برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

پيروزي‌هاي پرگل مس، صبا و فولاد در شب اول هفته چهارم ليگ نفس راحت مرفاوی پس از نخستین برد

ورزش > فوتبال  - 5 گل لوسیانو ادینهو به شهرداری تبریز امیدواری‌های سرمربی مس را زنده کرد. صمد مرفاوی که پیش از مسابقه هفته چهارم بدون دریافت حتی یک امتیاز در اندیشه خروج از بحران و ماندن در کرمان بود، با این پیروزی جای پایش را برای چند هفته دیگر محکم کرد.

این پیروزی البته با درخشش ادینهو، مهاجم برزیلی مس به دست آمد؛ وقتی در هفته چهارم لیگ غیرمنتظره ظاهر شد و به تنهایی 5 گل برای مس به ثمر رساند؛ اتفاقی که سرمربی شهرداری تبریز را شوکه کرد و البته این مربی تا پایان مسابقه نتوانست برای مهار ادینهو کاری انجام دهد.

اکبر میثاقیان درباره ادینهو می‌گوید: «بازیکنان ما نتوانستند به‌خوبی از عهده کنترل ادینهوی برزیلی برآیند، باید اعتراف کنم بازیکنان من این بازیکن را در زمین گم کرده بودند.» و در ادامه نکته‌ای را یادآور می‌شود: «این پیروزی را به تیم حریف تبریک می‌گویم، آنها ستاره‌ای همچون ادینهوی یک میلیاردی را در اختیار داشتند، این بازیکن به معنای واقعی یک فوق ستاره است.»

صمد مرفاوی به موضوع مبلغ قرارداد ادینهو نمی‌خواهد بپردازد و می‌گوید که در مقامی نیست که در این باره اظهارنظر کند. سرمربی مس بعد از پیروزی پر گل 5-2 مقابل شهرداری به قدری خوشحال بود که روزهای بعد از باخت با مس را فراموش کرده بود؛ روزهایی که احتمال می‌داد از این تیم کنار گذاشته شود و روزهایی که معمولا سکوت می‌کرد یا به تندی پاسخ خبرنگاران را می‌داد. لوسیانو ادینهو حالا آرامش را به مرفاوی بازگردانده است.

او در این باره می‌گوید: «اگر مس موفق شد 5 گل بزند، این حاصل کار و تلاش همه بازیکنان بود. حریف مدام حمله می‌کرد و ما در ضد‌حمله با ادینهو توانستیم گل بزنیم.» و یادآور می‌شود که برخی اشخاص که اطلاعات چندانی از مسائل فنی ندارند قضاوت عجولانه‌ای در مورد مس انجام می‌دهند. صمد مرفاوی در حالی به ماندن در مس امیدوار شده که وضعیت اکبر میثاقیان در شهرداری تبریز به خطر افتاده است.

این تیم با میثاقیان سومین شکست خود را در هفته چهارم لیگ تجربه کرده و سرمربی شهرداری می‌گوید: «به کار خود و بازیکنانم اعتقاد دارم و تجربه‌ام نشان داده که همواره در شرایط سخت و بحرانی توانسته‌ام با تکیه بر توانایی‌های خود تیم را از بحران نجات دهم.»

اولین شکست نفت تهران

مجید جلالی که مدام به بازیکنان فولاد یادآور می‌شد که 3 مسابقه ابتدایی (استیل آذین، استقلال و سپاهان) آزمونی سخت است، با گذر از این بازی‌ها، به دومین پیروزی خود دست یافت. فولاد در خانه نفت تهران که در 3 هفته گذشته تیمی موفق و بدون باخت بود، به پیروزی 3 بر صفر دست یافت.

جلالی، سرمربی فولاد می‌گوید: «بازی خیلی سنگینی را پشت سر گذاشتیم اما توانستیم با برنامه در تمامی دقایق بازی تیم خوب نفت را شکست دهیم.» او تاکید می‌کند که «من از فولاد انتظار روزهای بهتری را دارم.» و این در شرایطی است که نفت تهران با این باخت از روزهای اوج 3 هفته گذشته فاصله گرفت.

حسین فرکی بر این باور است که فولاد روی اتفاق‌های مسابقه به پیروزی رسیده است. سرمربی نفت می‌گوید: «در بازی با فولاد گرفتار حوادث فوتبال شدیم و نتیجه را واگذار کردیم.» او ادامه می‌دهد: «پیش‌بینی‌هایمان پیش از بازی درست از آب در نیامد. پیش از 10 نفره شدن فولاد، بازی را در اختیار داشتیم؛ اما در نیمه دوم با بی‌تجربگی، نتیجه را به حریف واگذار کردیم. معتقدم نباید 3‌گل دریافت می‌کردیم.» سرمربی نفت به اخراج آندره رینالدو دسوزا، بازیکن فولاد اشاره می‌کند و اینکه تیم نفت با 10 نفره شدن حریف هم نتوانسته گل‌های خورده را جبران کند.

هدیه صبا به کربکندی

رسول کربکندی که روزی به‌دلیل جدایی ستاره‌های صبای قم از این تیم رفت، هیچگاه فکر نمی‌کرد که با مربیگری راه آهن مقابل صبا 5 گل دریافت کند. اما این اتفاق رخ داد و صبا 5 بر 2 مقابل راه‌آهن به پیروزی دست‌یافت. راه آهن با این شکست، به جمع تیم‌هایی که 3بار باخته‌اند، اضافه شد؛ تیمی که تنها یک امتیاز دارد.

رسول کربکندی معتقد است: «در بازی مقابل صبا، رگه‌هایی از تفکراتم را دیدم و از بازی تیمم ناراضی نیستم. در واقع نتیجه بازی با فوتبالی که راه آهن ارائه کرد، به هیچ‌وجه همخوانی نداشت.»

تاریخ: 1389/5/23
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: