برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

بازي‌هاي المپيك نوجوانان سنگاپور با شعار صلح و برادري افتتاح شد

ورزش. سايرشته ها. المپيك
تهران - مراسم افتتاحيه اولين دوره بازي‌هاي المپيك نوجوانان امشب و با اجراي برنامه‌هايي كه همگي بر صلح، برادري، برابري و حفظ محيط زيست و رقابت سالم و جوانمردانه تاكيد داشتند برگزار شد.

به گزارش شنبه شب ايرنا و به نقل از روابط عمومي كميته ملي المپيك، نخستين دوره بازيهاي المپيك نوجوانان امشب در منطقه زيباي مارينا بي سنگاپور با برگزاري مراسمي به صورت رسمي افتتاح شد.

در اين مراسم كه با حضور بيش از ‪ ۱۰۰۰۰‬تماشاگر و نمايندگاني از ‪ ۲۰۴‬كشور دنيا برگزار شد ژاگ روك رئيس كميته بين‌المللي المپيك و ناتان رياست جمهوري سنگاپور مهمانان ويژه شركت‌كننده در مراسم افتتاحيه نخستين دوره بازيهاي المپيك نوجوانان بودند كه ضمن خير مقدم به تمامي حاضران اين مسابقات را افتتاح كردند.

مهندس علي آبادي رئيس و بهرام افشارزاده دبير كل كمته ملي المپيك كشورمان نيز در جايگاه(‪ )VIP‬مسوولان حضور داشتند.

براي اولين بار در تاريخ بازيهاي المپيك مراسم افتتاحيه بازيها در محيطي خارج از استاديوم ورزشي ( منطقه مارينا بي) برگزار گرديد، بدين نحو كه ميزبان محيطي كاملا زيبا و مدرن را در كنار درياچه براي اين كار در نظر گرفته بود بطوريكه سكوي برپايي مراسم برروي آب و جايگاه تماشاگران روبروي آن در نظر گرفته شده بود تا حاضرين ضمن تماشاي برنامه‌هاي مراسم شاهد معماري مدرن و آسمان خراشهاي سر به فلك كشيده اين كشور كوچك اما پيشرفته باشند.

اين مراسم با نورافشاني‌هاي متعدد و شكوه خاصي حدود دو ساعت قبل از ساعت اعلام شده آغاز شد و طي آن نوجوانان سنگاپوري پيش از آغاز مراسم افتتاحيه به اجراي نمايش پرداختند و به آموزش حاضرين براي همراهي گروههاي هنري پرداختند.

در مراسم رژه نيز ميزبان دست به ابتكاري جديد زد تا به جاي خواندن نام كشورها و رژه تيم‌هاي ورزشي در پس پرچم هايشان، ورزشكاران كشورهاي مختلف از دو طرف جايگاه طراحي شده بر روي آب وارد سن بزرگ شدند و از وسط جايگاه تماشاگران به محل از پيش تعيين شده براي تماشاي مراسم افتتاحيه رفتند.

اعضاي كاروان ورزشي جمهوري اسلامي ايران متشكل از ‪ ۵۲‬ورزشكار وارد محوطه عبوري تيم‌ها شد و از مقابل تماشاگران و مسئولان حاضر رژه رفتند.ژ كيومرث هاشمي كه در اين مسابقات به عنوان سرپرست كاروان ايران حاضر است، جلوتر از ساير اعضاي كاروان قرار گرفت.

تمام اعضاي كاروان ورزشي ايران با لباس‌هاي متحدالشكلي كه توسط كميته ملي المپيك براي آنها تدارك ديده شده بود در اين مراسم حاضر شدند و بانوان ايراني نيز كه با حجاب كامل رژه مي‌رفتند با استقبال تماشاگران روبرو شده و به شدت مورد تشويق قرار گرفتند.

در ادامه مراسم نمايندگاني از سوي ورزشكاران، مربيان و داوران شركت‌كننده در بازيها با در دست گرفتن پرچم المپيك قسم ياد كردند كه رقابت و قضاوتي عادلانه و جوانمردانه را در اين دوره از بازيها به نمايش بگذارند.

در ادامه اين مراسم پرچم كشور ميزبان و كميته بين‌المللي المپيك به اهتزاز در آمد و سپس شعل بازيها كه توسط قايقي از درياچه به محوطه حمل مي شد توسط المپين‌ها و قهرمانان نوجوان اين كشور به محل در نظر گرفته شده منتقل شد تا مشعل بازيها مشتعل شده و اولين دوره بازيهاي المپيك نوجوانان رسما آغاز گردد.

تاریخ: 1389/5/23
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: