برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

مشحون: فعاليت‌هاي خود را بر روي موفقيت در گوانگ ژو معطوف كرده ايم

ورزش. بسكتبال. بسكتبال
تهران - رييس فدراسيون بسكتبال ايران گفت: در شرايط كنوني تمام هدف خود را بر روي موفقيت در بازي‌هاي آسيايي ‪ ۲۰۱۰‬گوانگ ژو معطوف كرده ايم.

محمود مشحون روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: بازي‌هاي آسياي گوانگ ژو براي ما از اهميت خاصي برخوردار است و به همين منظور قصد داريم عملكرد قابل قبولي را در اين ميدان بزرگ از خود به نمايش بگذاريم.

وي ادامه داد: به همين منظور و براي آن كه شرايط براي موفقيت ملي پوشان بسكتبال كشورمان فراهم شود، ديدارهاي تداركاتي و بازي‌هاي دوستانه را در دستور كار قرار داديم تا بسكتباليست‌هاي كشورمان بتوانند خودشان را براي اين رويداد مهم آماده كنند.

رييس فدراسيون بسكتبال كشورمان تاكيد كرد: بسكتبال ايران در چند سال گذشته رشد قابل قبولي داشته است اما نبايد اين حركت صعودي را با توقعات بيجا متوقف كرد. به عنوان مثال نبايد از تيم ملي بسكتبال ايران در جام جهاني انتظار معجزه داشت چرا كه در شرايط كنوني فرصت و مجال رقابت با تيم هاي مطرح اين رشته ورزشي از جمله آمريكا را نداريم و طبيعي است كه در مقابل آن‌ها نتوانيم به نتايج خوبي دست يابيم .

مشحون در مورد شرايط تيم ايران تاكيد كرد: وضعيت خوبي در تيم ايران حاكم شده و بازيكنان براي آن كه در تركيب اصلي قرار بگيرند، با تمام وجود تمرين و تلاش مي‌كنند. البته برخي از نفرات تيم ايران مشخص شده اما چند نفر ديگر باقي مانده است كه كادر فني در حال بررسي شرايط و وضعيت آنان هستند و بزودي اسامي نفرات تيم ملي را اعلام مي‌شود .

رييس فدراسيون بسكتبال در مورد نتايج ملي پوشان الف و ب ايران در ديدارهاي تداركاتي گفت : حضور هر دو تيم در رقابت‌هاي برون مرزي با هدف مشخصي همراه بود كه رقابت با تيم‌هاي خارجي و انجام بازي‌هاي تداركاتي از جمله آن‌ها بود. در اين ميدان‌ها به دنبال نتيجه نبوديم بلكه هدف دست يابي كادر فني به اهداف از قبل پيش بيني شده بود و نبايد نسبت به اين نتايج با نگاهي غير منصفانه نگاه كرد. مثلا تيم ملي ب را براي قهرماني به جام استانكوويچ لبنان نفرستاديم بلكه آن‌ها را به اين دليل اعزام كرديم كه بازيكنان كم تجربه، صاحب تجربه لازم شوند تا در زمان مناسب بتوانند به تيم اصلي خدمت كنند.

جام جهاني ‪ ۲۰۱۰‬بسكتبال از روز ‪ ۶‬شهريورماه و به ميزباني تركيه برگزار خواهد شد كه تيم ايران در گروه ‪ B‬با كشورهاي آمريكا، اسلووني، برزيل، كرواسي و تونس هم گروه است.

تاریخ: 1389/5/23
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: