شنبه 5 بهمن 1398
Sat, Jan 25, 2020
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | نشست خبری جام جهانی کشتی فرنگی پازاج: انتظار نداشتیم فرنگی‌کاران، تیم ملی را تنها بگذارند/ با تلفیقی از جوانان و باتجربه‌ها به میدان می‌رویم ...
نشست خبری جام جهانی کشتی فرنگی پازاج: انتظار نداشتیم فرنگی‌کاران، تیم ملی را تنها بگذارند/ با تلفیقی از جوانان و باتجربه‌ها به میدان می‌رویم ...
نشست خبری جام جهانی کشتی فرنگی پازاج: انتظار نداشتیم فرنگی‌کاران، تیم ملی را تنها بگذارند/ با تلفیقی از جوانان و باتجربه‌ها به میدان می‌رویم ... موضوع: رزمی

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: انتظار نداشتیم فرنگی‌کاران شاخص کشتی فرنگی تیم ملی را در جام جهانی تنها بگذارند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، با توجه به اینکه جام جهانی کشتی فرنگی قرار است روزهای 30 بهمن و اول اسفند ماه با حضور 8 تیم برتر جهان در سالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شود نشست خبری سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی و سخنگوی فدراسیون کشتی صبح امروز با حضور اصحاب رسانه در خانه کشتی برگزار شد.

در این نشست احد پازاج سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در خصوص عدم حضور کشتی‌گیران سرشناس و طلایی‌های المپیک در جام جهانی گفت: همان‌طور که از قبل هم اعلام کرده بودیم ما هم دوست داشتیم از وجود این نفرات در جام جهانی استفاده کنیم اما متأسفانه آنها ما را تنها گذاشتند و تمایلی برای حضور در جام جهانی نشان ندادند. امسال سال پرکاری داشتیم، در ابتدای سال جام جهانی کشتی فرنگی و سپس مسابقات جهانی ازبکستان را پیش رو داشتیم به فاصله 10 روز در بازی‌های آسیایی شرکت کردیم و آخر همین هفته هم باید در جام جهانی که میزبان آن هستیم به میدان برویم.

وی ادامه داد: بلافاصله پس از اتمام بازی‌های آسیایی تیم را برای جام جهانی آماده کردیم، 6 اردو برگزار کردیم و در نهایت با حداکثر توان در جام جهانی روی تشک خواهیم رفت. ترکیب تیم ملی هم با پیشنهاد کادر فنی و تصمیم اعضای شورای فنی مشخص شد که با ترکیبی از جوان‌ها و با تجربه‌ها به میدان خواهیم رفت. دوست داشتیم از طلایی‌های المپیک هم در این مسابقات استفاده کنیم اما آنها خودشان نخواستند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در خصوص نحوه انتخاب ملی‌پوشان در جام جهانی گفت: تمام کشتی‌گیران بر اساس فرایند تیم ملی انتخاب شدند و تنها محسن حاجی‌پور از مسابقات عمومی با کسب مجوز از شورای فنی انتخاب شد بر اساس فرآیند کشتی‌گیرانی می‌توانند در جام جهانی شرکت کنند که در مسابقات قهرمانی جهان عضو تیم ملی بودند و کشتی‌گیرانی که در جام تختی عملکرد مناسبی داشتند.

پازاج در مورد نحوه انتخاب یوسف اخباری در وزن 75 کیلوگرم با وجود کسب نتایج نه چندان مناسب در جام تختی گفت: اخباری کشتی‌گیر وزن 75 کیلوگرم است و در جام تختی در 80 کیلو شرکت کرد اما با این وجود و از نظر کادر فنی عملکرد قابل قبولی در این رقابت‌ها داشت و کشتی خوبی در مقابل حریف آمریکایی گرفت. به همین دلیل وی را برای این مسابقات انتخاب کردیم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی تصریح کرد: با توجه به اینکه میزبان جام جهانی هستیم دوست داشتیم از تمام پتانسیل‌ها استفاده کنیم، کشتی‌گیران المپیکی هم تا آخرین اردو حضور داشتند اما در نهایت تصمیم به عدم حضور در این مسابقات گرفتند و انتظار مردم از این بزرگان حضوری مصمم‌تر و قوی‌تر از گذشته بود تا با هم از جایگاه کشتی فرنگی دفاع کنیم متأسفانه سوریان، نوروزی، عبدولی و رضایی اردو را ترک کردند و عنوان کردند که نمی‌توانند در جام جهانی کشتی بگیرند در حالی که برنامه‌ریزی ما روی این نفرات بود و تیم را با حضور آنها بسته بودیم.

پاراج ادامه داد: انتظار می‌رفت با توجه به تأکید مسئولان ارشد کشور این دوستان هم وارد میدان می‌شدند و از حیثیت ایران دفاع می‌کردند چرا که تمام رقیبانی که به ایران می‌آیند می‌خواهند ما را شکست دهند که این موضوع زیبنده کشتی ما نیست و در نهایت مجبور شدیم این طور عمل کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا برخوردی با این کشتی‌گیران از نظر انضباطی صورت خواهد گرفت، گفت: ما بر اساس فرایند عمل خواهیم کرد و این موضوع هم به کمیته انضباطی فدراسیون کشتی برمی‌گردد. تمام این عزیزان برای رسیدن به دوبنده تیم ملی باید در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی موفق عمل کنند تا به عضویت تیم ملی در آیند.

علیرضا رضایی سخنگوی فدراسیون کشتی نیز توضیحاتی در خصوص برگزاری جام جهانی داد، وی در این خصوص گفت: جام جهانی امسال با رویکرد جدید اتحادیه جهانی کشتی با حضور 8 تیم بر روی تشک‌های با رنگ‌آمیزی جدید برگزار خواهد شد. با توجه به برنامه‌ریزی فدراسیون کشتی برای حضور در مسابقات بین‌المللی دارد کسب نتیجه در جام جهانی جزو نتایج فاخر برای ورزش ما به حساب می‌آید چرا که قدرت‌نمایی در بین 8 تیم برتر کشتی جهان نتیجه‌ای فاخر محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: وقتی که مردم و مقام معظم رهبری که همواره ورزشکاران را مورد لطف قرار می‌دهند از کسب پیروزی و قهرمانی‌های کشتی‌گیران خوشحال می‌شوند ما هم وظیفه خود می‌دانیم و برای کسب بهترین نتیجه به میدان برویم.

سخنگوی فدراسیون کشتی در خصوص عدم حضور کشتی‌گیران شاخص در جام جهانی کشتی فرنگی گفت: از نظر اخلاقی انتظار داشتیم این عزیزان تیم ملی را همراهی کنند و تنها نگذارند وقتی تیم قهرمان می‌شود دل مردم شاد می‌شود و پیام مقام معظم رهبری خستگی را از تن ما بیرون می‌کند حالا هم جوانان ما ثابت خواهند کرد که می‌توانند جای خالی بزرگان را به خوبی پر کنند و با تمام قدرت از حیثیت کشتی فرنگی دفاع خواهند کرد.

رضایی تصریح کرد: تیم‌های روسیه و آذربایجان با ترکیب اصلی به میدان خواهند آمد و ما نمی‌توانیم مقابل این تیم‌ها که با تمام قدرت به میدان می‌آیند از جوانان میدان ندیده استفاده کنیم.

مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد در خصوص انتخاب تیم ملی برای حضور در جام جهانی و مسابقات قهرمانی آسیا گفت: خوشبختانه در حال حاضر در بیشتر حوزه‌ها 2 تا 3 کشتی‌گیر خوب و آماده داریم، کشتی‌گیرانی که مشکل وزن کم کردن نداشته باشند بر اساس تصمیم کادر فنی می‌توانند هم در جام جهانی و هم در قهرمانی آسیا به میدان بروند و کشتی‌گیرانی که در این زمینه مشکل دارند به جام جهانی اعزام نخواهند شد و در قهرمانی آسیا شرکت خواهند کرد.

سخنگوی فدراسیون کشتی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره مسابقات اوپن و اینکه قبل از آن مسابقاتی در سطح بزرگتری در آمریکا برگزار شده بود گفت: مسابقاتی که ما برگزار کردیم روی سکو برگزار شد و اگر می‌خواستیم این مسابقات را روی زمین برگزار کنیم خیلی از مشکلات حل می‌شد از طرفی مسابقات ما با توجه به نتایج و نوع برگزاری و همچنین تعداد تشک و کشتی‌گیر مورد تأییدیه رسمی اتحادیه جهانی کشتی قرار گرفت از طرفی نتایج آن نمادین نبود و برای مرحله نهایی انتخابی تیم ملی لحاظ خواهد شد.

انتهای پیام/خ


دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
var i = 0; updatesentcomments(); function updatesentcomments() { setTimeout(function () { if (!(($('#commentform').contents().find('#newsid').val() * 1) > 0) && i < 100) { updatesentcomments(); } els
منبع: خبرگزاری فارس
1393/11/27

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
نورا کابل
فروشگاه آنلاین سیم و کابل
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......