برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

بابک پورغلامی: می خواهیم طلسم ناکامی در قزوین را بشکنیم

کاوه چلمبری/خبرگزارس پارس فوتبال  

 بچه ی ناصرخسروی انزلی این روزها بیشتر از هر زمان دیگری بازیش زیر ذره بین است چرا که عمویش فرهاد پورغلامی سرمربیگری ملوان را به عهده دارد. درگفت و گوی با بابک پرده از راز شیطنت چند روزنامه برداشته شد که به صورت هدف دار مطالبی را علیه سرمربی و کاپیتان ملوان می چاپند. زننده ی تک گل ملوان در آخرین دیدار لیگ برتر اول که با گلش مانع از قهرمانی استقلال تهران شد می خواهد همراه با سایر بازیکنان قوی سپید برای سرمربی سابقشان گل ببرد. او این اطمینان را به هواداران داده که با تمام قدرت  درمقابل پیکان ظا هر خوا هند شد.                    
بازی با مس کرمان چطور بود ؟

در بیست دقیقه اول خوب بازی نکردیم. هوا خیلی گرم بود درست است که در انزلی بازی می کردیم و گرمای هوا برای مسی ها هم بود. دمای بالای انزلی در روزهای گذشته در طول تمرینات موجب شده بود مقدار زیادی از آب بدنمان را از دست بدهیم. در نیمه ی دوم از دقیقه ی ۶۵ موفق شدیم بازیکنان مس را پرس کنیم و در بیشتر دقایق ، بازی دست ما بود.

چرا توپی را که بازیکن مس می خواست به اوت بزند در بین راه به اوت زدی؟

آمدم زرنگ بازی کنم. چیز دیگری نبود. توپ داشت اوت می رفت خواستم آنها برای ما فیرپلی کنند.

بازی چهارم ملوان در چارچوب لیگ دهم برتر فوتبال ایران جام خلیج فارس با پیکان را چگونه می بینی؟

پیکان ۳ بازی را باخته ، می خواهیم چهارمین باخت را به آنها تقدیم کنیم. فوتبال حرفه ای است درست است که مربی پیکان آقا ممی است اما می خواهیم در جدول رده بندی بالا برویم. پیکان چیزی برای از دست دادن ندارد، باید با تفکر و هوشیار بازی کنیم و تا آنجایی که می توانیم تلاش کنیم. همه ی بچه ها عزمشان را جزم کرده اند تا سه امتیاز را بگیریم.

برای ممی گل می بری ؟

مگر می شود برای ممی گل نبریم، سرمربی ما بوده هرجا بازی کرده ام برای مربیان قبلی ام گل برده ام نمونه اش شاغلام سرمربی ام در فجر سپاسی هست. قبل از بازی همگی به سمت ممی می رویم البته ۵۰ دسته گل نمی توانیم برایش ببریم.

آیا امکان دارد بازیکنان ملوان در برابر سرمربی سابق خود احساسی ظاهر شوند؟

این گفته ی شما را به هر نقطه ی انزلی که پا می گذارم می گویند، بد موقعی به تورشان خورده ایم. نه احساسی نمی شویم. ملوان سه امتیاز را می خواهد، در دو بازی گذشته در قزوین ۷ گل خورده ایم باید طلسم ناکامی در قزوین را بشکنیم همان طوری که طلسم ناکامی در اصفهان را شکستیم. فکر باخت را باید از سر بیرون کنیم.

بابک قضیه ی آن روزنامه ی دولتی چه هست که مدام به آقا فرهاد نیش می زند و با چاپ اخبار غیر واقعی می خواهد سرمربی ملوان را تخریب کند.

در فصل نقل و انتقالات از آن روزنامه به آقا فرهاد زنگ زده بودند و می خواستند بازیکنان مورد نظرشان را به ملوان بیاورند. آقا فرهاد به درخواست آنها پاسخ منفی داد، چون خواسته ی دلال ها بر آورده نشد در حال انجام این شیطنت ها هستند. همان طوری که یک روزنامه ی بسیار معروف با پژمان بد است و مطالب غیر واقعی در مورد او به چاپ می رساند چون از پژمان پول می خواهند و پژمان به خواسته ی آنها تن در نداده است.

ملوان مدل لیگ دهم را چگونه می بینی؟

ملوان امسال بازیکنان خیلی خوبی دارد، در هر پست دو بازیکن داریم ، بازیکن نمی تواند بگوید من صد در صد بازی می کنم. رقابت برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی شدید است و از بازیکنان جایگزین مناسب برخوردار هستیم.

چه رتبه ای را برای ملوان در پایان فصل پیش بینی می کنی؟

الان اول فصل است و پیش بینی مشکل است ، تلاش می کنیم تک رقمی بشویم.

خودت هم می دانی هواداران رتبه های بالای جدول را می خواهند.

اگر ما بخواهیم بین ۴ تیم اول با این میزان سرمایه گذاری قرار بگیریم پس استیل آذین ، پرسپولیس ، سپاهان ، استقلال و ذوب آهن با این سرمایه گذاریهای هنگفت چه بگویند؟ ما هم خوشمان می آید سهمیه ی آسیا بگیریم تلاشمان را هم می کنیم اما سخت است.

دوست داری در کدام پست بازی کنی ؟

فرقی ندارد در پست دفاع چپ بد کار نکرده ام.

در بازی با سپاهان قابل قبول ظاهر شدی.


در بازی با سپاهان همه ی بچه ها خوب بودند اما در بازی با مس در نیمه ی اول خوب نبودیم.

این روزها با توجه به اینکه عمویت سرمربی ملوان است روی بازیت زوم شده است.

بله قبول دارم الان مسئولیتم خیلی بیشتر است یک اشتباه هم نباید بکنم.

در بازی با مس تعویض هم شدی.

نه تنها تعویض شدم بلکه از سوی آقا فرهاد جریمه ی مالی هم شدم.

چرا جریمه شدی؟

اگر یادتان باشد در بازی با مس در ۱۵ دقیقه ی اول دو تکل خطرناک زدم به همین علت آقا فرهاد من را جریمه کرد.

قبول داری در بعضی از اوقات انتقاداتی به بازیت وارد است؟

بله. اما انتقادات باید جلوی خود بازیکن باشد. بیایند تمرین را نگاه بکنند ببینند چه کسی خوب است؟ هر کسی که می تواند جای من را بگیرد. انتقاد را باید رو در رو به خود من بگویند نه اینکه پشت سر من حرف بزنند همان طوری که پشت سر هادی تامینی و پژمان هم صحبت می کنند.

اگر صحبتی باقیمانده بفرما.

دست هواداران ملوان را می بوسم که به ما محبت بی پایان دارند. در بازی با مس ۹۰ دقیقه ملوان را تشویق کردند. امیدوارم طلسم نبردن پیکان را بشکنیم و با برد پیکان روی غلتک بیفتیم و به امید خدا بازیهای بعدی را هم ببریم.

تاریخ: 1389/5/23
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: