یکشنبه 22 تیر 1399
Sun, Jul 12, 2020
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | بسته گزارشی روزانه فارس/ با روحانی هم ائتلاف نکردیم چه برسد به اصولگرایان/ هویت‌سازی دشمن برای اغتشاشگران!
بسته گزارشی روزانه فارس/ با روحانی هم ائتلاف نکردیم چه برسد به اصولگرایان/ هویت‌سازی دشمن برای اغتشاشگران!
بسته گزارشی روزانه فارس/ با روحانی هم ائتلاف نکردیم چه برسد به اصولگرایان/ هویت‌سازی دشمن برای اغتشاشگران! موضوع: گوناگون

وزیر ارشاد، باب جدیدی را در موسیقی گشود! انقلاب اسلامی، الهام‌بخش انقلاب‌های رنگی است! و با روحانی هم ائتلاف نکردیم چه برسد به اصولگرایان، از جمله مطالب امروز بسته گزارش تحلیلی فارس هستند.

بسته گزارش تحلیلی روزانه فارس به تحلیل و بررسی برخی اخبار و مطالب کمتر دیده شده در لابه‌لای رسانه‌های کشور می‌پردازد. در این بسته گزارشی _ تحلیلی علاوه بر خوانش اخبار؛ سوابق و برخی تحلیل‌های موجود پیرامون این مطالب نیز آورده شده است.

 

***

 

وزیر ارشاد، باب جدیدی را در موسیقی گشود!

مشرق گزارش داد که علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخشی از صحبت‌های خود در اختتامیه‌ی سی‌امین جشنواره‌ی موسیقی فجر گفته است:

«گاه شنیدن یک اثر موسیقیایی چنان وجدآفرین و شگفت‌آور است که غم را به شادمانی و رذیلت را به فضیلت تبدیل می‌کند»

 

*مشخص نیست که وزیر محترم بر چه مبنایی و با کدامین استدلال فلسفی، دینی و یا حتی عرفانی؛ اظهار کرده است که موسیقی گاهی رذیلت را هم به فضیلت تبدیل می‌کند؟!

گذار رذیلت به فضیلت و تغییر ماهوی آن؛ بر اساس تعالیم دینی و عقلی به فرایندها و رفتارهای چندگانه‌ای شامل خواست درونی انسان، فهم قبح رذیلت، توفیق خداوندی، شناخت فضل و حسن و... وابسته است و لذا چنین چیزی محال است که موسیقی و یا هر هنر دیگری؛ بتواند رذایل را بی‌هیچ تلاش خارجی، به فضایل تبدیل کند.

علّامه جوادی آملی در بحث موسیقی با اشاره به آرای ابوعلی‌سینا فرموده‌اند: گاهی عارف به «نغمه رخم»، یعنی آهنگ ملایم نیاز دارد تا او را متّعظ کند.

دقت شود که در این گزاره نیز اولا صحبت از «عارف» است نه گناهکار و هر کس و نا کس دیگری و ثانیاً موسیقی مناسب و ملایم، بر اساس برخی نظرات؛ گاهی صرفاً می‌تواند سبب ارتقای بیشتر شود نه اینکه طبق نظر وزیر ارشاد، توانایی تغییر ماهیت چیزی را داشته باشد!

متأسفانه به نظر می‌رسد نگاه به محتوا و فلسفه هنر در تفکر برخی مدیران اجرایی کنونی با اشکالات عدیده‌ای همراه است.

کما اینکه مدتی قبل هم از جانب یک مقام اجرایی اینطور اظهار شد که «هنر ارزشی و غیر ارزشی نداریم»!

یادآور می‌شود که جنتی در ادامه سخنان اشاره شده همچنین گفته است: ما به رعایت موازین و قانون در حوزه‌ی موسیقی موظف هستیم، ولی تسلیم برخی گروه‌های خودسر نمی‌شویم، زیرا اکثر این افراد، عناصر نو رسیده‌ای هستند که اطلاعات ما نسبت به آن‌ها در بسیاری از زمینه‌ها از جمله مذهب، هنر و موسیقی، بیشتر است.

چندی قبل، تئاتری در تهران با عنوان «عزیز شنگال» اکران شد که در تمام طول مدت 70 دقیقه آن، یک زن اقدام به تک خوانی با صدای بلند و آواز غنایی می‌کرد.

 

***

 

انقلاب اسلامی، الهام‌بخش انقلاب‌های رنگی است!

محمدرضا خاتمی، در بخشی از گفت‌وگوی اخیر خود با سایت جماران اظهار کرده است: درست است که انقلاب اسلامی، نام انقلاب گرفت اما اگر آن را با همه‌ی انقلاب های دنیا، به لحاظ هزینه و خونریزی و قتل و اعدام... مقایسه کنید، متوجه می شوید که به قول یکی از دوستان، حداقل در عصر جدید، اولین انقلاب آرام دنیا بوده است. و چه بسا انقلاب اسلامی الهام بخش تئوریسن های جدیدی باشد که خود را مبدع انقلاب‌های نرم و رنگی می‌دانند!

 

*در این باره بیان توضیحات تحلیلی، ضروری به نظر نمی‌رسد و سخن برادر رئیس جمهور سابق، صرفاً به اقتراح گذاشته می‌شود.

 

***

 

احمد پورنجاتی:

با روحانی هم ائتلاف نکردیم چه برسد به اصولگرایان

احمد پورنجاتی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و از نمایندگان مستعفی مجلس ششم، در بخشی از یک گفت‌وگو با روزنامه آرمان امروز در پاسخ به این سؤال که «چندی پیش آقای باهنر در جلسه جامعه اسلامی مهندسین عنوان کردند ما با اصلاح‌طلبان ائتلاف نمی‌کنیم. نظرشما در این‌باره چیست؟» پاسخ گفته است:

«مثل این می‌ماند که یک نفر که مطمئن است از طرف دیگری به مهمانی دعوت نخواهد شد، پیشاپیش بگوید من هیچ تمایلی برای حضور در فلان مهمانی ندارم. کسی از شما دعوت نکرده و قرار نیست چنین اتفاقی نیز بیفتد. تاجایی که من در جریان امور اصلاح‌طلب‌ها هستم، حتی در مورد انتخابات سال 92 (و) انتخاب آقای روحانی رویکرد ائتلافی نداشتند و همچنان از یک موضع شفاف در چارچوب اهداف اصلاح‌طلبانه بود و درمجموع با توجه به واقعیت‌های پیش رو انتخاب کردند»

 

*صحبت‌های پورنجاتی که به دلایلی صریح‌تر از سایر چهره‌های جریان خاص، سخن می‌گوید حاوی یک فرکانس خاص برای دولت رئیس جمهور روحانی نیز هست.

فرکانس خاصی که البته پیش از این هم با گفتن جملاتی مثل «این دولت یک فرصت پیش آمده برای اصلاح‌طلبان است»، «دولت، مستأجر است» و «دولت روحانی یک رحم اجاره‌ای است» از سوی کسان دیگری از جریان اصلاحات تقویت شده بود؛ اما شاید بتوان گفت در صحبت‌های پورنجاتی با صراحت بیشتری مورد اشاره قرار گرفته است.

مخاطب این پیام خاص نیز لزوماً کسانی در دولت کنونی هستند که باید متوجه باشند وقتی پورنجاتی می‌گوید ما با رئیس جمهور روحانی هم ائتلاف نکردیم و در چارچوب اهدافمان به او رأی دادیم؛ این حرف چه معنای بسیطی را با خود به همراه دارد.

پورنجاتی پیش از این هم در مقطعی، رئیس جمهور روحانی را با عباراتی تند مورد انتقاد قرار داده بود.

او گفته بود:‌ مواضع خوب و خوشگلتان برای بی‌بی شلوارک هم نمی‌شود چه رسد به شلیته!

این چهره اصلاح‌طلب، معتقد به عدم برخورداری رئیس جمهور روحانی از ظرفیت اجتماعی است و چندی قبل هم در یک گفت‌وگو با اشاره به ماجرای مرحوم پاشایی، همانند سعید حجاریان تأکید کرده بود که بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان باید نقش بیشتری ایفا کند!

 

***

 

هویت‌سازی دشمن برای اغتشاشگران!

تحلیل غلط دشمن درباره موارد بدحجابی در ایران

یک رسانه خارجی، گزارشی تصویری را منتشر کرده که طی آن، یک مدل ایرانی‌الاصل خارج نشین، اقدام به گریم‌های مختلفی از ظاهر خود بر اساس تصاویر سال‌های 1910 تا 2010 زنان ایرانی کرده است.

سه تصویر گریم شده‌ی زیر، در ظاهر مربوط به سال‌های 1980، 2000 و 2010 هستند.

تأکید بر هویت بخشی به اغتشاشگران سبز در سال 88 و بیان تلویحی اینکه نسل‌های جدید ایرانی به سمت بدحجابی گرایش دارند؛ از عمده‌ترین مفاهیمی است که رسانه‌های خارجی طی سال‌های اخیر تلاش کرده‌اند درباره جمهوری اسلامی ایران؛ آنرا القا کنند.

تصویری که این زن با رنگ سبز از خود منتشر کرده است؛ هدف اصلی این پروژه‌ی مضحک به نظر می‌رسد.

اخبار فراوانی مربوط به سال 88 وجود دارد مبنی بر اینکه فعالان خارجی و داخلی مرتبط با ستاد فتنه؛ تلاش می‌کردند تا تعداد بیشتری از افراد بدحجاب را با اهداف خاص سیاسی، به جرگه خود بیافزایند.

برخی رسانه‌های خارجی، پیش از این با انتشار برخی تصاویر مربوط به بدحجابی در ایران و محافل مختلط، ساخت مستند و همچنین تهیه گزارش خبرنگاران این خبرگزاری‌ها حتی از آرایشگاه‌های زنانه در ایران؛ تلاش فراوانی را در جهت القای مفاهیمی همچون علاقه نسل‌های جدید به بدحجابی، بی‌دینی و ضدیت با نظام اسلامی! به خرج داده‌اند.

تعدادی از چهره‌های وابسته به یک جریان سیاسی خاص نیز مدتی است که به گزاره‌هایی همچون بی‌اهمیت بودن بدحجابی در مقابل مباحثی همچون فساد اقتصادی اشاره می‌کنند.

تمام تلاش‌های مذکور، در حالی انجام می‌شوند که مسئله بدحجابی اگرچه در میان عده‌ای رواج دارد اما اشکال کار برای دشمن در آنجاست که همین عده نیز با وجود اشتباهشان اما در کنار اکثریت متدین جوانان و بزرگسالان جامعه ایرانی؛ پشتیبان و حامی نظام اسلامی هستند.

اخبارمرتبط : ○ هدف ۱۷ تمجید انحرافی از خاتمی/ توطئه‌ای به نام «پیشنهاد انتشار پیش‌نویس توافق نهایی»/ مواضع غیرتمندانه وزیر اقتصاد درباره تحریم‌ها 93/07/26 - 14:42 ○ چرا دعای اصلاح‌طلبان مستجاب نمی‌شود؟/ تقاصی که پاکستان برای حمایت از اشرار می‌پردازد 93/07/22 - 15:46 ○ حمایت یک جریان داخلی از اغتشاشگران هنگ‌کنگ!/ علت بروز فساد اقتصادی به روایت مشاور دولت اصلاحات 93/07/20 - 09:12 ○ نقشه رسانه‌های خارجی برای سردار سلیمانی/ چه کسانی مذاکرات را به دستور کار اصلی تبدیل کردند؟ 93/07/19 - 14:19 ○ شهید آوینی حرف حزب توده را می‌زد!/ چرا لیلاز و خرازی می‌گویند: «ما اهل توبه نیستیم» 93/07/14 - 14:56 ○ ایران هرگز با شیطان دست نمی‌دهد/ سیاسیون کتاب‌نخوان/ پیشنهاد مِنوی حاشیه‌ها به دولت 93/07/02 - 08:38
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
var i = 0; updatesentcomments(); function updatesentcomments() { setTimeout(function () { if (!(($('#commentform').contents().find('#newsid').val() * 1) > 0) && i < 100) { updatesentcomments(); } else if (($('#commentform').contents().find('#newsid').val() * 1) >
منبع: خبرگزاری فارس
1393/12/3
برچسب ها:

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......