جمعه 17 مرداد 1399
Fri, Aug 07, 2020
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی در پاسخ به فارس خبر داد دریافت ۷۶ میلیارد تومان از بدهی ایرلاین‌ها/ هنوز یک توپولف زمینگیر در فرودگاه ...
مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی در پاسخ به فارس خبر داد دریافت ۷۶ میلیارد تومان از بدهی ایرلاین‌ها/ هنوز یک توپولف زمینگیر در فرودگاه ...
مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی در پاسخ به فارس خبر داد دریافت ۷۶ میلیارد تومان از بدهی ایرلاین‌ها/ هنوز یک توپولف زمینگیر در فرودگاه ... موضوع: رزمی

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی از دریافت ۷۶ میلیارد تومان بدهی ایرلاین‌ها در ۹ ماه اخیر و درآمد سالانه ۱۵۰ میلیارد تومانی فرودگاه مشهد خبر داد و گفت: از کل توپولف‌های زمینگیر فقط یک توپولف ملکی تابان‌ایر در این فرودگاه مانده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بازدید خبرنگاران از طرح توسعه فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد امروز انجام شد.

در پایان بازدید، خبرنگاران از پروژه‌های عمرانی دومین فرودگاه پرتردد کشور، مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی در نشستی خبری به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

محمدباقر قاسم‌زاده اظهار داشت: روزانه 180 پرواز و در ایام پرتردد 200 پرواز از فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: در سال 92 کل پروازهای فرودگاه مشهد 51 هزار و 463 پرواز بود و 7 میلیون و 329 هزار و 353 نفر از طریق این تعداد پرواز جابه‌جا شدند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی افزود: امسال و تا پایان دی ماه 6 میلیون و 970 هزار و 889 نفر از طریق فرودگاه مشهد جابه‌جا شدند و در این مدت 47 هزار و 840 پرواز انجام شد.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال رشد 25 درصدی در تعداد پروازها داشته باشیم، بیان کرد: در نوروز 93 کل مسافر جابه‌جا شده در فرودگاه مشهد 419 هزار و 84 نفر بود و در همین مدت 2922 نشست و برخواست انجام شد.

* راه‌اندازی پرواز مشهد - کویت و مشهد - هامبورگ تا 40 روز آینده

قاسم‌زاده با بیان اینکه فرودگاه مشهد به 30 مسیر داخلی پرواز دارد، گفت: فقط به استان‌هایی که فرودگاه ندارند نظیر استان قم پرواز نداریم.

وی با بیان اینکه به 19 مسیر خارجی از فرودگاه مشهد پرواز داریم، گفت: مسیر مشهد- کویت توسط کویت ایرویز از 8 فروردین 1394 و مسیر مشهد - هامبورگ از 10 اسفند ماه توسط جرمنیا ایرلاین راه‌اندازی می‌شود.

* افزایش پروازهای شرکت‌های هواپیمایی به فرودگاه مشهد/ پروازهای ایران ایر از همه ایرلاین‌ها کمتر است

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی بیان کرد: امسال و تا پایان دی ماه کل پروازهای مسافری فرودگاه مشهد 10 درصد رشد داشته است؛ در پروازهای داخلی 7 درصد، در پروازهای بین‌المللی 22 درصد و در پروازهای عتبات 19 درصد رشد داشته‌ایم.

وی اظهار داشت: شرکت‌های هواپیمایی به تازگی پروازهای خود را به فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد افزایش داده‌اند؛ در این راستا شرکت هواپیمایی معراج 35 درصد، شرکت هواپیمایی قشم 90 درصد، شرکت هواپیمایی تابان 46 درصد، شرکت هواپیمایی زاگرس 104 درصد، شرکت هواپیمایی کاسپین 30 درصد و شرکت هواپیمایی گلف‌ایر 76 درصد افزایش پرواز داشته‌اند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی بیان کرد: همچنین از دی ماه امسال شرکت‌های هواپیمایی اترک و فلای دوبی پروازهای خود را به فرودگاه مشهد برقرار کرده‌اند.

* طرح‌های توسعه‌ای فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد

وی بیان کرد: فراخوان 5 دستگاه پل تلسکوپی (ایربریج) به قیمت 20 میلیارد تومان انجام شده است که برای تایپ هواپیمای ایرباس و بوئینگ 747 است.

قاسم‌زاده بیان کرد: هر پل تلسکوپی 450 نفر مسافر بوئینگ 747 را در مدت زمان 9 دقیقه به راحتی تخلیه کند.

وی بیان کرد: در حال حاضر 6 هزار متر سالن ترانزیت و 2500 متر ترمینال ورودی و بارانداز در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد وجود دارد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی گفت: ترمینال داخلی فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد قبلا 10 هزار مترمربع بود که 15 هزار مترمربع بازسازی و به آن افزوده شد. همچنین 6 مترمربع توسط سرمایه‌گذار افزوده شده است و با احتساب رواق‌های بیرون 37500 مترمربع مساحت سالن ترمینال داخلی است.

وی همچنین از ساماندهی غرفه‌های درون سالن پروازی خبر داد و گفت: این مورد موجب تسهیل تردد مسافران و کاهش سطح گیت‌ها شده است.

قاسم‌زاده از افتتاح پارکینگ طبقاتی فرودگاه‌های مشهد با ظرفیت 1400 خودرو خبر داد و گفت: متراژ این پارکینگ 36 هزار و 500 مترمربع در 3.5 طبقه است که هر طبقه 400 خودرو و با احتساب نیم طبقه بالا یک هزار و 400 خودرو ظرفیت پارکینگ طبقاتی خواهد بود.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی افزود: فاز یک این پروژه از هفته آینده به بهره‌برداری می‌رسد و فاز بعدی تا 4 ماه آینده افتتاح خواهد شد.

وی درباره ساختمان عملیات و برج مراقبت پرواز فرودگاه مشهد که در حال احداث است، گفت: این ساختمان شامل 7 طبقه از همکف و 2 طبقه منفی یک و منفی 2 مجموعا 9 طبقه است.

قاسم‌زاده با بیان اینکه فاز اول پروژه شامل طبقات منفی یک و منفی 2 است، گفت: این دو طبقه 12 هزار مترمربع شامل ساختمان تأسیسات و ساختمان بارانداز و تسمه نقاله خواهد بود.

وی بیان کرد: طبقه همکف سالن ارتباطی بین ترمینال داخلی و خارجی خواهد بود و پس از آن در طبقات بعد سالن CIP و طبقات عملیات پرواز و مراقبت پرواز خواهد بود.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی گفت: از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌های کشور 16 میلیارد تومان به فاز یک این پروژه و ساختمان پلیس اختصاص می‌یابد.

وی با بیان اینکه فاز یک پروژه 40 درصد پیشرفت دارد، بیان کرد: کل پروژه 14 ماهه و تا پایان تابستان سال آینده و اوایل مهر ماه به اتمام می‌رسد.

* برنامه‌ریزی افزایش ظرفیت برای پروازهای فوق‌العاده نوروزی تا 25 درصد

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی بیان کرد: فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد به دلیل تکمیل زیرساخت‌ها محدودیتی برای پروازهای فوق‌العاده ندارد.

وی افزود: برنامه‌ریزی کرده‌ایم 25 درصد افزایش ظرفیت برای نوروز 94 داشته باشیم.

* دریافت 76 میلیارد تومان از بدهی ایرلاین‌ها در سال جاری

وی با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی در فرودگاه مشهد خوش‌حساب شده‌اند، بیان کرد: از خرداد ماه امسال تاکنون 76 میلیارد تومان از طلب خود را از ایرلاین‌ها دریافت کرده‌ایم و 50 میلیارد تومان باقی مانده است.

وی اظهار داشت: سال گذشته فقط 46 میلیارد تومان از طلب ایرلاین‌ها به ما پرداخت شد.

وی همچنین درباره درآمد شرکت فرودگاه‌های کشور اظهار داشت: از محل فعالیت‌های هوانوردی سالانه 120 میلیارد تومان و از محل فعالیت‌های غیر هوانوردی نظیر غرفه‌ها سالانه 30 میلیارد تومان و جمعا 150 میلیارد تومان درآمد داریم.

وی با بیان اینکه سال گذشته 38 میلیارد تومان در بخش اعتبارات عمرانی فرودگاه مشهد هزینه کردیم، بیان کرد: از 120 میلیارد تومان درآمد شرکت فرودگاه‌های کشور از محل فعالیت‌های هوانوردی 60 میلیارد تومان هزینه می‌شود و مابقی صرف فرودگاه‌های زیان‌ده در سطح کشور می‌شود.

* 24 ساعته شدن سیستم راداری فرودگاه مشهد

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی از 24 ساعته شدن سیستم راداری فرودگاه مشهد خبر داد و گفت: این سیستم تا پیش از این 18 ساعته بود که با 24 ساعته شدن موجب کاهش مصرف سوخت پروازها و صرفه‌جویی در زمان نشست و برخواست می‌شود.

وی همچنین درباره توپولف‌های زمینگیر در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد گفت: فقط یک فروند توپولف ملکی شرکت هواپیمایی تابان در این فرودگاه زمینگیر است.

وی با بیان اینکه 37 پارک پوزیشن هواپیما در فرودگاه مشهد وجود دارد، گفت: 2 باند پروازی و 8 تاکسی‌وی داریم.

انتهای پیام/آ


دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
var i = 0; updatesentcomments(); function updatesentcomments() { setTimeout(function () { if (!(($('#commentform').contents().find('#newsid').val() * 1) > 0) && i < 100) { updatesentcomments(); }
منبع: خبرگزاری فارس
1393/11/27
برچسب ها: ,

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......