برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

المپيك نوجوانان سنگاپور روگ: المپيك نوجوانان آروزيي است كه مدتها منتظر آن بودم

ورزش. خارجي. المپيك جوانان
تهران - رييس كميته بين‌المللي المپيك (‪ )IOC‬پيش از مراسم رسمي گشايش نخستين دوره بازي‌هاي المپيك نوجوانان، از اين رقابت‌ها به عنوان آرزويي ياد كرد كه مدت‌ها منتظر محقق شدن آن بوده است.

به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاري فرانسه، نخستين دوره المپيك نوجوانان كه امروز براي ورزشكاران رده سني ‪ ۱۴‬تا ‪ ۱۸‬سال در سنگاپور آغاز مي‌شود، پروژه‌اي است كه ژاك روگ از سال ‪ ۲۰۰۱‬كه رياست كميته بين‌المللي را بر عهده گرفت، از آن حمايت كرده است.

وي در اين مورد گفت: اين بازي‌ها گام نخست براي ورزشكاران جواني است كه تشنه رقابت در المپيك هستند. از سوي ديگر آنها را براي روي آوردن به ورزش تشويق مي‌كند و ورزش باعث مي‌شود زمان كمتري را به صفحات كامپيوتر و تلويزيون چشم بدوزند.

در المپيك نوجوانان سنگاپور حدود ‪ ۳۶۰۰‬ورزشكار در ‪ ۲۶‬رشته به رقابت مي پردازند و در عين حال برنامه‌هاي مختلف فرهنگي و آموزشي نيز در مورد ارزش هاي المپيك و مسايل جهاني براي آنها برگزار مي‌شود .

براي جذابيت بيشتر هم برخي از رشته‌هاي قديمي مثل بسكتبال خياباني و سه گانه مختلط در شكلي جديد و همچنين مسابقاتي با شركت تيم‌هايي متشكل از مليت‌هاي مختلف در برنامه بازي‌ها گنجانده شده است.

روگ افزود: همه اين كارها به درخواست جوانان و براي بالابردن انگيزه آنها است. البته اقداماتي كه سنگاپور در دو سال و نيم گذشته انجام داده، قابل توجه است. از استقبال كشورها هم خوشحالم. ‪ ۲۰۵‬كشور ورزشكاران خود را به اين بازي‌ها اعزام كرده اند.

رييس كميته بين‌المللي المپيك اظهار داشت: از استقبال جهاني از اين بازي ها به وجد آمده ام.

قرار است ‪ ۱۰۶‬كشور تمامي مسابقات يا بخشي از آنها را پخش كنند. ‪ ۲۵‬كشور نيز به صورت زنده مراسم افتتاحيه و اختتاميه اين مسابقات را به طور كامل پخش خواهند كرد.

تاریخ: 1389/5/23
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: