پنج شنبه 26 تیر 1399
Thurs, Jul 16, 2020
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | رئیس سازمان بسیج مستضعفین در کنگره ملی اقتصاد مقاومتی خبرداد ایجاد ۱۰۰هزار شغل در کارگاه‌های کوچک توسط بسیج سازندگی/از خام فروشی نفت پرهیز ...
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در کنگره ملی اقتصاد مقاومتی خبرداد ایجاد ۱۰۰هزار شغل در کارگاه‌های کوچک توسط بسیج سازندگی/از خام فروشی نفت پرهیز ...
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در کنگره ملی اقتصاد مقاومتی خبرداد ایجاد ۱۰۰هزار شغل در کارگاه‌های کوچک توسط بسیج سازندگی/از خام فروشی نفت پرهیز ... موضوع: رزمی

سردار نقدی در کنگره ملی اقتصاد مقاومتی با اشاره به موانع و مشکلات تولید ملی و راهکارهای برون رفت از رکود، گفت: فساد اقتصادی و مبارزه با قاچاق از الزامات مشارکت عمومی و توسعه سرمایه‌گذاری در تولید است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمد رضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در جریان برگزاری کنگره ملی اقتصاد مقاومتی در تهران اظهار داشت: در روستایی به طور خودجوش زمین‌ها یکپارچه شدند، اما آیا نباید در این خصوص مدیریت هم اقدامی انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه اقتصاد مقاومتی باید زمینه‌ها برای توسعه و پیشرفت فراهم شود، افزود: چرا کشاورز ما برای زمین‌های خود سند ندارد، تا به ازای آن از تسهیلات بانکی استفاده کرده و کسب و کار خود را رونق دهد؛ این موارد نیازمند مدیریت جهادی و برنامه‌ریزی است.

سردار نقدی یکی دیگر از مشکلات بر روند توسعه فعالیت‌ها را عدم هماهنگی و ارتباط میان صنعت و دانشگاه عنوان کرد و گفت: مسئول هماهنگی ارتباط میان صنعت و دانشگاه، بازار و صنعت و همه این‌بخش‌ها با دولت کجاست؟

وی تاکید کرد: برخی پیشرفت‌های قابل ملاحظه صنعت دفاعی را به خاطر سرمایه‌گذاری در این بخش عنوان می‌کنند، در حالی که این صنعت در ارتباط با دانشگاه از ظرفیتها و پتانسیل‌ علمی جوانان ایرانی استفاده کرده‌اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به لزوم ارتباط سایر صنایع با دانشگاه‌ها تصریح کرد: یکی از لازمه‌های پیشرفت در زمینه حضور فعال دانشگاه‌ها و استفاده از پتانسیل‌های علمی است.

سردار نقدی با بیان اینکه یکی از موانع پیشرفت تولید ملی، وجود فساد اقتصادی و قاچاق در کشور است، گفت: بسیاری از مردم نقدینگی‌های خود را به سمت تولید نمی‌آورند، چرا که برخی ثروت‌های بادآورده‌ای در اختیار دارند که انگیزه را از سایر افراد می‌گیرد.

نقدی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها در مورد فساد اقتصادی، فرمان 8 ماده‌ای و یا دستور تشکیل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز دادند و در کنار آن به سران قوا برای مبارزه با فساد تشکیل نشست‌های منظم را گوشزد کرده‌اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین  با تاکید بر اینکه امروز ابزارهایی برای کنترل ورود کالا از مجاری غیر رسمی به داخل کشور وجود دارد، گفت: به راحتی با یک فرمان اداری می‌توان جلوی ورود حتی یک عدد گوشی قاچاق را هم گرفت؛ بخش اعظمی از تلفن‌های همراه موجود در کشور از طریق مجاری غیر رسمی وارد کشور می‌شوند.

وی همچنین با اشاره به اینکه در زمان فعالیت بنده در ستاد مبارزه با قاچاق کالا، جلوی 2 میلیارد دلار کالای قاچاق گرفته شد، گفت: در این مدت اقدامات خوبی انجام شد و هم‌اکنون نیازمند چنین تصمیمات و برنامه‌ریزی‌هایی هستیم.

نقدی با بیان اینکه مقررات دست و پاگیر مانع از پیشرفت تولید ملی می‌شوند، گفت: تمام این مسائل و مشکلات نیازمند مدیریت جهادی است و در کنار آن عزم ملی را می‌طلبد.

وی با اشاره به اینکه مردم را باید در سایر عرصه‌ها از جمله اقتصاد کشور همراه کنیم، گفت: ایجاد شور و نشاط، علاقه و مشارکت دادن همه مردم در تولید نیازمند تحرک و استفاده از ابزارهای مدیریتی است.

سردار نقدی تاکید کرد: در دولت قبل فهرستی از اقداماتی که می‌توانست برای حضور مردم و نقش آفرینی آنان در اقتصاد انجام داد ارائه شد و در جلساتی هم تنها درباره آن بحث و تبادل نظر شد، اما اقدام خاصی صورت نگرفت.

سردار نقدی با تاکید بر اینکه در دولت فعلی هم فهرست عناوین اقدامات قابل انجام توسط بسیج ارائه شده است، گفت: هنوز پس از گذشت بیش از 1.5 سال نوبت به استماع صحبت‌های ما نرسیده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین  در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کارکردهای بسیج و اقدامات انجام شده در حوزه اقتصاد مقاومتی طی 2 سال گذشته تاکید کرد: در عرض دو سال گذشته 100 هزار شغل به همت بسیج سازندگی در کارگاه‌های تولیدی کوچک ایجاد شد که اگر دولت هم در این باره همراهی کند، عرصه‌های زیادی وجود دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با انتقاد از خام فروشی نفت به جای تولید محصول نهایی تاکید کرد: روزانه یک میلیون بشکه نفت به خارج کشور صادر می‌شود که در صورت تبدیل آن به محصول نهایی حتی یک نفر در کشور بیکار نخواهد ماند.

وی گفت: همین بنرهایی که در سالن فعلی نصب شده است همه از تولیدات خارجی‌ها تامین می‌شود، در این زمینه نفت خام را به نصف قیمت دریافت می‌کنند و پس از تبدیل به ارزش افزوده به خودمان می‌فروشند.

سردار نقدی با بیان اینکه کارخانه‌های نیمه‌فعال و مهندسان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها در زمینه تبدیل نفت خام به محصول نهایی به کار گرفته شود، گفت: هیچ چیزی در زمینه تولید محصول نهایی در کشور چه به لحاظ دستگاه و چه به لحاظ دانش فنی کم نداریم و در این خصوص امکان حضور فعال هزاران نفر و اشتغال آنان در این صنعت وجود دارد.

وی ادامه داد: اکنون غربی‌ها در آسیب‌پذیرترین شرایط ممکن قرار دارند و با چند تحریم آزادانه در حال فعالیت هستند، اما به دلیل عدم استفاده از ابزارهای مدیریتی از پتانسیل‌ها و ظرفیتهای داخلی غفلت شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حضور مردم تنها نباید به راهپیمایی و تظاهرات و رأی گیری‌ها ختم شود، بلکه همین ظرفیت امکان ایجاد تحول اقتصادی و حرکت دسته‌جمعی برای توسعه فعالیت‌ها و مقاصد نظام جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.

انتهای پیام/ب


دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
var i = 0; updatesentcomments(); function updatesentcomments() { setTimeout(function () { if (!(($('#commentform').contents().find('#newsid').val() * 1) > 0) && i < 100) { updatesentcomments(); }
منبع: خبرگزاری فارس
1393/11/29
برچسب ها:

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......