایی به قلم تحریر درآمده است. 

در این بخش آمده است: «آمادگی جسمانی برخورداری از یک حالت انرژی پویا و سرزنده بودن و به این معنی است که سیستم‌های مختلف بدن سالم هستند و کارایی خوبی دارند. آمادگی جسمانی نقطه مقابل خسته شدن از تلاش‌های جسمانی روزمره، متضاد نداشتن نیرو برای پرداختن به امور زندگی و تفریحات سالم از روی میل و رغبت است.» 

در بخش پنجم، انگیزه دانش‌آموزان برای فعالیت بدنی خارج از کلاس در قالب مقاله‌ای با عنوان «مدرسه تلاش و سبک زندگی» نوشته «گرنت هیل» با ترجمه حدیث مرادی بررسی شده است. 

«تاب و طناب و شادی» عنوان بخش بعدی نشریه است که کیا رنجبر، کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزش و فرید ساعدپناه، کارشناس تربیت بدنی و علوم ورزش این مقاله را به نگارش درآورده‌اند. در این بخش فواید طناب‌بازی، وسایل مورد نیاز طناب‌بازی و راهنمایی‌های آموزشی بازگو شده است. 

عنوان بخش هفتم، «یوگا برای کودکان» است. در این بخش که توسط گلنوش صدق روحی، دکترای فیزیولوژی ورزشی دانشگاه تهران ترجمه شده است، راه‌های آشنا کردن معلمان ورزشی با یوگا و آثار آن بر کودکان و نوجوانان تحلیل شده است. 

بخش هشتم به تاثیرات مدرسه بر فعالیت بدنی می‌پردازد. این بخش که با عنوان «آموزش و پرورش فعال» ذکر شده است، ابراهیم در‌تاج، کارشناس ارشد آسیب‌شناسی ورزشی، یافته‌های پژوهشی در این حوزه را به صورت گزارشی مطرح می‌کند. 

مهدی ربیعی و محمدحسن طالبیان نویسندگان مشترک مقاله «راه‌های پرورش و تقویت عزت نفس در تربیت‌بدنی دوره ابتدایی» در بخش بعدی نشریه‌اند که در قالب مطلبی آموزشی به نقش مربیان تربیت‌بدنی، نقش یاد گرفتن دانش‌آموزان و شناخت خصوصیات آن‌ها، نقش رقابت و نقش‌های ورزش، نظم و تشویق یا انتقاد اشاره می‌کنند. 

پایان‌بخش نشریه «ورزش و تراکم استخوان و تغییرات بدنی در دوران کودکی» نام دارد و موضوع‌هایی در بخش‌های رشد، مقادیر چربی بدن، چاقی و چکالی استخوان بازگو شده است. نویسنده این بخش «دیوید جنکیز» و «پیتر ریبورن» است که توسط جواد وکیلی، دانشجوی دکترای فیزیولوژی دانشگاه تهران به فارسی برگردان شده است. 

چهل‌وچهارمین فصلنامه آموزشی، تحلیلی و اطلاع‌رسانی رشد با عنوان «آموزش تربیت بدنی» از سوی سازمان پژوهشی و برنامه‌ریزی آموزشی دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در 64 صفحه و به بهای 650 تومان منتشر شده است.
منبع: خبرگزاری کتاب
1391/8/19

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......