برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

نگاهشان كنيم... /در روزگاری که عده ای چسبیده ، شومن ، هوچی گر و و دلال فوتبال ایران را به گند کشیده اند ؛ به یاد آنان که بی ادعا ستاره می شازند و استعداد می پرورند باشیم!

نگاهشان كنيم... /در روزگاری که عده ای چسبیده ، شومن ، هوچی گر و و دلال فوتبال ایران را به گند کشیده اند ؛ به یاد آنان که بی ادعا ستاره می شازند و استعداد می پرورند باشیم!

تورج عاطف / خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام

سالها است كه نجواي عاشقان فوتبال را كمتر در ميادين مي شنويم. عاشقان فوتبال كساني بودند كه تمامي زندگي خود را در ره فوتبال گذاشتند و هيچگاه نه صاحب باغ و نه ويلا و نه در آمدهاي چند صد ميليوني شدند آنها آنقدر در كنار بچه هاي خود ماندند تا اين كه ...

صحبت از مردان بزرگي چون رسول آقا مددي و نايب روئين دل و امير ابوطالب و پرويز دهداري و حسين فكري و منوچهر ساليا واحمد صومي و علي دانائي فرد و عباس كردنوري ... است. مرداني كه نه ادعائي براي مالكيت داشتند و نه براي نشان دادن خود نياز داشتند كه به ديگران اتهام بزنند.

ديروز سالگرد مرگ آقا مدد بود مردي كه سالها بدون هيچ چشمداشتي بازيكناني را از زمين خاكي مي يافت و به تيمهاي ملي مي فرستاد اما فدراسيون فوتبال ما كه غرق در شعار و توهين به شعور برخي از به اصطلاح فوتبالي ها است از ياد برد كه حتي كوچكترين مراسمي براي او و خانواده اش بگيرد و حداقل سالي يك بار به ياد خانواده فوتبال بياورد كه " فوتبالي ها " و " عاشقان " چه كساني بوده اند. 

امروز هم فوتبال ما علي رغم فساد بي كراني كه در اين فوتبال نفرين شده وجود دارد همچنان مرداني دارد كه در نفحه گنداب فوتبال ايراني نسيم جان بخش انسانيت و ورزشكاري را نمايان هستند. از علي دوستي مهر صحبت مي كنيم او مردي است كه بدون شعارهاي تازه به دوران رسيده هاي امروز فوتبال عشق و انرژي و صداقت و پاكي را به فوتبال ما هديه كرده است. او در خيل عظيم چند صد ميليوني هاي فوتبال توانسته است قهرماني تيم نوجوان آسيا را از خاك ما معرفي كند او فارسي را با همان لهجه فارسي حرف مي زندو نياز به ادا و اصول پر خريدار بازار تزوير فوتبال امروز ندارد و  براي نشان دادن عشقش به فرزندان اين ديار نياز نيست خبر نگار و عكاس را با خود حمل كند تا از او عكسهاي آرتيستي در هنگام بوسه زدن بر گونه يك بچه يتيم به همراه هنرپیشه های خانم (نیکی کریمی و ...) بگيرند.

او شعار نمي دهد مدعي آوردن ادبيات جديد نيست و خود را سر دمدار جنگ خوبي عليه بدي نمي داند و به واقع عاشق فوتبال هست و امروز بدون هيچ سر و صدائي مشغول ساختن تيم ملي فوتبال جوانان است . هفته گذشته تيم ملي جوانان ايران در اوكراين به ميدان رفت .اوكراين همان كشوري است كه مهد فوتبال پر صلابت اتحاد جماهير شوروي سابق بود .جائي كه در آكادمي فوتبال آن روزگاري مردي به نام لوبانفسكي حضور داشت كه مي توانست مرداني چون بلوخين مرد سال اروپا در سالهاي دور را بيابد. لوبانفسكي در خاك اوكراين توانست استعدادهاي زيادي را به جهان فوتبال معرفي كند كه اگر فوتبال ما هم داراي مديران خوبي در طي سالهاي طولاني بود شايد چنين آكادمي مجهزي براي ساليا و دهداري و حسين فكري و رسول آقا مدد و نايب روئين دل و علي دانائي فرد... داده مي شد تا فوتبال ما هم پيشرفت مي كرد اما اوكراين پس از مرگ لوبانفسكي او را از ياد نبرد و چون ما نبود كه در طي اين سالها نتوانستيم يك دوره مسابقه در خور نام اين بزرگان تدارك ببينيم و در تورنمتي چهار جانبه تيم ايران را به رهبري علي دوستي مهر دعوت كرد و بچه هاي فوتبال ما در فينال اين مسابقه گرچه بازي را با نتيجه 2 به 1 به ميزبان واگذار كردند اما توانستند بهترين دروازه بان اين رقابت ها را از كشورمان معرفي كنند .

آري علي دوستي مهر همان كه ستارگاني چون مهدي مهدوي كيا را به اين فوتبال معرفي كرده هنوز هم مشغول سازندگي و در عين بي ادعائي است امروز فوتبال ملي ما اگر در رده بزرگسالان در شعار و ادعا غرقه است و  هنوز مي ترسد در يك بازي دوستانه با تيمي با سي رده عقبت از فوتبال ما دروازه بان دوم خود را بگذارد و يا از اميدها و جوانان استفاده كند اما در رده جوانان  در وادي عشق مرداني چون علي دوستي مهر سير مي كند علي دوستي مهر چون گذشتگانش نظير رسول آقا مددي نمي خواهد همرنگ جماعت شود و از فوتبال قبائي براي خود بدوزد  فوتبال ما در گنداب ادعا و فساد و دو روئي و تظاهر و بي مديريتي و بي برنامگي همچنان نيلوفراني چون علي دوستي مهر و تيم جوانان خود را دارد قدر آنها را بدانيم و اين عاشقان را بنگريم تا چون بزرگان ديروز در خلوت پس از هجرتشان به يادشان آه نكشيم .

تاریخ: 1389/5/24
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: