برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

اکبرآبادی در گفتگو با مهر:دختران با لباس قبلی به میدان می‌روند/ فیفا پاسخگوی عملکرد سیاسی خود باشد

معاون سازمان تربیت بدنی با اعلام این خبر که دیدار دوم تیم فوتبال دختران در سنگاپور با همان پوشش قبلی برگزار می شود، گفت: فیفا باید پاسخگوی رفتار غیرالمپیکی و سیاسی خود باشد.

مرضیه اکبرآبادی در گفتگوبا خبرنگار مهر ضمن اشاره به انتقادهایی که از سوی مسئولان فیفا نسبت به پوشش تیم فوتبال دختران در دیدار با ترکیه مطرح شده بود، اظهار داشت: طرح اینگونه مسائل در جریان مسابقات، به لحاظ روانی تاثیر بدی را در میان ورزشکاران و مربیان تیم مربوطه ایجاد می‎کند اما فیفا بدون توجه به این مسئله خیلی راحت انتقادات خود را علنی کرد.

وی با تاکید بر اینکه انتقادات مطرح شده بی اساس بوده و قابل قبول نیستند، تصریح کرد: منتقدان پوشش تیم فوتبال دختران می‌گویند لباسی که دختران ایرانی دیدار مقابل ترکیه را با آن برگزار کردند متفاوت از طرحی است که پیش از بازی‎ها برای آنها ارسال شده و تصویب هم شده بود. در حالیکه مستندات موجود خلاف این موضوع را ثابت می‎‏کند.

"تیم فوتبال دختران دیدار امروز یکشنبه خود مقابل گینه را با همان پوششی که از آن برای دیدار برابر ترکیه استفاده کرد، برگزار خواهد کرد".

معاون سازمان تربیت بدنی ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: رایزنی‌های برای اثبات اینکه تفاوتی میان پوشش امروز تیم دختران با طرح ارائه شده وجود ندارد همراه با ارائه مستندات لازم در سنگاپور و توسط مدیران کاروان ورزش ایران انجام شده است. در آخرین تماسی که امروز یکشنبه با خانم فریده شجاعی داشتم، وی از برگزاری دیدار امروز با همان پوشش قبلی خبر داد.

اکبرآبادی تاکید کرد: البته بابت عملکرد فدراسیون بین‎المللی فیفا کوتاه نمی‎آئیم. فیفا به عنوان یک پایگاه بین‎المللی ورزش باید بداند که عنوان کردن چنین ایراداتی به جهت به هم ریختن جو روانی، خلاف اصول ورزشی است.

وی افزود: از طرفی اگر مدیران فیفا که مدعی تخلف تیم فوتبال دختران ایران هستند بابت انتقاد خود مستندی داشتند اصلا نباید اجازه برگزاری دیدار اول مقابل ترکیه را هم می‎دادند. من فکر می‎کنم این انتقادها با نگاه سیاسی انجام شده است. فیفا سیاسی برخورد کرده و این برخلاف منشور المپیک است به همین دلیل پس از پایان مسابقات باید پاسخگو باشد.


تاریخ: 1389/5/24
کلمات کلیدی: ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: