برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

نصیرزاده: در كجای دنیا قطع برق یك موضوع انضباطی است ؟

کارشناس داوری فوتبال ایران برگزاری بازی دو تیم تراکتورسازی و پاس همدان را یک تصمیم بر اساس اطلاعات رسانه ای دانست و گفت : این کار خلاف آئین نامه سازمان لیگ است . هوشنگ نصیرزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر درباره قطع برق بازی تراکتورسازی تبریز و پاس همدان در ورزشگاه یادگار امام تبریز گفت : در قانون هفتم فوتبال آمده است " هر بازی نیمه تمامی عیناً باید از اول تکرار شود حتی مسابقات جام جهانی و دیگر رقابت های معتبر جهانی هم باید تابع این قانون باشند . البته در همین قانون آمده است اگر در آئین نامه مسابقات داخلی چیزی دیگر نوشته شده باشد بر اساس تصمیم برگزار کننده مسابقات درباره این بازی اعلام نظر می شود " .

وی ادامه داد : در برخی از کشورهای اروپایی که بارش برف و باران می تواند رقابت های آنها را به هم بزند تشکیلات این کشورها قانونی وضع کرده است که اگر بازی نیمه تمام باقی ماند از همان دقیقه ای که بازی به پایان رسیده است از سر گرفته می شود .

کارشناس داوری فوتبال ایران گفت : این قانون در فیفا وجود ندارد و فقط برخی از کشورهای عضو یوفا مانند سوئیس ، آلمان ، اسپانیا و ... تابع آن هستند ولی در آئین نامه لیگ برتر فوتبال ایران چنین موضوعی وجود ندارد که بشود بازی را از دقیقه 32 و یا هر دقیقه دیگری شروع کرد پس باید بازی از ابتدا و طبق قانون فیفا برگزار شود .

نصیرزاده افزود : به اشتباه در ماده 30 آئین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال آمده است این کمیته باید درباره این گونه مسابقات نظر بدهد که این موضوع صد در صد غلط است چون این موضوع یک مسئله انضباطی نیست که کمیته انضباطی بخواهد درباره آن نظر بدهد .

وی گفت : درباره این موضوع اتفاقاتی نظیر این که مسائل فنی و طبیعی در استادیوم است سازمان لیگ باید نظر بدهد نه کمیته انضباطی چون در کجای دنیا قطع شدن برق مسئله انضباطی است كه كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برای این موضوع تصمیم گرفته است .

کارشناس داوری فوتبال ایران گفت : کارشناسانی که این تصمیم را برای فدراسیون فوتبال گرفته اند از هیچ کدام از قوانین فوتبال و همچنین دیگر مسائل مربوط به کمیته انضباطی آگاهی نداشته اند و فقط چون از صدا و سیما و همچنین مطبوعات خبر داشته اند که در كشورهای اروپایی بازی از دقیقه های بعدی پیگیری شده است این تصمیم را گرفته اند .

وی ادامه داد : در واقع این تصمیم فدراسیون فوتبال بر اساس اطلاعات رسانه ای بوده است و جنبه قانونی ندارد .


تاریخ: 1389/5/23
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: