برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

/گزارش خبرنگار اعزامي فارس از سنگاپور/روگ: احساس پدري را دارم كه منتظر تولد فرزندش است

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس از سنگاپور، كنفرانس خبري ژاك روگ امروز در دهكده مسابقات المپيك نوجوانان برگزار شد. رئيس كميته بين المللي المپيك در اين كنفرانس گفت: احساس پدري را دارم كه در اتاق انتظار منتظر وقوع اين رويداد است. من خوش‌بين هستم اما با اين وجود مي‌خواهم تولد اين نوزاد را با چشمانم ببينم. برگزاري اين رويداد براي ورزشكاران 14 تا 18 ساله كه رسماً امروز كار خود را در سنگاپور آغاز كرد، پروژه‌اي است كه روگ با بر عهده گرفتن رياست IOC در سال 2001 همواره به دنبال آن بوده است.
روگ ادامه داد: من به اين موضوع باور دارم و ديگر ذي‌نفعان و جامعه المپيك نيز همين احساس را دارند. اين رويداد به عنوان اولين گام براي ورزشكاران جوان طراحي شده است كه تلاش مي‌كنند تا در المپيك خوب ظاهر شوند. همچنين در نظر داشتيم با برگزاري چنين بازي‌هايي نوجوانان را جذب ورزش كنيم و از ساعات سپري شده آنها در برابر صفحات تلويزيون و كامپيوتر بكاهيم.
وي كه به تداوم اين مسابقات خوشبين است، خاطرنشان كرد: تمام اين‌ها براي جذاب كردن اين مسابقات براي مخاطبان جوان و تشويق ورزشكاران نوجوان طراحي شده است.
وي گفت: من كاملاً از سازماندهي و كارهاي برجسته‌اي كه سنگاپور در 2 سال و نيم گذشته انجام داده است، هيجان زده شدم.
رئيس كميته بين‌المللي المپيك با ابراز خرسندي از جهاني بودن اين بازي‌ها با حضور 205 كشور حاضر در المپيك، گفت: اين يك پروژ‌ه آرماني بوده است و به دقت بر اجراي آن نظارت خواهيم كرد. احتمالاً اشتباهاتي نيز رخ خواهد داد اما از آنها درس خواهيم گرفت و خوشبين هستم كه اين شروعي براي انجام كارهاي بزرگ در بازي‌هاي المپيك نوجوانان است.
رئيس كميته بين‌المللي المپيك از پخش اين بازي‌ها توسط 106 كشور علاقمند پوشش برنامه‌ها خبر داد و گفت: 25 كشور تمام برنامه افتتاحيه و اختتاميه را به صورت زنده پخش خواهند كرد. اين حضوري بسيار خوب است. براي كشور كوچك سنگاپور اين نمايش بسيار ارزشمند است تا بتواند ثابت كند كه مي‌تواند به رغم 3 برابر شدن بودجه و رسيدن آن به رقم 387 ميليون دلار، در عرصه جهاني به رقابت بپردازد.
ويويان بالاكريشان، وزير كميته توسعه ورزش و جوانان گفت: هر كاري براي ميزباني در حد و اندازه‌هاي جهان انجام مي‌دهيم. ما به رغم وسعت كشورمان بايد هدف بالايي در سر بپرورانيم.
اين عرصه‌اي بزرگ‌تر براي ميزباني ما در رقابت‌هاي المپيك نوجوانان است و دليل ميزباني ما در رقابت‌هاي جايزه بزرگ F1، بودجه مالي بين‌المللي و جلسات بانك جهاني و بسياري از ديگر رويدادهاي بين‌المللي در سال‌هاي اخير است.
انتهاي پيام/

تاریخ: 1389/5/23
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: