پنج شنبه 26 تیر 1399
Thurs, Jul 16, 2020
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | حداد عادل در گردهمایی نمایندگان شورای عالی آموزش و پرورش در استان‌ها: آموزش و پرورش را باید خوب اداره کرد/ احساس نیاز جهان اسلام به آموزش و ...
حداد عادل در گردهمایی نمایندگان شورای عالی آموزش و پرورش در استان‌ها: آموزش و پرورش را باید خوب اداره کرد/ احساس نیاز جهان اسلام به آموزش و ...
حداد عادل در گردهمایی نمایندگان شورای عالی آموزش و پرورش در استان‌ها: آموزش و پرورش را باید خوب اداره کرد/ احساس نیاز جهان اسلام به آموزش و ... موضوع: گوناگون

عضو شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه این وزارتخانه را باید خوب اداره کرد، گفت: کار در آموزش و پرورش کشورها مسابقه‌ای برای تسخیر آینده است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس غلامعلی حداد عادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز در دومین روز گردهمایی نمایندگان شورای عالی آموزش و پرورش در استان‌ها که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: شورای عالی آموزش و پرورش بعد از مجلس شورای ملی سابق و مجلس شورای اسلامی فعلی باسابقه‌ترین شورایی است که کار خودش را مستمرا ادامه داده و چیزی حدود 118 سال از تأسیس آن می‌گذرد.

وی ادامه داد: در کمتر جایی است که چنین انباشته‌ای از اسناد فکری مربوط به آموزش و پرورش داشته باشیم و این قدمت و اصالت بسیار مهم است.

حداد عادل افزود: شورای عالی آموزش و پرورش اتاق فکر این وزارتخانه است و تجربه ثابت کرده است مدیران تا قبل از اینکه مسئولیت برعهده گیرند به مقصد و آرمان‌ها فکر می‌کنند اما بعد از قبول مسئولیت فشار کار اجرایی و گرفتاری‌های روزمره به اندازه‌ای زیاد می‌شود که بیش از فکر کردن به هدف به حرکت کردن فکر می‌کنند.

عضو شورای عالی آموزش و پرورش یادآور شد: با درک چنین واقعیتی است که شورای عالی آموزش و پرورش باید تکیه‌گاهی باشد.

وی اضافه کرد: این شورا زمانی که به وجود آمد متکفل همه امور آموزشی، فکری و فرهنگی کشور بوده است.

حداد عادل با بیان اینکه ضرورت پشتیبانی ملی از شورای عالی آموزش و پرورش را درک می‌کنم، گفت: از سال 1360 تا امروز در این شورا بوده‌ام و همیشه این دغدغه بوده است که آن چیزی که تصویب می‌کنیم چقدر بر واقعیت بوده و چقدر کار پژوهشی در آن وجود دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر شما از شورای عالی آموزش و پرورش پشتیبانی کنید و قبل از اینکه لایحه و قانونی برای رأی‌گیری آماده شود درباره آن اظهار‌نظر کرده و از همکاران خود پرسش کنید و جمع‌بندی‌ها را به دبیرخانه ارسال نمایید اعتبار بیشتری داشته و سودمند‌تر است.

عضو شورای عالی آموزش و پرورش گفت: دغدغه دیگر این است که قانون تصویب می‌شود و حالا چه کسی اجرا می‌کند و شورای عالی آموزش و پرورش مجلس قانونگذاری آموزش و پرورش است و همان کاری می‌کند که مجلس انجام می‌دهد؛ برای نمونه تصویب می‌کنیم مدرسه‌های غیرانتفاعی این شرایط را داشته باشد و حالا چه کسی تضمین می‌کند و اهمیت نظارت نیز کمتر از قانونگذاری نیست.

*کار آموزش و پرورش آینده‌سازی است

حداد عادل با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش در واقع یک ملت‌سازی است، افزود: کار آموزش و پرورش ساختن یک نسل و کشور است و دقیقا کار آن آینده‌سازی است.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش مسئول امور جاری اینجا و اکنون نیست بلکه مسئول آینده است و اگر اشکالی در امور اکنون است نتیجه اشکالی است که 30 تا 50 سال پیش در آموزش و پرورش بوده است.

*مدیران تصمیم‌گیرنده به اموری که نتیجه فوری‌تری دارد علاقه بیشتری دارند

عضو شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش یادآور شد: اگر امروز در آموزش و پرورش مشکلی دیدید مطمئن باشید فردا در کشور مشکل خواهید دید و بسا که خیلی از مدیران تصمیم‌گیرنده نیز به اموری که نتیجه فوری‌تر دارد علاقه بیشتری بدهند تا سرمایه‌گذاری برای کاری که 30 سال دیگر نتیجه دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: درک اهمیت آموزش و پرورش و توجه به آن و سرمایه‌گذاری در آن هم یک قدرت آینده‌نگری بالا و هم به اخلاص نیاز دارد و فرد باید بداند این کار برای مملکت مفید است و شهرتی نیز ایجاد نکند.

*کار در آموزش و پرورش کشورها مسابقه برای تسخیر آینده است

حداد عادل با اشاره به وضعیت جهان یادآور شد: کار در آموزش و پرورش در کشورها مسابقه‌ای است برای تسخیر آینده و هر کسی در این میدان موفق باشد آینده از آن اوست.

وی اضافه کرد: اگر به تاریخ استعمال در کشورهای استعمار‌زده مراجعه کنید می‌بینید ابتدا با لشکر‌کشی و نظامی‌گری وارد شده‌اند و بعد برای اینکه در حالت سخت جنگ نباشند بلافاصله به سراغ آموزش و پرورش رفته‌اند و استعمار‌گران به هر کشوری که رفته‌اند سراغ آموزش و پرورش آن رفته تا نسلی از خود آن کشور تربیت کنند تا مثل ارزش‌های آنها فکر کرده و آنها را بر سر کار آورده‌اند تا کشور مطابق میل آنها اداره شود.

عضو شورای عالی آموزش و پرورش تصریح کرد: برای نمونه برای فروپاشی امپراتوری عثمانی باید ملی‌گرایی در اعراب تقویت شود تا آنها بگویند ما عرب هستیم و استانبول ترک است پس تا جنگی صورت گیرد و عرب‌ها جدا شوند و جنگ داخلی صورت گیرد و قدرتی که در جنگ جهانی اول متلاشی شود و این فکر ملی‌گرایی عربی و جانشین شدن پان عربیسم به جای پان اسلامیسم چگونه باید رشد کند؟ با تاسیس چند دانشگاه در بیروت که اینجا باید روشنفکران عرب بیایند و چند نسل تقویت شوند و این فکر در کشورهای عربی رواج پیدا کند که هنوز هم هست و از آن حزب بعث بیرون می‌آید.

*عربستان امروز مدرسه بیشتر از مسجد می‌سازد

حداد عادل بیان داشت: واقعیت‌های امروز این است که در کشورهای اسلامی عربستان سعودی در مقایسه با 40 سال پیش که بیشتر مسجد می‌ساخت امروز علاوه بر مسجد‌سازی به مدرسه‌سازی روی آورده است؛ یعنی وقتی به کشور چین می‌روید می‌بینید مدرسه‌های مسلمانان آنجا را عربستان ساخته و مربیان و معلم‌‌های آنها نیز از آنجا پشتیبانی می‌شود و یا در پاکستان نیز همین را می‌بینید و اوضاعی که پاکستان دچار شده است بی‌ارتباط با سرمایه‌گذاری‌های وهابیون سعودی نیست.

عضو شورای عالی آموزش و پرورش یادآور شد: اول انقلاب آنها به پاکستان رفتند و زبان فارسی را از مدارس پاکستان حذف کردند و زبان عربی را جایگزین آن کردند. توصیه این بود که زبان قرآن و اسلام است و باید این زبان، زبان دوم بعد از زبان انگلیسی در مدارس باشد. حالا پاکستانی‌ها متوجه می‌شوند این زبان عربی‌ که سعودی‌ها ترویج کرده‌اند به فهم درست‌تر اسلام کمک نکرد و باعث شد مدرسه‌های طلبگی طالبان بیش از 20 میلیون طلبه داشته باشد و از آن اوضاعی به وجود آید که در سوریه، عراق و لبنان اتفاقاتی می‌افتد.

حداد عادل اضافه کرد: در چنین شرایطی جهان اسلام به خصوص شیعیان از جمهوری اسلامی انتظار کمک دارند و دست نیاز دراز کرده‌اند تا الگو، کتاب و برنامه درسی به ما بدهید و مدیران مدارس مختلف آنها به ایران می‌آیند و چه بخواهیم و نخواهیم وظیفه‌ای فراتر از مرز‌های‌مان داریم.

*احساس نیاز به آموزش و پرورش در همه جای جهان اسلام به وجود آمده است

وی با بیان اینکه احساس نیاز به آموزش و پرورش در همه جهان اسلام به وجود آمده است گفت: یک خود‌آگاهی وجود دارد و همه متوجه شده‌اند مبداء حرکت آموزش و پرورش است و در چنین شرایطی جمهوری اسلامی به برکت تقوا و همت امام (ره) به وجود آمده است که می‌تواند مورد اعتماد مسلمانان باشد.

حداد عادل تصریح کرد: آموزش و پرورش را باید خوب اداره کنید و هم از نظر مقررات، قوانین، کتاب و روش‌ها هدیه‌ای به دست‌های نیازمندی که به سمت ما دراز می‌شود بدهیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: البته در آموزش و پرورش مشکلات زیادی داریم و هرچه بودجه آن زیاد می‌شود باز تورم و گرانی باعث می‌شود معلمان از دیگر قشر‌ها عقب بمانند و همه چیز در آموزش و پرورش بی‌روح است و عنصر ذی‌روح معلم است یعنی نقش معلم در آموزش و پرورش مثل راننده در یک خودرو است.

وی خاطرنشان کرد: معلم عنصری است که فکر می‌کند و در آموزش و پرورش روح دارد و دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم، گزینش آن، تامین و رفاه معلم قلب آموزش و پرورش است.

انتهای پیام/


دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
var i = 0; updatesentcomments(); function updatesentcomments() { setTimeout(function () { if (!(($('#commentform').contents().find('#newsid').val() * 1) > 0) && i < 100) { updatesentcomments(); }
منبع: خبرگزاری فارس
1393/11/28
برچسب ها:

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......