برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

داوران و قضاوت در لیگ دهم -9حق‌وردی: اعتراض به داوری اجتناب ناپذیر است/ هدفمان قضاوت بدون اشتباه است

تورج حق‌وردی ضمن ابراز امیدواری نسبت به کم شدن اشتباهات داوری در رقابت‌های لیگ دهم گفت: اعتراض مربیان و بازیکنان اجتناب ناپذیز است.

تورج حق‌وردی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن ارزیابی مثبت از کلاس های توجیهی برگزار شده برای داوران بیان کرد: تمام سعی مدرسین کلاس های برگزار شده این بود که با به تصویر کشیدن صحنه های داوری در بازی های بزرگ، ضمن ایجاد شرایطی برای تبادل نظرات، داوران را به یک سطح از هماهنگی برسانند تا تصمیمات در صحنه های مشابه به یک شکل اتخاذ شود.

وی افزود: تاحدودی فکرمی کنم برگزاری این کلاس ها موفقیت آمیز بوده و برگزارکنندگان به هدف خود رسیده باشند. برگزاری چنین کلاس هایی برای داوران بسیار مفید است و نتیجه آن را در طول بازی های لیگ خواهیم دید.

حق وردی با اشاره به پیشرفت سطح داوری ها در رقابت های لیگ دهم گفت: نمی توانم از حالا با قاطعیت از بهتر شدن سطح کیفی قضاوت ها صحبت کنم اما همانطور که می دانید تمام هدف داوران انجام بهترین قضاوت ها با کمترین اشتباهات است. امیدوارم این اتفاق رخ بدهد و پیشرفت چشمگیری در سطح داوری ها داشته باشیم.

این داور در رابطه با انتظاراتی که از اهالی فوتبال می رود، اظهار داشت: اعتراضات از سوی مربیان و بازیکنان و اشتباهات از سوی داوران همیشه بوده و امری اجتناب ناپذیز است اما با داشتن سعه صدر می توانیم این دو موضوع را به حداقل برسانیم. اتفاقا تعدادی از مربیان لیگ برتری هم در کلاس های داوری شرکت کردند که اگر این اتفاق بین تمام مربیان رخ بدهد، ناخودآگاه باعث بوجود آمدن تعامل بین این قشر و داوران می شود.

تورج حق وردی از سوی کمیته داوران برای قضاوت بازی دو تیم شاهین بوشهر و صنعت نفت آبادان از هفته اول رقابت های لیگ دهم انتخاب شده است.


تاریخ: 1389/5/3
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: