یکشنبه 3 شهریور 1398
Sun, Aug 25, 2019
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات: همکاری ایران و عراق در راهپیمایی اربعین در دنیا بی‌سابقه بود/ سفر بیش از دو میلیون نفر به عتبات
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات: همکاری ایران و عراق در راهپیمایی اربعین در دنیا بی‌سابقه بود/ سفر بیش از دو میلیون نفر به عتبات
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات: همکاری ایران و عراق در راهپیمایی اربعین در دنیا بی‌سابقه بود/ سفر بیش از دو میلیون نفر به عتبات موضوع: فوتبال

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: امسال بیش از دو میلیون نفر از هموطنان عزیز در مقطع زمانی 15 روزه وارد عراق و از آن خارج شدند که این حجم تردد، اسکان و پذیرایی در دنیا بی‌‌سابقه است.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: امسال بیش از دو میلیون نفر از هموطنان عزیز در مقطع زمانی 15 روزه وارد عراق و از آن خارج شدند که این حجم تردد، اسکان و پذیرایی در دنیا بی‌‌سابقه است.

حسن پلارک افزود: با تلاش تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌ها در ایران و همکاری و هماهنگی صورت گرفته با مسئولان عراقی، کنگره 27 میلیونی اربعین امسال بدون حادثه و مشکلی برگزار شد.

وی گفت: ستاد بازسازی عتبات به‌عنوان مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین، 144 تفاهم‌نامه همکاری با هیئت، نهادهای مردمی و دولتی برای برپایی موکب و ارائه خدمات اسکان و پذیرایی امضا کرد.

پلارک با بیان اینکه با سازماندهی ستاد بازسازی عتبات عالیات 4هزار نیروی متبرع جهت خدمت به زائران اربعین اعزام شدند، اظهار کرد: این ستاد با بسیج تمامی امکانات، روزانه برای بیش از 250هزار نفر در شهرهای نجف و کربلا و مسیر پیاده روی امکان اسکان فراهم کرد.افزون بر این ستاد بازسازی عتبات در شهرهای کاظمین و سامرا نیز با طبخ و توزیع غذا از زائران پذیرایی کرد.

وی با بیان اینکه میزبان اصلی زائران اربعین حسینی، ملت، دولت و عشائر عزیز عراق هستند، گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات امسال با طبخ و توزیع 30میلیون وعده غذایی در این میزبانی مشارکت داشت.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه بی‌سابقه‌ترین سطح همکاری بین ایران و عراق در برپایی باشکوه اربعین امسال رقم خود، تصریح کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات از ماه‌ها قبل جلسات متعددی با مسئولان عراقی برای تسهیل امور، اسکان و تغذیه زائران و ورود تجهیزات و امکانات هیئت و موکب‌ها به عراق برگزار کرده بود.

پلارک افزود: اربعین امسال برای نخستین بار با هماهنگی صورت گرفته بین ستاد بازسازی عتبات عالیات و مسئولان عراقی، زمینه ورود و تردد بیش از 2 هزاردستگاه وسیله نقلیه ایرانی مانند تریلی، کامیون، وانت‌بار و اتوبوس به خاک عراق فراهم شد که این وسایل نقلیه کمک زیادی به جابجایی امکانات موکب‌ها و تردد زائران کردند.

وی ضمن تجلیل از همکاری دستگاه‌های مختلف عراق مانند گمرک، مرزبانی، ارتش، وزارت خارجه، تولیت‌های اعتاب مقدسه و مردم مهمان نواز این کشور گفت: یکی از ویژگی‌های مراسم اربعین امسال این بود که از 4 روز مانده به اربعین موج بازگشت زائران آغاز شد به‌گونه‌ای که شمار بازگشت زائران در روزهای نزدیک به اربعین به عدد 200هزارنفر در روز نیز رسید.این روند بازگشت زائران اربعین تا پایان ماه صفر نیز ادامه داشت.

پلارک با بیان اینکه اقدامات ستاد اربعین در سه بخش پیش از اربعین، در زمان برپایی مراسم و پس از اربعین برنامه‌ریزی و اجرا شد، گفت:  این ستاد مردمی کار خود را از چند ماه پیش با ایجاد کمیته‌های مختلف اعزام، اسکان، تغذیه، فرهنگی، امنیت، مشارکت‌های مردمی، اطلاع رسانی، کنسولی و امور بین‌الملل، حمل و نقل و زیرساخت ها، بهداشت و درمان و نیز ستاد اربعین در عراق آغاز کرد.

وی با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات مسئولیت کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین را برعهده داشت افزود: همچنین ستاد بازسازی عتبات در زمینه اسکان و تغذیه و سایر موضوعاتی که می‌توانست کمک کند مانند نقل و انتقال امکانات و تجهیزات موکب‌ها و هماهنگی با مسئولان عراقی وارد شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: همچنین قرارگاه اصلی اربعین در عراق با مسئولیت سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد و جانشینی ستاد بازسازی عتبات عالیات فعال بود که این قرارگاه در تعامل با دولت و ملت عراق توانست به برگزاری این راهپیمایی عظیم و  خدمات دهی به زائرین در آنسوی مرزهای ایران کمک کند.

وی ادامه داد: قرارگاه اصلی اربعین در عراق در 6 سرفصل اسکان و تغذیه، امورعشایر، امور فرهنگی، امنیتی و انتظامی، اداری و خدماتی و حمل و نقل و در ورودی مناطق مرزی چزابه، مهران، شلمچه و شهرهای نجف و کربلا فعال بود.

پلارک در تشریح دلایل واگذاری مسئولیت کمیته مشارکت‌های مردمی به ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار کرد: این واگذاری مسئولیت به‌علت وجود ساز و کارهای منظم و هدفمند در جمع‌آوری، ساماندهی نذورات و کمک‌های مردمی و تشکیلات منسجم و مجرب و البته مردمی این ستاد در سراسر کشور است.

همچنین به‌سبب سابقه حضور ستاد بازسازی عتبات عالیات در عراق و داشتن ستادها و امکانات و ارتباطات و تعاملات مناسب با مردم و مسئولین عراق و تولیت‌های اعتاب مقدسه، ستاد بازسازی عتبات در ستاد اربعین عراق نقش پررنگ و مسئولیت مستقیم داشت.

وی با بیان اینکه امسال میزان مشارکت هموطنان در برپایی مراسم اربعین چند برابر سال گذشته بود افزود: به منظور تسهیل شرایط برای مشارکت مردم و ناذران عزیز در فیض پذیرایی از زائران اربعین، شماره حساب 1040 ویژه اربعین در بانک‌های ملی و ملت از سوی ستاد بازسازی عتبات اختصاص یافت و تمامی وجوهات واریزی در این حساب در برپایی کنگره عظیم اربعین هزینه شد.

انتهای پیام/

http://fna.ir/6BRKC3 var a2a_config = a2a_config || {}; a2a_config.linkname = document.title; a2a_config.linkurl = window.location.href.replace("newstext.php?nn=", "");
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
var i = 0; updatesentcomments(); function updatesentcomments() { setTimeout(function () { if (!(($('#commentform').contents().find('#newsid').val() * 1) > 0) && i < 100) { updatesentcomments(); } else if (($('#commentform')
منبع: خبرگزاری فارس
1394/10/2
برچسب ها: ,

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
نورا کابل
فروشگاه آنلاین سیم و کابل
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......