برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

گزارش خبرنگار مهر از سنگاپور/ژاک روگ: ورزشکاران باید دانش هم بیاموزند/ از دوپینگ جلوگیری می‌کنیم

رئیس کمیته بین المللی المپیک، بر این باور است که ورزشکاران جوان باید در رقابت هایی که هر چهار سال یک بار برگزار می شود، هم در عرصه وزش و هم در زندگی اجتماعی،مهارت های لازم را بیاموزند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به سنگاپور، در حالی که چند ساعت به آغاز نخستین دوره بازی های المپیک نوجوانان زمان باقی است، روگ در نشست خبری که با نمایندگان رسانه ها داشت، گفت: جنبش المپیک نباید تنها به اتفاقات ورزشی محدود شود. ما اعتقاد داریم که ورزش، آموزش و یادگیری هم هست.

رئیس کمیته بین المللی المپیک در خصوص برگزاری نخستین دوره این رقابت ها گفت: چه احساسی دارم؟ خب احساس پدری را دارم که در اتاق انتظار منتظر به دنیا آمدن فرزندش است. خوشبینم و می خواهم بچه تازه متولد شده را ببینم. شما به من می گویید پدر المپیک نوجوانان. امیدوارم که آموزش این فرزند آسان تر از آموزش به بچه های خودم باشد.

روگ افزود: نوجوانان در سنی خاص که آماده آموختن هستند نیاز به یادگیری دارند. اگر شما در دهه دوم زندگی آموختن به کسی را آغاز کنید، نتایج بزرگ عایدتان نخواهد شد. این بخش از مردم بسیار آماده است تا ایده های جدید را فرابگیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: و به همین خاطر است که ما می خواهیم آموزش را به عنوان مبحثی نو در جنبش المپیک آغاز کنیم. و بخش آموزش به آنها انواع وضعیت هایی که برایشان از اهمیت بالایی هم برخوردار است را خواهد آموخت.

ژاک روگ در پایان اظهار داشت: می خواهیم در این رقابت ها از دوپینگ جلوگیری کنیم. این موضوع برای ما از اهمیت بسیار بسیار بالایی برخوردار است. می خواهیم به آنها بیاموزیم که به نقش سلامتی پی ببرند. در این بازی ها به آنها در خصوص آسیب دیدگی ها و بیماری های واگیر آموزش خواهیم داد. دراین بازی ها همچنین مسئولیت پذیری اجتماعی را به آنها خواهیم آموخت ؛ آنجا که به محیط پیرامون خود احترام بگذارند ضمن اینکه ارزش های جنبش المپیک در خصوص بازی جوانمردانه و اطاعت از قانون را فرابگیرند.

 نخستین دوره بازی های المپیک نوجوانان از 24 مرداد تا 4 شهریورماه در سنگاپور برگزار خواهد شد.


تاریخ: 1389/5/23
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: