جمعه 28 شهریور 1399
Fri, Sep 18, 2020
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | توصیه‌های مراجع تقلید به رئیس رسانه ملی صداوسیما گرفتار فرهنگ غرب نشود/ دخالت ندادن جناح بندی سیاسی در مسئولیت/ لزوم توجه به حجاب و عفاف در ...
توصیه‌های مراجع تقلید به رئیس رسانه ملی صداوسیما گرفتار فرهنگ غرب نشود/ دخالت ندادن جناح بندی سیاسی در مسئولیت/ لزوم توجه به حجاب و عفاف در ...
توصیه‌های مراجع تقلید به رئیس رسانه ملی صداوسیما گرفتار فرهنگ غرب نشود/ دخالت ندادن جناح بندی سیاسی در مسئولیت/ لزوم توجه به حجاب و عفاف در ... موضوع: گوناگون

رئیس سازمان صدا و سیما که به شهر مقدس قم سفر کرده است، امروز پس از زیارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) با حضرات آیات مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، نوری همدانی و جوادی آملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «محمد سرافراز» که برای دیدار با مراجع عظام به قم سفر کرده است، امروز پس از زیارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) با حضرات آیات مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، نوری همدانی و جوادی آملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

 

* صداوسیما مراقب باشد گرفتار فرهنگ غرب نشود

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در این دیدار با اشاره به اینکه رسانه‌های غربی به هر قیمت به دنبال جذب مخاطب هستند و در این مسیر قید و شرطی را لحاظ نمی‌کنند، بیان کرد: آنها در قالب برنامه‌ رسانه‌های خود سیاست‌هایی را دنبال می‌کنند و این در حالی است که ما در رسانه‌ها به دنبال حفظ ارزش‌های اسلامی هستیم.

وی تصریح کرد: صداوسیما باید مراقب باشد که مبادا به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه گرفتار فرهنگ غرب شود؛ ما دارای فرهنگ غنی اسلام هستیم و باید این فرهنگ را عرضه کنیم.

این مرجع تقلید با تأکید بر ضرورت ارائه آموزش عمومی و تخصصی به کارکنان صداوسیما در بخش‌های مختلف، یادآور شد: نباید سریال‌های رسانه ملی خانواده‌ها را مورد تأثیر منفی قرار دهد و پیوند‌های خانواده‌ها را تضعیف کند.

وی توجه به رسانه ملی را در کنار توجه به مسائل سیاسی،‌ نظامی و اقتصادی ضروری دانست و اضافه کرد: برخی از تبلیغات برای تامین منابع مالی پخش می‌شود که ارزشی نداشته و به نوعی تبلیغات ناسالمی هستند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه این اقدام اعتماد عمومی را نسبت به رسانه ملی کاهش داده و به اعتبار رسانه ملی لطمه می‌زند افزود: اعتماد مردم مهم‌ترین سرمایه رسانه ملی است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال اسلام‌‌هراسی و شیعه‌ستیزی هستند، تاکید کرد: باید صداوسیما به این مسئولیت نیز اهتمام داشته و در هر دو جریان به صورت مستقیم و غیرمستقیم به ایفای نقش بپردازند.

این مرجع تقلید به فعالیت ماهواره‌ها و پخش برنامه‌های مختلف اشاره کرد و یادآور شد: پخش برنامه‌های ماهواره‌ای خانواده‌ها را متزلزل کرده است، در حالی که خانواده سنگ بنای جامعه است و صداوسیما باید در برنامه‌های خود اخلاق اسلامی را ترویج کند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه صداوسیما باید نسبت به انعکاس فعالیت‌های حوزه‌های علمیه اهتمام داشته باشد خاطرنشان کرد: باید صداوسیما انعکاس مطلوبی از فعالیت‌های حوزه‌های علمیه داشته باشند تا مردم بدانند از میزان تاثیرگذاری حوزه‌ها آگاه شوند. همچنین صداوسیما باید از ظرفیت حوزه‌های علمیه به شکل مطلوب بهره‌مند شود.چ

وی به برگزاری کنگره جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام اشاره کرد و گفت: برگزاری این کنگره در سطح بین‌المللی تاثیرات قابل توجهی داشت.

این استاد حوزه علمیه در پایان تکفیری‌ها را مولود نامشروع شجره خبیثه وهابیت افراطی دانست و گفت: امروز وهابیت افراطی در موضع ضعف قرار داشت و رسوا شده است و باید از این فرصت به شکل صحیح بهره‌برداری کرد.

 

 

آیت‌الله صافی: معرفی معارف اهل بیت(ع) وظیفه اصلی صد‌اوسیما است

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت‌الله صافی گلپایگان ضمن اشاره به مسئولیت بزرگ صدا و سیما اظهار داشت: صدا و سیما یکی از نهادهای مهم مملکتی است که با نهادهای دیگر کاملاً تفاوت دارد. مسئولیت بسیار بزرگ و سنگینی بر دوش شما نهاده شده است که مهم‌ترین آنها هدایت و ارشاد مردم است. صدا و سیما یک مدرسه بزرگ علمی و فکری است که با افکار و اعتقادات مردم در ارتباط مستقیم است، لذا باید مدرّسین این مدرسه، انسان‌های آگاه، متعهّد و عالم باشند.

وی، معرفی معارف والای اهل بیت علیهم‌السلام را از وظایف اصلی صدا و سیما دانست و افزود: اگر امروز دشمنان اسلام به خصوص گروه خطرناک و تروریستی داعش، چهره رحمانی اسلام را خشن معرّفی می‌کند، باید ما در مقابل، بتوانیم حقیقت اسلام و معارف نورانی قرآن را به دنیا ارائه دهیم. وظیفه بزرگ شما، تبلیغ مبانی بلند تشیّع و معارف والای اهل بیت علیهم السلام است. تعظیم شعائر دینی به معنای واقعی کلمه از اهداف اولیه صدا و سیما می‌باشد که باید در همه برنامه‌ها ملاحظه شود.

آیت‌الله صافی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در برنامه‌ها باید از وجود علما و روحانیت آگاه که به مسائل و مبانی اسلام آگاهی کامل دارند استفاده شود و از نشر مطالب ضعیف و سست که موجب رنجش خاطر مردم با ایمان می‌شود جلوگیری شود.

وی توجه به مسئله حجاب و عفاف در برنامه‌های مختلف صدا و سیما را لازم دانسته و بیان داشت: سعی کنید در تمام فیلم‌ها و برنامه‌ها، عفاف و حجاب و پوشش اسلامی مراعات شود و از نشان دادن صحنه‌هائی که مخالف با عفاف و حجاب است جلوگیری شود.

این مرجع تقلید در بخش  دیگری ازسخنان خود با توجه به اینکه سال جدید با ایام فاطمیه تقارن دارد گفت: خیلی مواظب باشید که احترام ایام فاطمیه نگهداری شود و در برنامه‌های خود حرمت این ایّام مقدس حفظ شود و نوروز امسال نوروز فاطمی باشد.

آیت‌الله صافی در پایان این دیدار با مسألت توفیق برای سرافراز اظهار داشت: سعی کنید حضرت ولی عصر(عج) از شما راضی باشد و وجود مبارک ایشان مسرور و خرسند شوند. البته ما با توجه به اینکه شما از خانواده روحانیت هستید توقع و انتظار بیشتری هم داریم که همه شئون اسلامی در این سازمان بزرگ رعایت شود و از این فرصت پیش آمده، به بهترین وجه ممکن استفاده کنید و نواقصی را که وجود داشته برطرف نمایید. ما هم برای شما دعا می کنیم که در این کار مهم موفق باشید و بدانید «من کان لله کان الله معه».

 

 

* آیت‌الله جوادی: رسانه ملی الهی فکر و الهی عمل کند

آیت‌الله جوادی آملی در دیدار با رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به رسالت خطیر رسانه ملی در تعمیق صحیح معارف دینی اظهار کرد: برای جذب هر چه بیشتر همه انسان‌های حقیقت‌جو در جوامع بشری، تشریح اسرار خلقت و رموز پیدایش جهان بر مبنای آموزه‌های قرآن کریم در برنامه ریزی‌های دینی رسانه ملی به ویژه در برنامه‌های تفسیری قرآن، ضروری است.

وی در ادامه با تقدیر از حضور تحسین‌برانگیز مردم در راهپیمایی 22 بهمن، این‌گونه نقش‌آفرینی ملت ایران را موجب حفظ نظام اسلامی دانست و اضافه کرد: وجود تهدیدات فراوان حضور آمریکا در خلیج فارس و جنایات گروه‌های تکفیری از جمله تهدیداتی است که انقلاب اسلامی ایران را تهدید می‌کند، مادامی که مردم در صحنه حضور دارند این نظام به برکت خون شهدا محفوظ خواهد ماند.

آیت‌الله جوادی آملی برای رئیس رسانه ملی آرزوی موفقیت کرد و خطاب به همه مسئولان، اجرای صحیح تکلیف خطیر مسئولیت در نظام اسلامی را یادآور شد و گفت: اگر کسی الهی فکر کند و جناح‌بندی‌های سیاسی را در مسئولیت‌ها دخیل نکند، یقیناً حقوق همه را حفظ خواهد کرد، لذا باید الهی فکر و الهی عمل کرد.

در ابتدای این دیدار رئیس سازمان صداوسیما ضمن گزارشی از فعالیت‌های رسانه ملی، در تبیین روند فعالیت‌های رسانه ملی به اهتمام این رسانه در پوشش مؤثر راهپیمایی میلیونی مردم در زیارت اربعین و نیز خروش میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه اشاره و تعمیق معارف دینی را از جمله فعالیت های این سازمان در تعامل با مخاطبان این رسانه فراگیر عنوان کرد.


عکس از مرکز خبر حوزه

 

*آیت‌الله نوری: صداوسیما بیش از پیش با علما در ارتباط باشد

آیت‌الله نوری همدانی هم وظیفه صداوسیما را معرفی درست و دقیق  انقلاب اسلامی و نشان دادن جنایات غرب بیان کرد. وی همچنین بر ارتباط بیشتر صداوسیما با علما و نخبگان تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) هم در دیدار سرافراز، اعتماد عمومی را سرمایه رسانه ملی ارزیابی کرد و گفت: صدا و سیما باید از این سرمایه در جهت ارتقای دینی جامعه استفاده کند.

 

انتهای پیام/ک


دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
var i = 0; updatesentcomments(); function updatesentcomments() { setTimeout(function () { if (!(($('#commentform').contents().find('#newsid').val() * 1) > 0) && i < 100) { updatesentcomments(); }
منبع: خبرگزاری فارس
1393/12/1
برچسب ها:

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......