دوشنبه 30 دی 1398
Mon, Jan 20, 2020
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | گزارش فارس از دیدارهای نهاوندیان با مراجع تقلید در آستانه سفر رئیس جمهور به قم تاکید بر رفع مشکلات معیشتی مردم/تقویت هرچه بیشتر روابط دولت ...
گزارش فارس از دیدارهای نهاوندیان با مراجع تقلید در آستانه سفر رئیس جمهور به قم تاکید بر رفع مشکلات معیشتی مردم/تقویت هرچه بیشتر روابط دولت ...
گزارش فارس از دیدارهای نهاوندیان با مراجع تقلید در آستانه سفر رئیس جمهور به قم تاکید بر رفع مشکلات معیشتی مردم/تقویت هرچه بیشتر روابط دولت ... موضوع: گوناگون

رئیس دفتر رئیس جمهور در سفری دو روزه به شهر مقدس قم و در آستانه سفر رئیس جمهور که قرار است روزهای ششم و هفتم اسفندماه انجام شود با علما و مراجع تقلید در این شهر دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، محمد نهاوندیان پنجشنبه و جمعه با آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله سبحانی، آیت‌الله نوری همدانی، آیت الله صافی گلپایگانی و دیگر علما و مراجع قم دیدار و گفت‌وگو کرد و به ارائه گزارشی از آخرین برنامه‌های دولت پرداخت و از اهتمام جدی دولت برای بهره‌مندی از نظرات مراجع تقلید سخن گفت.

مراجع عظام تقلید نیز در این دیدارها اقدامات دولت در عرصه‌های مختلف به ویژه اقتصاد و بهداشت و درمان را ستودند.

* سفر رئیس جمهور به قم موجب تحکیم روابط دولت و مراجع می‌شود

محمد نهاوندیان با حضور در بیت آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید خواستار تبیین مسایل روز و روشنگری نسبت به این حوادث به منظور شناخت بهتر تفکر سلفی در منطقه و جهان شد.

وی با اشاره به رسوا شدن تفکر سلفی در حوادث اخیر منطقه گفت: گروه‌های تروریستی نظیر داعش گرچه خسارات و تلفات جانی و مالی بسیاری به وجود آورده‌اند اما موجب نفرت جهانی نسبت به تفکر سلفی شده‌اند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با ابلاغ سلام رئیس جمهوری به آیت‌الله سبحانی اظهار امیدواری کرد سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری به استان قم موجب برکت و آبادانی بیش از پیش استان شود.

نهاوندیان با تأکید بر اینکه دولت نظرات و دیدگاه‌های روحانیت و مرجعیت را در تصمیم گیری‌های خود لحاظ می‌کند، گفت: سفر رئیس جمهوری به استان قم موجب تقویت و تحکیم مناسبات بیش از پیش دولت و مراجع خواهد شد.

رئیس دفتر رییس جمهوری همچنین در این دیدار دستاوردهای دولت یازدهم را تشریح کرد.

آیت‌الله سبحانی نیز در این دیدار تاکید کرد: گروه‌های تروریستی نظیر داعش همان جریان تکفیری در شکل اجرایی است که رحمی در دلشان نیست و جهان شاهد بود که آنها چگونه انسانی را در قفس آتش می‌زنند.

وی با بیان اینکه اگر دول غربی طرفدار این گروه‌های تروریستی نیستند چرا ارتباطات آنها را برای ارسال پیام قطع نمی‌کنند، از تربیت افرادی در حوزه برای تبیین تفکر تکفیری و سلفی خبر داد.

* تشریح دستاوردهای دولت یازدهم در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی

محمد نهاوندیان همچنین با حضور در بیت آیت‌الله عبدالکریم موسوی‌اردبیلی و دیدار با وی دستاوردهای دولت را در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تشریح کرد.

وی با ابلاغ سلام رئیس جمهور به آیت‌الله موسوی‌اردبیلی اظهار امیدواری کرد سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهوری به استان قم، موجب برکت و آبادانی بیش از پیش استان شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران با 1+5 بر انجام توافق عزتمندانه تأکید و اظهار امیدواری کرد: دولت با پشت سر گذاشتن این موضوع، گام‌های بلند‌تری در حل مسائل کشور نظیر اشتغال جوانان بردارد.

آیت‌الله موسوی‌اردبیلی نیز با تاکید بر ضرورت تشریح و تبیین دستاوردهای دولت برای مردم به‌منظور جلوگیری از فضاسازی‌ها گفت: خوشبختانه در دولت یازدهم افراد خوش‌فکر زحمت کشیده و تلاش می‌کنند و باید نتایج عملکرد آنان برای جامعه بازگو شود.

وی همچنین تصریح کرد: دولت می‌تواند با تقویت ارتباطش با مرجعیت، حاشیه‌سازی‌های بی‌مبنا و دروغین علیه خود را بی‌اثر کند.

آیت‌الله موسوی‌اردبیلی بر ارتباط مستحکم‌تر دولت با مراجع و حوزه‌های علمیه تاکید کرد و ضمن پرسش در خصوص آخرین تحولات مذاکرات هسته‌ای ابراز امیدواری کرد این مسائل به نفع ملت ایران منجر شود.

* خدمت به مردم و کشور خدمت به امام زمان (عج) است

آیت‌الله حسین وحیدخراسانی نیز در دیدار رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: اسلام دین رحمت است و خداوند رحمان و رحیم بر همه کائنات حاکم است و پیامبر بزرگ اسلام نیز رحمةللعالمین است.

وی گفت: دستور شرع این است که باید با زبان مجامله با دشمنان سخن گفت و در نظر داشت که نباید به مقدسات دیگران تعرض کرد.

آیت‌الله وحیدخراسانی با ابلاغ سلام متقابل به رئیس جمهوری، خدمت به مردم و کشور را خدمت به ائمه معصومین (ع) دانست و افزود: نیت رئیس جمهوری برای خدمت به مردم ایران خیر است من می‌دانم که دولت مسیر دشواری پیش‌رو دارد و برای شما و تمامی خدمتگزاران که خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار داده‌اید همواره دعا می‌کنم و این کشور مملکت امام زمان (عج) است و خدمت به این مردم و کشور خدمت به امام زمان (عج) است.

وی با ابراز خرسندی از سفر رئیس جمهوری به قم گفت: امیدوارم این سفر منشاء خیر و برکت برای استان و در عین حال موجب تقویت بیش از پیش رابطه دولت با مرجعیت، روحانیت و حوزه‌های علمیه شود.

آیت‌الله وحیدخراسانی ضمن تقدیر از فعالیت‌های استاندار قم برای وی و مدیریت اجرایی این استان آرزوی موفقیت کرد.

محمد نهاوندیان نیز در این دیدار با اشاره به تلاش‌های دشمنان در ارائه چهره‌ای خشن و افراطی از اسلام تصریح کرد: سیاست دولت مبارزه با تفکری در منطقه است که می‌خواهد خشونت و افراط را به جای اسلام رحمانی و محمدی (ص) معرفی کند.

وی برنامه‌های دولت در بهبود کسب و کار و رونق اقتصادی را به‌منظور رفع مشکلات معیشتی مردم برشمرد و گفت: طرح‌های اقتصادی و عمرانی در استان قم با قدرت از سوی دولت یازدهم پیگیری می‌شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور با ابلاغ سلام دکتر روحانی، به سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به استان قم اشاره و اظهار امیدواری کرد که این سفر موجب آبادانی بیش از پیش استان شود.

نهاوندیان با تاکید بر اینکه نظرات و دیدگاه‌های روحانیت و مرجعیت در تدوین و سیاست‌گذاری‌های دولت لحاظ می‌شود، گفت: بدون تردید سفر دولت یازدهم به قم به تقویت مناسبات دولت با مراجع منجر خواهد شد.

* اهتمام دولت به نظرات مراجع در تصمیم‌گیری‌ها

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین شامگاه پنجشنبه با حضور در بیت آیت‌الله شبیری‌زنجانی، با این مرجع تقلید در خصوص مسایل جاری کشور گفت‌و‌گو کرد.

در این دیدار محمد نهاوندیان با بیان اینکه دولت نظر همه مراجع را در تصمیم‌گیری‌های خود لحاظ می کند، به سفر آتی رئیس جمهوری به استان قم اشاره کرد و گفت: در این سفر طرح‌های عمرانی که منجر به حل مشکلات معیشتی مردم می‌شود، آغاز خواهد شد.

آیت‌الله شبیری‌زنجانی نیز در این دیدار، با ابلاغ سلام به رئیس جمهور کشورمان گفت: اگر در کارها اخلاص وجود داشته باشد و از خداوند برای حل مشکلات کمک بخواهیم، ان‌شاءالله مسایل و مشکلات برطرف می‌شود.

* پیشرفت‌های دولت در زمینه‌های اقتصادی و درمانی ملموس است

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی نیز در دیدار با رئیس دفتر رئیس‌ جمهور ضمن تمجید از عملکرد دولت گفت: کارهای خوبی در دولت یازدهم انجام شده است، در مسائل اقتصادی گام‌های مؤثر و مفیدی برداشته شده و در زمینه مسایل درمانی و پزشکی پیشرفت‌ها مؤثر و ملموس است، البته مشکلاتی نیز وجود دارد که امیدواریم با همت دولتمردان برطرف شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مخالفتش با پرداخت یارانه نقدی از ابتدای شروع این طرح افزود: دولت و مجلس باید دست در دست هم بدهند تا بتوانند معضل یارانه‌ها را که آثار سویی بر اقتصاد کشور داشته است را حل کنند.

وی با تأکید بر حفظ و صیانت از ارزش‌های اسلامی خاطرنشان کرد: اگر پسوند «اسلامی» از «جمهوری» گرفته شود دشمنان به راحتی ایران را خواهند بلعید لذا باید در مسایل فرهنگی ارزش‌های اسلامی را همواره مد نظر قرار داد.

این مرجع تقلید با اشاره به برگزاری کنگره ضدتکفیری با حضور صدها اندیشمند از کشورهای اسلامی در قم برای مواجهه با خطر گروه‌های تروریستی نظیر داعش تصریح کرد: ریشه تفکر تکفیری با کار فرهنگی و فکری خشکانده می‌شود و باید در این زمینه فعال بود.

وی با ابلاغ سلام به رئیس‌ جمهور، از استان قم به‌عنوان مرکز دینی فراکشوری و پناهگاه شیعیان و خاستگاه انقلاب، یاد کرد و پرسش‌هایی پیرامون طرح‌های عمرانی استان نظیر طرح‌ آبرسانی به این شهر مطرح کرد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور نیز در این دیدار با ابلاغ سلام دکتر روحانی، به سفر قریب‌الوقوع رئیس‌ جمهوری به استان قم اشاره کرد و گفت: استان قم جایگاه ویژه‌ای در برنامه‌ریزی‌های کشوری دارد و دولت تلاش می‌کند راه‌های ارتباطی و مواصلاتی قم را به استان‌های همجوار تسهیل کند که از آن جمله می‌توان به راه‌اندازی راه‌آهن سریع‌السیر تهران ـ قم ـ اصفهان ظرف سه سال آینده اشاره کرد.

نهاوندیان با تشریح برنامه‌های دولت در ایجاد رونق اقتصادی و طرح نظام سلامت گفت: توجه به زیرساخت‌های اقتصادی و زیست‌محیطی، نظیر تأمین آب مورد نیاز همه استان‌ها از وظایف حاکمیتی است که دولت به دنبال اجرای آنهاست.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به برگزاری کنگره ضدتکفیری در قم، انجام فعالیت‌های فرهنگی و فکری را در شناسایی تفکر سلفی و تکفیری، نیاز امروز جامعه بشری دانست و از عملکرد حوزه علمیه قم در این زمینه تجلیل کرد.

نهاوندیان همچنین با اشاره به تأکید دولت بر رعایت نظر مراجع و حوزه‌های علمیه در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌سازی‌ها آمادگی دولت برای شنیدن نظر روحانیت و حوزه‌های علمیه و مراجع در همه زمینه‌ها را اعلام کرد.

* دولت نسبت به مسائل مردم دغدغه و دلسوزی دارد

آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی نیز در دیدار رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه مردم مطلع هستند که دولت با چه مشکلاتی دست به گریبان است گفت: برخی از مسائل و مشکلاتی که امروز مطرح می‌شود، از سابق برای این دولت باقی مانده و گرفتاری‌های دولت را زیاد کرده است، اما نباید نسبت به حل آنها ناامید بود و باید با انگیزه کسب رضایت ائمه معصومین(ع) و امام زمان(عج) نسبت به برطرف کردن آنها همت کنیم.

وی همچنین توجه و اهتمام به تقویت دینی و جهات اسلامی و کمک به عظمت دین را ضروری دانست و با بیان اینکه همه ما باید در این خصوص فعالیت کنیم، اظهار امیدواری کرد با توفیقات الهی و کمک حضرت حق، ان‌شاء‌الله بتوانیم هم در زمینه حل مشکلات و هم در مسیر اعتلای دین مبین اسلام گام برداریم.

محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور نیز در این دیدار با اشاره به عملکرد و برنامه‌های دولت برای اجرای طرح‌های عمرانی و توسعه کشور گفت: دولت نسبت به حل مشکلات مردم اهتمام ویژه‌ای دارد و تمام مساعی خود را در این زمینه به کار خواهد بست.

نهاوندیان با ابلاغ سلام دکتر روحانی به سفر قریب‌الوقوع رئیس‌ جمهوری به استان قم اشاره کرد و گفت: برنامه‌ها و طرح‌های ویژه‌ای برای توسعه استان در نظر گرفته شده که در سفر رئیس‌ جمهوری اعلام خواهد شد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به شرایط دنیای امروز و رفتارهای غیرانسانی و وحشیانه گروه‌های تروریستی نظیر داعش، گفت: دنیا تشنه پیام‌های رحمانی از اسلام است و امروز وظیفه جمهوری اسلامی ایران این است که این پیام را از دین و از نگاه اسلام به جهانیان برساند.

نهاوندیان همچنین به ارتباط وثیق دولت با مرجعیت و حوزه‌های علمیه اشاره کرد و گفت: دولت یازدهم نظرات و دیدگاه‌های مراجع و روحانیت را در تصمیم‌گیری‌های خود لحاظ می‌کند.
* ایران نماد اسلام رحمانی و اعتدال است

آیت‌الله عبدالله جوادی‌‌آملی نیز در دیدار نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به تلاش دنیای غرب و استکبار برای ارائه چهره خشن از اسلام، ملت و نظام جمهوری اسلامی در 35 سال گذشته گفت: ملت ایران در تمام مراحل پس از انقلاب، چهره‌ای معتدل، عقلانی و عزتمند از خود ارائه داده است به‌طوری که امروز دنیا این ملت را با خصوصیات فوق می‌شناسد.

وی ادامه داد: غرب اگر منصفانه نگاه کند، خواهد دید با تمام عناد و دشمنی که نسبت به اسلام به خرج داده و در ماجرای سلمان رشدی و انتشار کاریکاتورهای توهین‌آمیز اخیر و تقویت گروه‌های تکفیری مشاهده شد، ملت ایران نماد اسلام رحمانی و اعتدال است.

آیت‌الله جوادی‌آملی از دولت خواست تا از همه ظرفیت‌ها برای رونق در تولید استفاده کند و تصریح کرد: کشوری که سرشار از منابع مختلف است باید از همه ظرفیت‌ها برای توسعه اقتصادی بهره‌مند شود.

وی با تقدیر از عزم دولت برای مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهار کرد: این مبارزه باید با شدت بیشتری دنبال شود تا نظام اقتصادی کشور اصلاح شود.

آیت‌الله جوادی‌آملی ضمن ابلاغ سلام به دکتر روحانی، سفر رئیس جمهور را موجب آبادانی بیش از پیش این استان دانست.

محمد نهاوندیان نیز در این دیدار ضمن تشریح عملکرد دولت یازدهم گفت: امروز با تلاش‌های انجام شده، آرامش بر اقتصاد کشور حاکم شده است و امیدواریم با استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های کشور و آماده‌سازی شرایط برای جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی، فضای کسب و کار تولید و اشتغال رونق یابد.

وی با ابلاغ سلام دکتر روحانی، به سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهوری به استان قم اشاره کرد و گفت: این سفر موجب تسریع در اجرای طرح‌های عمرانی این استان خواهد شد و در عین حال امیدواریم با این سفر ارتباط دولت با نهاد مرجعیت، روحانیت و حوزه‌های علمیه، بیش از گذشته تقویت و مستحکم شود.

* دنیا بداند ایران اهل منطق و گفت‌وگو است

آیت‌الله نوری همدانی نیز در دیدار با رئیس دفتر رییس‌جمهور با اشاره به آشنایی 40 ساله خود با دکتر روحانی گفت: ما منتظر مقدم محترم رئیس‌ جمهور به قم هستیم و این سفر را تأثیرگذار و مهم می‌دانیم.

وی سپس به موضوع مذاکرات هسته‌ای اشاره و تأکید کرد:‌ مذاکره و گفت‌وگو بسیار لازم است تا دنیا بداند جمهوری اسلامی ایران اهل منطق، برهان و گفت‌وگو است، اما باید دانست که آمریکا و غرب از طبع خباثت‌آمیز خود دست بر نداشته و نخواهند داشت.

این مرجع تقلید تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همانطور که رهبر معظم انقلاب تبیین فرمودند «نرمش قهرمانانه» را در برنامه‌های خود دارد، اما به هیچ وجه حاضر نخواهد شد که زیر سیطره کشورهای سلطه‌گر قرار گیرد.

آیت‌الله نوری همدانی نقد سازنده و منصفانه از دولت‌ها را راهگشا توصیف کرد و در عین حال خواستار پرهیز از سیاه‌نمایی‌ها و حمایت از نقاط و عملکرد مثبت دولت‌ها شد.

وی به موضع‌گیری دقیق و به موقع رئیس‌ جمهور در قبال برخی حوادث اشاره کرد و افزود: با توجه به جایگاه دولت، موضع‌گیری‌ها اگر در زمان خود اعلام شود تأثیر بسزایی خواهد داشت.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: هر چه ارتباط دولت با حوزه‌ها بیشتر باشد، بهتر می‌توانند در برابر دشمنان و کینه‌توزان عمل کنند. ما خواهان تقویت و سربلندی آرمان امام(ره)، اسلام و نظام ولایی هستیم و باید با تعامل موجب اعتلای عزتمندانه و توأم با حکمت کشور و نظام شویم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور نیز با ابلاغ سلام دکتر روحانی به برنامه‌ها و طرح‌های دولت در اجرای زیرساخت‌های استان قم نظیر طرح آبرسانی و اجرای راه‌های مواصلاتی اشاره کرد و گفت: دولت یازدهم اهتمام بسیاری به موقعیت جغرافیایی و اتصالی کشور در مرتبط کردن چین به اروپا از یکسو و کشورهای آسیای میانه به آب‌های گرم از سوی دیگر دارد.

محمد نهاوندیان تصریح کرد: هر چه شبکه ارتباطی و مواصلاتی ایران در منطقه و قم بیشتر شود، موقعیت اقتصادی و فرهنگی کشور و این شهر تقویت می‌شود.

رئیس دفتر رئیس ‌جمهور با بیان اینکه قم و حوزه علمیه‌اش چشمه‌سار انقلاب بوده و هست اظهار کرد: به برکت سفر آتی رئیس‌ جمهوری به قم ارتباط و اتصال دولت و دستگاه‌های اجرایی با حوزه و مرجعیت مستحکم‌تر می‌شود.

وی تصریح کرد: دولت نظر مراجع و حوزه‌ها درباره مسائل کشور را مغتنم می‌دارد.

* دیدار نهاوندیان با اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

رئیس دفتر رئیس جمهور با حضور در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با آیت‌الله مقتدایی، آیت‌الله ‌حسینی بوشهری، آیت‌الله غروی و حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی دیدار و گفت‌وگو کرد.

نهاوندیان در این جلسه با اشاره به عملکرد و طرح‌های دولت در استان قم اظهار امیدواری کرد در سفر آتی رئیس جمهور گام‌های بلندتری در توسعه و آبادانی در استان قم برداشته شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه در این سفر می‌‌توان به راهکارهای ارتباط وثیق‌تر و محکم‌تر دولت با فضلا و طلاب قم دست یافت، ‌اظهار کرد: امیدواریم با مشارکت بیشتر حوزه، روحانیت و مرجعیت، دولت بتواند در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها ، سریع‌تر به اهداف خود دست یابد.

اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز با اشاره به دیدگاه‌های خود در خصوص مسایل روز کشور و منطقه، برای موفقیت دولت در پیشبرد برنامه‌های خود و توسعه استان قم آرزوی موفقیت کردند.

همچنین در این جلسه پیرامون سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهوری و برنامه‌ها و ابعاد آن بحث و تبادل نظر شد.

*همکاری ایران و عراق در همه زمینه‌ها ضروری است

نهاوندیان در آخرین برنامه خود به دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده آیت‌الله سیستانی رفت. وی با اشاره به روابط دوجانبه و شرایط و حوادث منطقه اظهار کرد: منافع تهران و بغداد ایجاب می‌کند که دو کشور در همه حوزه‌ها نظیر میادین نفتی، ساخت بنادر، لایروبی اروندرود و مقابله با ریزگردها با یکدیگر همکاری کنند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به سفر اخیر معاون اول رئیس‌ جمهوری به عراق گفت: خوشبختانه در این سفر توافقاتی برای سرمایه‌گذاری و اجرای چند طرح مشترک میان دو کشور امضاء شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی نیز در این دیدار با اشاره به مشترکات دو کشور دوست و همسایه گفت: ایران و عراق باید از همه ظرفیت‌ها و امکانات خود برای توسعه متقابل استفاده کنند.

در این جلسه طرفین پیرامون تهدیدات دنیای اسلام نظیر اسلام‌هراسی بحث و تبادل نظر کرده و بر برنامه‌ریزی و بهره‌گیری از امکانات رسانه‌ای و تبلیغی به منظور معرفی اسلام رحمانی و محمدی(ص) تأکید کردند.

انتهای پیام/2258/ذ40/ض1002


دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
var i = 0; updatesentcomments(); function updatesentcomments() { setTimeout(function () { if (!(($('#commentform').contents().find('#newsid').val() * 1) > 0) && i < 100) { updatesentcomments(); }
منبع: خبرگزاری فارس
1393/12/1
برچسب ها:

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
نورا کابل
فروشگاه آنلاین سیم و کابل
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......