برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

حاشيه در فوتبال دختران نوجوان ادامه دارد / مسئولان کاروان ايران: لباس ارسالي مورد تاييد ما نيست /افشارزاده: زير بار فشار فيفا نمي‌رويم

در حالي که بايد تا چند ساعت ديگر تيم ملي فوتبال نوجوانان ايران در جريان رقابت هاي المپيک سنگاپور به مصاف تيم گينه نو برود، هنوز مشخص نيست که با وجود اختلاف نظرهاي اخير بين فيفا، سازمان تربيت بدني، کميته ملي المپيک و فدراسيون فوتبال، دختران نوجوان ايران اجازه بازي پيدا خواهند کرد يا خير.

گويا لباس تيم ملي فوتبال دختران ايران در بازي هاي المپيک نوجوانان نيز موضوع جديدي است که اختلاف هاي بين برخي مسئولان ورزشي را نمايان مي کند.

در فاصله دو روز مانده تا گشايش رسمي بازي ها و در حالي که جنجال هاي زيادي بر سر لباس تيم ايران در جريان بازي با ترکيه بوجود آمد، مسئولان کميته ملي المپيک از جمله علي آبادي و افشارزاده رايزني هاي زيادي را براي انجام اين بازي انجام دادند. با اين حال گويا اين رايزني ها سرانجام چنداني نداشته و هنوز دختران فوتباليست ايران براي انجام بازي دوم خود مقابل گينه نو با مشکل مواجه شده اند.

فيفا از مسئولان ايراني درخواست کرده که تيم دختران آن لباسي که پيش از اين تصويرش به فيفا ارسال و تاييد شده است را بپوشند، اما لباس مورد نظر فيفا، لباسي نيست که سازمان تربيت بدني ايران آن را تاييد کرده باشد. با اين حال فدراسيون فوتبال ايران نيز براي اينکه مسئولان ايراني حاضر در سنگاپور را در عملي انجام شده قرار دهد، همان لباس قبلي را با نماينده اي به سنگاپور فرستاده تا نوجوانان کشورمان امروز آن لباس را بر تن کنند.

نکته مهم اين جا است که اين بار نه مسوولان فيفا، بلکه مسئولان کاروان ايران هستند که نمي گذارند تيم کشورمان با اين لباس به ميدان برود. چرا که مي گويند اين لباسي که فدراسيون فوتبال ارسال کرده، تاييديه سازمان تربيت بدني را ندارد و تا سازمان اين لباس را تاييد نکند، به هيچ وجه اجازه بازي با اين لباس را نمي دهند.

بنابر اعلام مسئولان کاروان ايران تا سازمان تربيت بدني لباس جديد را تاييد نکند، نوجوانان کشورمان با لباس پيشين وارد زمين مي شوند، حتي اگر فيفا از بازي ايران جلوگيري کند.

به گزارش خبرنگار اعزامي ايسنا، بهرام افشارزاده، دبير کل کميته ملي المپيک در اين رابطه گفت: پيش از اعزام به اين دوره از بازي ها اعلام کرديم که سياست گذاري در مورد لباس تيم ملي فوتبال بانوان کشورمان با فدراسيون فوتبال و سازمان تربيت بدني است و فدراسيون موظف است که لباس طراحي شده را پس از تاييد مسئولان سازمان تربيت بدني به فيفا ارسال کند، تا با مشکلي مواجه نشويم.

افشارزاده ادامه داد: حال نيز تابع تصميم سازمان هستيم و اگر قرار باشد فيفا از حضور تيم ملي بانوان کشورمان در ديدار عصر امروز با لباس فعلي جلوگيري کند، ما نيز زير بار فشار و تعيين تکليف آنها نرفته و رقابتها را پيگيري نمي کنيم. اين وظيفه فدراسيون فوتبال است تا اين تعامل را با فيفا ايجاده و با هماهنگي هاي سازمان لباس مشخصي را به تيم ملي اختصاص دهد.

وي در پايان گفت: اميدواريم هر چه سريعتر فدراسيون با هماهنگي سازمان و فيفا اين موضوع را مشخص کند، چرا که فقط چند ساعت تا آغاز ديدار دوم تيم ملي فوتبال کشورمان مقابل تيم ملي گينه باقي مانده است.
تاریخ: 1389/5/24
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: