شنبه 28 دی 1398
Sat, Jan 18, 2020
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | گزارش فارس از همایش اقتصاد مقاومتی در اصفهان زلف نجات اقتصاد کشور به اجرای اقتصاد مقاومتی گره خورده است / نباید سرنوشت اقتصاد مقاومتی همچون ...
گزارش فارس از همایش اقتصاد مقاومتی در اصفهان زلف نجات اقتصاد کشور به اجرای اقتصاد مقاومتی گره خورده است / نباید سرنوشت اقتصاد مقاومتی همچون ...
گزارش فارس از همایش اقتصاد مقاومتی در اصفهان زلف نجات اقتصاد کشور به اجرای اقتصاد مقاومتی گره خورده است / نباید سرنوشت اقتصاد مقاومتی همچون ... موضوع: رزمی

نمایندگان اقتصادی و مهندسی استان اصفهان بر لزوم اجرای همه‌جانبه اقتصاد مقاومتی به نحو کامل تأکید و نسبت به دچار شدن سرنوشت آن به اصل 44 هشدار دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، پیش از ظهر امروز همایشی تحت عنوان «همایش اقتصاد مقاومتی» به مناسبت روز بزرگداشت مهندس در تالار اتاق بازرگانی و صنعت و معدن برگزار شد.

این همایش که به همت سازمان بسیج مهندسی استان اصفهان و جمعی از نهادها و ارگان‌های مرتبط با بخش مهندسی استان اصفهان برگزار شده بود، با هدف گردهمایی مجامع و انجمن‌های مهندسی استان اصفهان و در راستای تحقق یک هم‌گرایی و هم‌افزایی در این عرصه تشکیل جلسه داد.

گفتنی است که همایش اقتصاد مقاومتی، نخستین گردهمایی مهندسی استان اصفهان و با حضور نمایندگانی از 15 نهاد رسمی و اصلی مرتبط با بخش مهندسی استان همچون انجمن کارشناسان رسمی دادگستری، انجمن انبوه‌سازان، انجمن شرکت‌های ساختمانی و تاسیساتی، انجمن صنفی مهندسان و مشاوران خانه صنعت و معدن، اتاق تعاون، جامعه اسلامی مهندسی استان و اتاق بازرگانی، انجمن مهندسان یارانه و IT و ... تحت عنوان شورای هماهنگی مجامع و نظامات مهندسی استان اصفهان بود.

در ابتدای این همایش رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان اظهار کرد: امروز حضور و گردهمایی مهندسان استان اصفهان را در لوای یک پرچم و عنوان باید مبارک دانست.

خسرو کساییان بیان کرد: گردهمایی تمام انجمن‌های اصلی مهندسی استان اصفهان و تشکیل شورای هماهنگی مجامع و نظامات مهندسی استان اصفهان اتفاق میمون و فرخنده‌ای است که ماحصل آن یک هماهنگی و همگرایی موفق‌ خواهد بود.

وی تصریح کرد: عالم هستی بر اساس یک نظم و مهندسی خاصی از سوی خداوند متعال ساخته شده و برای پیمودن مسیر موفقیت باید بر طبق این نظم و هماهنگی پیش رفت، بدین منظور تشکیل نخستین گردهمایی انجمن‌های مهندسی استان اصفهان نوید موفقیت‌های روزهای آتی را می‌دهد.

در ادامه همایش، آرمان‌پناه از مهندسین پیشکسوت استان اصفهان که فعالیت جدی و حرفه‌ای خود را پیش از انقلاب اسلامی آغاز کرده است، بیان کرد: تمام برنامه‌های جهانی که منجر به موفقیت شده است، بر اساس یک الگوی برنامه‌ریزی شده مهندسی بوده است.

وی با اشاره به نقش بی‌بدیل مهندسی در موفقیت‌آمیز بودن یک حرکت و فعالیت، افزود: طبق گفته شیخ بهایی یک مهندس، یک اقتصاددان است و این یک اصل اثبات شده در جهان امروز است.

آرمان‌پناه خطاب به مهندس محمدرضا باهنر، نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولیت امروز شما بیش از پیش است، چرا که با توجه به حضور مؤثر شما در امر قانون‌گذاری و شرایط اقتصادی کشور، باید تمام تلاش خود را برای محقق شدن منویات رهبری در امر اقتصاد مقاومتی و دیده شدن این امر در بودجه سال 94 انجام دهید.

عضو هیئت‌مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری تاکید کرد: بی‌تردید اجرا و تحقق اقتصاد مقاومتی راهگشا برای وضعیت اقتصادی مملکت است و به تعبیری زلف نجات اقتصاد کشور به اجرای اقتصاد مقاومتی گره خورده است.

وی تاکید کرد: نباید مسئولان دولتی و اجرایی کشور، نمایندگان مجلس و مردم و فعالان اقتصادی اجازه دهند که سرنوشت اقتصاد مقاومتی همچون اصل 44 شود و به دست فراموشی و غفلت بیفتد.

استاندار اصفهان نیز در بخش دیگری از این جلسه همچنین با بیان اینکه هنوز متوجه نشده‌ام چرا باید استاندار در هر جلسه‌ای که حاضر می‌شود سخنرانی کند، گفت: حضور استاندار در چنین جلساتی برای آشنا شدن با مشکلات و پیشنهادات فعالان از نزدیک است.

رسول زرگرپور تأکید کرد: حقیقتا همان‌طور که دیگران گفتند حضور باشکوه و گردهمایی مهندسی و نمایندگان انجمن‌های مهم مهندسی استان اصفهان بر سر یک میز مشترک و زیر چتر یک تشکل چون، شورای هماهنگی مجامع و نظامات فنی و مهندسی استان اصفهان، یک اتفاق فرخنده و مبارکی است.

وی خاطرنشان کرد: هم‌افزایی، همیاری و هماهنگی جوامع مهندسی امری بسیار ضروری و تاثیرگذار خواهد بود که امروز می‌توان به طور یقین نوید آثار و برکات آن را در روزهای آتی داد.

در پایان جلسه همچنین محمدرضا باهنر به برخی از سؤالات فعالین اقتصادی، مهندسین و کارآفرینان پاسخ داد.

در این پرسش و پاسخ سؤالاتی چون چرایی نظارت بیشتر مجلس و کوتاهی نمایندگان مجلس در این امر، چرایی طولانی بودن روند قانونی دادن مجوز لازم به کارآفرینان برای ایجاد یک کسب و کار جدید و عدم ورود جدی مجلس در بحث قاچاق کالا مطرح شد.

باهنر در پاسخ به سؤالات تصریح کرد: در بحث گمرک و افزایش تعرفه به عنوان راه حل جلوگیری از ورود قاچاق، باید تدبیری جدی و مؤثرتری داشت، چرا که دیوار افزایش تعرفه نامحدود و بی‌ضابط نیست، بلکه بر اساس یک سری اصول می‌توان تعرفه را افزایش داد.

وی ادامه داد: حقیقت امر این است که روند بروکراسی و اداری در کشور بسیار طولانی و خسته‌کننده است و ما هم موافقیم، اما حمایت بی‌دریغ مجلس بر اساس تصویب لوایح و طرح‌ها از شرکت‌های دانش‌بنیان و تاکید بر امر تجاری‌سازی اقدامی است که صورت گرفته است.

رئیس جامعه اسلامی مهندسین گفت: متاسفانه برخی از دولت‌مردان با بیان غیر صحیح وقایع و آمارهای اقتصادی موجب سیاه‌نمایی و سوءاستفاده رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی را علیه مسئولان و وضعیت اقتصادی فراهم کرده‌اند، بیان سخنانی چون خارج شدن 22 میلیارد دلار ارز از کشور و یا سودجویی 12هزار میلیارد تومانی در یکی از بانک‌های کرمان (در حالی که همه نقدینگی پول کرمان این مقدار نیست و نمی‌شود) به چه معنا است، باید دقت بیشتری کرد.

باهنر در پایان اظهار کرد: متاسفانه باید اینجا بیان کنم که بیش از 80 درصد وقت نمایندگان مجلس صرف اموری چون نشستن در دفتر نمایندگی خود در شهرستان و حل و فصل مشکلات مردم حوزه انتخاباتی آنها می‌شود که وظیفه قانونی آنها نیست و تنها 20 درصد زمان نمایندگان صرف انجام وظایفی است که قانون اساسی مشخص کرده است.

انتهای پیام/63030/ذ40/د1000


دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
var i = 0; updatesentcomments(); function updatesentcomments() { setTimeout(function () { if (!(($('#commentform').contents().find('#newsid').val() * 1) > 0) && i < 100) { updatesentcomments(); }
منبع: خبرگزاری فارس
1393/12/1
برچسب ها: ,

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
نورا کابل
فروشگاه آنلاین سیم و کابل
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......