برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

تكليف‌مان در جام‌جهاني مشخص استمشحون: تمام برنامه‌ريزي‌‌هاي فدراسيون بسكتبال براي گوانگجو است

محمود مشحون در گفت‌گو با خبرنگار باشگاه خبري فارس «توانا»، در مورد نتايج تيم‌هاي "ب " بسكتبال در جام استانكوويچ لبنان گفت: نتايج به هيچ وجه راضي كننده نبود. ملي پوشان ما بايد مقابل قزاقستان، عراق و فيليپين با همان امتياز اختلافي كه تايوان را بردند به برتري مي‌رسيدند.
وي ادامه داد: من بازي با ژاپن را از نزديك تماشا كردم و عملكرد بازيكنان بسيار خوب بود. توان تيم ملي "ب " بيش از اينها است، اما اينكه اين تيم كمتر هماهنگ بود و در حال آماده شدن است، ارزش فني خودش را دارد.
رئيس فدراسيون بسكتبال در مورد مصدوميت آرن داودي گفت: داودي يكي از بهترين بازيكنان تيم ملي است و در ديدار برابر ژاپن عملكرد خيره كننده‌اي داشت. پس از آن بازي همه بزرگان آسيا مي‌گفتند كه او مهدي كامراني كوچك است.
وي در مورد حاضر نشدن سوريه برابر لبنان گفت: اين 2 كشور اختلافات سياسي دارند و در آن بازي نيز آن را نشان دادند. البته براي سوريه به دليل حاضر نشدنش جريمه مالي نيز در نظر گرفته شد.
مشحون در مورد حضور تيم ملي "الف " در تورنمنت تركيه گفت: در مورد نتايج تيم ملي "الف " حرف و حديث هاي زيادي گفته مي‌شود. اظهار نظر آنهايي كه ورزشي و كارشناسانه نتايج را پيگيري مي‌كنند با نظراتي كه برخي رسانه‌ها مطرح مي‌كنند كاملا متفاوت است.
وي گفت: معني بازي تداركاتي مشخص است. ما براي اينكه تيمي را شكست دهيم به اردوهاي خارجي نمي‌رويم كه اگر قرار بر اين باشد مي‌توانيم با پاكستان و هند بازي كنيم و آنها را با اختلاف زياد شكست دهيم.
رئيس فدراسيون بسكتبال تاكيد كرد: ما تيم ملي "ب " را هم براي قهرماني به جام استانكوويچ نفرستاديم و چيزي كه براي ما مهم بود آنكه بازيكنان كم تجربه صاحب تجربه شوند و اشكالات خود را برطرف كنند.
وي عنوان كرد: بخشي از برگ برنده تيم ملي بازي مقابل تيم‌هاي بزرگ دنيا مانند تركيه، صربستان و استراليا است. هرچند كه با شكست روبرو شويم. اصلاً چه كسي انتظار دارد كه ما اين تيم ها را شكست دهيم؟ البته قبول داريم كه نبايد برابر تركيه با آن امتياز اختلاف مي‌باختيم و مقابل نيوزيلند در ثانيه آخر مغلوب مي‌شديم، اما همه اين‌ها يك درس مهم براي بسكتبال ايران است كه در آينده چگونه ظاهر شود.
مشحون اظهار داشت: ما يك هدف نهايي داريم كه آن هم مسابقات آسيايي گوانگجو است و همه اين برنامه‌ها را براي اين بازي‌ها تداركات مي‌بينيم. در جام جهاني تكليف ما مشخص است و نمي‌توانيم كه مقابل آمريكا، برزيل يا اسلووني به پيروزي برسيم و نبايد خودمان را گول بزنيم.
وي در مورد رقابت بازيكنان براي حضور جام‌جهاني تصريح كرد: رقابت ميان بازيكنان بسيار بالا است و در انتخاب نفرات نهايي بسيار سخت است. البته حضور 6 بازيكن قطعي است و همه هم اين را مي‌دانند، اما در انتخاب 6 نفر ديگر واقعاً كادرفني كار سختي را دارد و 10 نفر را آزمايش مي‌كند.
رئيس فدراسيون بسكتبال در مورد تورنمنت ليتواني گفت: تاكنون حضورمان در اين كشور قطعي نشده است و به دنبال بليت هواپيما هستيم، اما حضور در اين مسابقات قطعاً براي تيم ملي بسيار مفيد خواهد بود. هرچه بازيكنان در شرايط مسابقه قرار بگيرند به سود آنها خواهد بود.

جام جهاني 2010 از روز 6 شهريور در تركيه برگزار مي‌شود.
تيم ايران در گروه B با كشورهاي آمريكا، اسلووني، برزيل، كرواسي و تونس هم گروه است.
انتهاي پيام/

تاریخ: 1389/5/23
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: