برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

/گزارش خبرنگار اعزامي فارس از سنگاپور/شجاعي: نماينده فيفا گفت ايران ما را غافلگير كرد

فريده شجاعي در گفت‎وگو با خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس به سنگاپور، در مورد حل شدن مشكل تيم بانوان براي بازي فردا مقابل گينه نو و تاييد فيفا در مورد كلاه هاي مورد استفاده از تيم فوتبال بانوان صحبت هاي زير را مطرح كرد:

* وقتي بلاتر آمد ايراد گرفت
در روز جلسه هماهنگي نماينده فيفا هيچ ايرادي از پوشش بانوان ايران نگرفت. فقط در مورد كلاه تهيه شده ايرادات جزيي گرفت كه قابل رفع بود و ديگر مشكلي وجود نداشت؛ اما روز بازي كه سپ بلاتر براي تماشاي بازي وارد سنگاپور شد از اين كلاه ها ايراد گرفت.

*با نماينده فيفا كلاه دوچرخه سواري خريديم
با توجه به اينكه ايراد گرفته شده اساسي بود و اجازه نمي دادند كه ما با همان كلاه خودمان بازي كنيم با شوماخر رئيس مسابقات بازي هاي المپيك به يك فروشگاه ورزشي رفتم و به تعداد بازيكنان كلاه دوچرخه سواري خريدم. اما كميته اجرايي رقابت ها به دليل گره خوردن اين كلاه از آن ايراد گرفتند. همه اين اتفاقات در شرايطي رخ مي داد كه ساعتي تا بازي با تركيه باقي نمانده بود.

* با همان پوشش قبل آماده بازي شديم
به تيم گفتيم طبق همان پوششي كه خودمان آماده كرده بوديم خود را براي بازي آماده كنند. وارد تونل شده بوديم كه به من اعلام كردند سپ بلاتر مخالف برگزاري بازي با اين پوشش است. از من خواستند كه پيراهن ديگري براي تيم تهيه شود ولي چون مغاير با ارزش هاي ايران بود من به هيچ وجه زير بار نرفتم و گفتم ما با همين پيراهن بازي مي كنيم. بار ديگر به سراغم آمدند و گفتند هدبندها بايد برداشته شود اما من بار زير بار نرفتم و گفتم اگر قرار باشد كه اين ايرادات ادامه داشته باشد، تيم را بر مي گردانم تا اينكه اجازه بازي به ما داده شد.

* هنوز فيفا جوابي براي بازي فردا به ايران نداده است
فردا در حالي با گينه نو بازي داريم كه نمي دانيم اجازه بازي را به ما مي دهند يا خير. قرار است از همان كلاه هايي كه قبلا براي فيفا ارسال كرده بوديم استفاده كنيم. البته اول بايد اين كلاه را بررسي كنيم و اگر مغاير با ارزش هاي ما نبود از آنها استفاده مي كنيم. در غير اين صورت اگر فيفا بخواهد به ايراد گرفتن خود ادامه دهد مجبوريم كه در بازي شركت نكنيم.

* كلاه هاي بازيكنان گشادتر از كلاه ارسالي به فيفا بود
تنها تفاوت كلاه استفاده شده در بازي با تركيه با كلاهي كه براي فيفا ارسال شد در جنس و گشادي آن بود. روزي كه قرار بود طرح جديد لباس بازيكنان را به فيفا ارسال كنيم از طرف كميته بازاريابي فدراسيون به آقاي كفاشيان اعلام شد چون اين لباس ها را شركتي غير از ليگا طراحي كرده بايد قرارداد فسخ شود چرا كه شركت ليگا بابت طراحي لباس بانوان توسط شركتي ديگر معترض است و اگر آن لباس ارسال شود آنها از فدراسيون شكايت مي كنند.
من چون خودم علمي هستم براي طراحي جديد لباس ها از دكتر نساج براي استفاده از پارچه اي كه بازيكنان در گرما اذيت نشوند، استفاده كرده بودم اما با توجه به اين شرايط قرارداد با شركت اوليه را فسخ كردم و طرح را به شركت ليگا داديم تا آنها همين لباس ها را براي ما آماده كنند. براي اين تغيير شركت توليدي نيز مجبور شديم از فيفا 3 روز ديگر مهلت بگيريم اما شركت ليگا نتوانست آن طرح را درآورد و ما مجبور شديم كلاه شنا را براي فيفا ارسال كنيم.
كلاه شنا از جنس سخت تري نسبت به كلاه هاي استفاده شده ما برخوردار است و ما براي اينكه سر بازيكنان درد نگيرد تصميم گرفتيم جنس آن را تغيير دهيم. ايران به هيچ وجه قصد فريب فيفا را نداشته است و براي راحتي كار بازيكنان اين تصميم گرفته شد.

* به اثرات مثبت حضور بانوان بايد توجه شود
تيم فوتبال بانوان ايران به دليل پوشش اسلامي خود در دهكده مسابقات به شدت مورد توجه است. تمام 5 هزار شركت كننده اين رقابت ها يك طرف و تيم بانوان يك طرف. در حالي كه اين تيم تركيه بود كه برنده بازي مقابل ايران بود اما اكثر دوربين هاي خبرنگاران به سمت بازيكنان ايران آمدند. نماينده هاي فيفا به من بعد از پايان بازي گفتند كه ما را غافلگير كرديد. من به خانم اكبرآبادي هم گفتم كه وقتي نوع كلاه در پوشش و حجاب بازيكنان تاثيري ندارد چرا بايد از حضور اين بازيكنان در چنين مسابقاتي جلوگيري كرد؟
انتهاي پيام/

تاریخ: 1389/5/23
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: