برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

بازي‌هاي المپيک نوجوانان – سنگاپور نخستین پیروزی کاروان ایران در بسکتبال

ورزش > بسکتبال  - همشهری آنلاین:
تیم بسکتبال نوجوانان ایران نخستین بازی خود را در رقابت‌های المپیک سنگاپور با پیروزی آغاز کرد.

به گزارش ایسنا، در نخستین روز از رقابت‌های بسکتبال سه نفره بازی‌های المپیک نوجوانان، تیم ایران در یک بازی پایاپای با نتیجه 27 بر 21 حریف خود، مصر را شکست داد تا نوجوانان ایران با امید بیشتری به صعود از این مرحله بنگرند.

این دوره از رقابت‌ها تازگی‌های زیادی برای نوجوانان کشورمان دارد. در این رقابت، مسابقه‌ها در فضای باز برگزار می‌شود، این در حالی است که زمین بسکتبال به دو نیم تقسیم شده و تیم‌ها در یک نیمه زمین و با یک سبد با یکدیگر رقابت می‌کنند. کفپوش زمین نیز از جنسی خاص است که با جنس زمین‌های بسکتبال در سالن متفاوت است. هم‌چنین آهنگی با صدای بلند برای هیجان بیشتر در محل مسابقه پخش می‌شود.

امیر صدیقی ( پرچمدار کاروان ایران)، سجاد مشایخی و آرمان زنگنه سه بازیکنی بودند که در هر دو نیمه بازی برای تیم ایران به میدان رفتند.

تیم مصر در این رقابت گرچه نخستین دو امتیاز بازی را به خود اختصاص داد و تا نیمه‌های بخش نخست بازی از نوجوانان ایران پیشی گرفت، اما رفته رفته نوجوانان کشورمان خود را با شرایط مسابقه وفق داده و توانستند با آخرین پرتاب سه امتیازی صدیقی، 14 بر 11 نیمه نخست را به سود خود به پایان ببرند.

بازیکنان ایران نیمه دوم را بهتر بازی کردند. در این نیمه تیم کشورمان در حدود 10 امتیاز از حریف خود پیش افتاد، اما نتیجه پایانی بازی 21 بر 27 به سود تیم ایران به پایان رسید.

در این رقابت گرچه محمد اجاقی در بازی حاضر نشد، اما صدیقی با کسب 10 امتیاز، بهترین بازیکن میدان شناخته شد. مشایخی و زنگنه نیز به ترتیب هر کدام 9 و 8 امتیاز برای تیم کشورمان کسب کردند.

مربیگری تیم کشورمان را قاسم کیانی بر عهده داشت که عنایت‌الله آتشی نیز او را به صورت غیر رسمی همراهی می‌کرد.

نوجوانان بسکتبال ایران پس از این پیروزی به مصاف لیتوانی خواهند رفت که از جمله تیم‌های برتر دنیا محسوب می‌شود.

 

تاریخ: 1389/5/24
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: