برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

سلیمانی در گفتگو بامهر:سهمیه داوری ما در رقابت های بین المللی کم است

رئیس کمیته داوران فدراسیون هندبال از کم بودن سهمیه داوران قاره ای و جهانی برای کشورمان خبر داد و گفت: سهمیه ما در آسیا و جهان تنها دو کوبل داوری است.

علیرضا سلیمانی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب که داوران ما سهمیه خوبی در مسابقات مهم دارند، گفت: داوری ما در آسیا و جهان مطرح است و در برخی مواقع از هندبال هم جلوتر پیش می‌رود به طوریکه تنها کوبل داوری آسیا در المپیک چین از ایران انتخاب شد، در سال 2010 دو کوبل در مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا، قهرمانی جهان، باشگاه‌های جهان و چند تورنمنت بین المللی مطرح را قضاوت کردند.

وی افزود: داوران ایران این روزها خود را برای حضور در مسابقات باشگاهی آسیا در لبنان و بازی های آسیایی گوانگجو آماده می‌کنند و به همین خاطر فدراسیون جهانی آنها را برای المپیک نوجوانان انتخاب نکرده و به آنها استراحت داده است.

رئیس کمیته داوران فدراسیون هندبال ایران در پاسخ به این سوال که چرا داوران بیشتری را به میادین بین‌المللی معرفی نمی‌کنیم گفت: متاسفانه فدراسیون هندبال آسیا و جهان بحث حضور داوران در میادین بین المللی را سهمیه بندی کرده‌اند به طوریکه ما در هر سال تنها دو کوبل داوری در بحث قاره‌ای و دو کوبل در بخش جهانی می‌توانیم معرفی کنیم که IHF با بررسی عملکردشان آنها را برای قضاوت مسابقات مهم انتخاب می‌کند.

وی با اعلام این خبر که شاید بزودی شاهد حضور کوبل داوران زن ایران در میادین بین‌المللی هم باشیم، تصریح کرد:هندبال کشورهای عربی در این سال ها رشد خوبی کرده و به همین واسطه از کنفدراسیون هندبال آسیا درخواست برگزاری دورهای داوری برای بانوان با حجاب را کرده‌اند.

سلیمانی تاکید کرد: مطمئنا در صورتی که اجازه حضور بانوان داور محجبه در میادین مختلف داده شود ما هم از این فرصت استفاده خواهیم کرد زیرا قضاوت برخی از کوبل‌های زن ما در سطح بازی های جهانی و المپیک است.

وی در پایان به چاپ کتاب هندبال در سال 2010 به زبان فارسی اشاره کرد و گفت: این کتاب مرجع هر 5 سال یک بار از سوی فدراسیون جهانی تالیف و به روز می شود که آخرین متد آن به زبان فارسی ترجمه و در اختیار داوران و مربیان گذاشته شده است.


تاریخ: 1389/5/24
موضوع: توپ و تور
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: