جمعه 16 خرداد 1399
Fri, Jun 05, 2020
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش |   حمایت فدراسیون از کتاب مربیگری درجه 1 دوچرخه سواری
  حمایت فدراسیون از کتاب مربیگری درجه 1 دوچرخه سواری
  حمایت فدراسیون از کتاب مربیگری درجه 1 دوچرخه سواری موضوع: کتاب
فدراسیون دوچرخه سواری کشورمان 400 جلد از کتاب «مربیگری سطح 1 دوچرخه سواری» نوشته جکی شروود را که تا پایان هفته جاری روانه بازار نشر خواهد شد، خریداری می‌کند.-محسن سلگی، مترجم کتاب «دوچرخه‌سواری، مربیگری درجه 1» با اعلام این خبر به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، گفت: این کتاب را جکی شروود، مربی و مدرس اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری (UCI) نوشته است که ترجمه فارسی آن هفته آینده با شمارگان هزار نسخه و قیمت 17 هزار تومان از سوی انتشارات «حکیم هیداجی» روانه بازار نشر خواهد.

وی درباره محتوای «دوچرخه سواری، مربیگری درجه 1» توضیح داد: این کتاب در پانزده فصل تدوین شده است که نخستین بخش آن به شرح چگونگی مسابقات جاده، تایم تریل، دوچرخه‌سواری کراس، دوچرخه‌سواری کوهستان و تفریحی می‌پردازد.

سلگی فصل دوم را بخش آغاز مباحث مربیگری دوچرخه‌سواری عنوان کرد و افزود: این فصل هم دربرگیرنده مباحثی مانند «مربیگری چیست؟»، «اصول مربیگری»، «مسوولیت‌های مربی»، «دانش مربیگری»، «مهارت‌های مربیگری»، «نقش مربی» و «چه کسی را مربیگری می‌کنم؟» است و یکی از فصل‌های کلیدی کتاب به شمار می‌آید.

وی عنوان بخش سوم کتاب را «مساوات در دوچرخه‌سواری» ذکر کرد و گفت: در قسمت سوم کتاب علاوه بر پرداختن به مقوله‌های حقوقی از مولفه‌هایی مثل برنامه‌ریزی عملکری برای اعمال منصفانه و موضوعات کلیدی و موانع بالقوه هم سخن به میان آمده است. ضمن این‌که در فصل چهارم با عنوان «لزوم و شرایط دوچرخه‌سواری» به قسمت‌های مختلف دوچرخه و همچنین وضعیت‌های مختلف دوچرخه‌سوار اشاره شده است.

دبیر کمتیه آموزش فدراسیون دوچرخه‌ سواری درباره بخش‌های پنجم و ششم این کتاب گفت: فصل پنجم معرف تکنیک‌های روز دوچرخه‌سواری است و طبقه‌بندی تکنیک‌های دوچرخه سواری، تکینک‌های پایه، پیاده و سوار شدن، رکاب زدن، تعادل و هماهنگی، روش گوشه‌گیری و دوچرخه سواری گروهی، از جمله بخش‌های متعدد این فصل‌اند. همچنین «ایمنی دوچرخه سواری» عنوان فصل ششم این کتاب است که مواجهه با فوریت‌ها، فراهم کردن محیط امن و ارزیابی خطرات دوچرخه‌سواری، فراهم کردن منابع برای یک جلسه تمرین و همچنین به حداقل رساندن خطرات طی جلسه مربیگری، عناوین مهم فصل ششم را تشکیل می‌دهند.

وی اضافه کرد: بهبود و ارتقای عملکرد دوچرخه‌سوار، محور اصلی مطالب بخش هفتم را تشکیل می‌دهد. در این قسمت هم با مباحثی مانند تجزیه و تحلیل تکنیک‌ها و مهارت‌ها، تکنیک‌های آموزش، سبک‌های یادگیری و ایجاد محیط یادگیری و مربیگری موثر آشنا خواهیم شد. چگونگی برنامه‌ریزی جلسات مربیگری هم محتوای اصلی بخش هشتم این کتاب است که در فصل‌های نهم و دهم با مطالبی مانند ارایه جلسات مربیگری و ارزیابی این جلسات تکمیل می‌شود.

سلگی با اشاره به این‌که بخش یازدهم به ارایه راهکارهایی برای بهبود و ارتقای مربیگری دوچرخه‌سواری اختصاص دارد، افزود: قسمت دوازدهم، بخش ویژه‌ای از کتاب «دوچرخه سواری» را تشکیل می‌دهد که دربرگیرنده شرح اصطلاحات آناتومیک و توضیح عملکرد دستگاه‌های مختلف بدن هنگام انجام این ورزش است.

دبیر کمیته آموزش فدراسیون دوچرخه‌سواری فصل سیزدهم این کتاب را مربوط به مربیگری در سطوح پایه این ورزش عنوان کرد و توضیح داد: «مربیگری کودکان و دوچرخه‌سواران جوان» مبحث تخصصی سیزدهمین فصل «دوچرخه‌ سواری»‌ است و در دو فصل پایانی هم نویسنده به اصول تمرینات مختلف دوچرخه‌سواری و نقش تغذیه در موفقیت رکابزنان پرداخته است.

به گفته سلگی، شروود؛ مربی و مدرس پرآوازه دوچرخه‌سواری انگلستان، کتاب «سطح 1 مربیگری پیشرفته» را سال 2011 به رشته تحریر درآورد. این اثر منبع اصلی کلاس‌های سه دوره مربیگری درجه یک رکابزنی است و بیش از 100 مربی ایرانی با شرکت در کلاس‌هایی که برپایه «مربیگری درجه 1 دوچرخه‌سواری» برگزار شد، موفق به کسب بالاترین مدرک مربیگیری اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری (UCI) شدند.
منبع: خبرگزاری کتاب
1392/4/15

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......