برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

اتفاقی که می تواند جام جهانی را دگرگون کند!/ فيفا به دنبال حذف مساوي و وقت اضافه از جام جهاني

فدراسيون بين‌المللي فوتبال (فيفا) به دنبال حذف مساوي و وقت اضافه از مرحله اول مسابقات جام جهاني فوتبال بين تيم‌هاي صعودکننده است.
    سپ بلاتر رييس فيفا در گفت وگو با نشريه فوکوس آلمان با اعلام اين خبر افزود: اين طرح را در نشست کميته فوتبال و کميته فني اين فدراسيون به بحث خواهد گذاشت.

وي گفت: طبق اين طرح اگر بازي در مرحله اول اين مسابقات و در زمان ‪۹۰‬ دقيقه برنده اي نداشت، تيم پيروز بايد از طريق پنالتي تعيين شود.

رييس فيفا افزود: البته طرح گل طلايي که پيش از اين براي مدتي اجرا شد، مي تواند، دوباره فعال شده و اولين گل در وقت اضافه برنده مسابقه را تعيين کند.

وي با اشاره به اينکه در مرحله اول مسابقات جام جهاني فوتبال تيم ها بيشتر به دنبال نباختن هستند، افزود: به همين سبب اين مرحله تاحدودي خسته کننده مي‌شود.

به نوشته فوکوس به نظر مي‌رسد که اين طرح به دليل نتايج و کيفيت بازيهاي مرحله اول جام جهاني در آفريقاي جنوبي ارايه شده است.

طرح مشابهي نيز پيش از اين با عنوان گل طلايي به اجرا گذاشته شد ، ولي با مقاومت وسيعي در بين طرفداران و اهالي فوتبال مواجه شد.

انتظار مي‌رود که اين طرح بلاتر نيز با مقاومت‌هاي زيادي رو به رو شود، زيرا يکي از اعضاي کميته‌هاي تخصصي اين فدراسيون بکن بائر آلماني است که مخالف اين گونه طرح‌ها مي‌باشد.
تاریخ: 1389/5/23
موضوع: فوتبال
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: