برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

گزارش خبرنگار مهر از سنگاپور/افتتاحیه زیر سایه ابرهای سیاه و آسمانخراش‌ها

مراسم افتتاحیه نخستین دوره باز ی‏های المپیک نوجوانان در حالی تا دقایقی دیگر به طور رسمی آغاز می‌‌‌‌‌‌‌شود که وجود ابرهای سیاه در آسمان سنگاپور هر لحظه احتمال بارش باران در این شهر را بیشتر می‏کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به سنگاپور، در منطقه زیبای MERINA BAY که با آسمانخراش‏ها و ساختمان‎های زیبا محصور شده است، در کنار چرخ و فلکی زیبایی که یکی از نمادهای سنگاپور به حساب می‎آید بر روی رودخانه بزرگ شهر سنگاپور جایگاه ویژه‏ای برای برگزاری مراسم افتتاحیه ساخته شده است.

* در بخش‏های مختلف این جایگاه 6 اسکوربورد بزرگ تعبیه شده است که هر یک تصاویر بخش‏هایی از مراسم افتتاحیه را به نمایش در می‏آورند.

* از حدود ساعت 6 عصر (به وقت محلی) منطقه MERINA BAY شاهد حضور تماشاگران و علاقمندانی بود که قصد دارند در مراسم افتتاحیه شرکت داشته باشند.

* البته جنب و جوش جمعیت مشتاق شرکت در مراسم افتتاحیه ازصبح به چشم می‏خورد که با نزدیک شدن به آغاز مراسم به اوج خود رسید.

* شهر سنگاپور و منطقه MERINA BAY با نورهای رنگارنگ در طرح‎های مختلف آراسته شده است. در کنار میدان منطقه MERINA BAY آسمان خراش 70 طبقه‏ای دیده می‏شود که روی آن کشتی بزرگی قرار داده شده است. گفته می‎شود این کشتی هم از نمادهای سنگاپور است.

* در پشت جایگاه مراسم افتتاحیه پرچم کل کشورهای شرکت کننده و از جمله ایران به چشم می‎خورد.

* تلویزیون‎هایی که درکنار جایگاه مراسم افتتاحیه قرار داده شده‎اند، تصاویر ورزشکارانی را نشان می‏دهد که در دوره‏های پیشین المپیک موفق به کسب عنوان قهرمانی شده‎اند و در این دوره از بازی‎ای المپیک نوجوانان با آنها صحبت می‎شود.

* دقایقی پیش وزش باد برخی از وسایلی را که روی جایگاه مراسم افتتاحیه قرار داده شده بود را به زمین انداخت.

* برای خبرنگارانی که جهت پوشش خبری نخستین دوره بازی‏های المپیک نوجوانان به سنگاپور و محل برگزاری مراسم افتتاحیه آمده اند جایگاهی درکنار مردم عادی در نظر گرفته شده است.

* در هر یک از جایگاه‎هایی که برای تماشاگران در نظر گرفته شده است بسته‏هایی وجود دارد که حاوی وسایل مورد نیاز برای همراهی آنها در مراسم افتتاحیه است. وسایلی مانند پرچم بازی‎ها.

* "جودی ویلیامز"، شان کینگستون"، تابیتا نوسر"، "استیو آپلتون" و "جیسکا موبوی" خوانندگان ویژه نخستین دوره بازی‏های المپیک نوجوانان هستند که پیش از آغاز رسمی مراسم به اجرای هنر خود پرداختند. گروهی هم برای تماشاگران سرود خواندند.

* نوجوانان سنگاپوری با سن و سال کم خودمسئولیت هدایت کنترل تماشاگران در مراسم افتتاحیه را بر عهده دارند.

* تا به این لحظه هزاران نفر در محل برگزاری مراسم افتتاحیه حاضر شده اند که هر لحظه به تعداد آنها افزوده می‏شود.

* "لیو ومرلی" عروسک‏های ویژه بازی‎های المپیک نوجوانان بر روی جایگاه به حاضرین خوش آمد گویی می‏گویند.


تاریخ: 1389/5/23
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: