برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

اوليورتويست در ليگ برتر!

اوليور تويست در ليگ برتر و در تيم منچستريونايتد به ميدان مي رود. سرالکس فرگوسن با اصرار فراوان او را به اولدترافورد آورد. مربي اسکاتلندي خودش راهي پرتغال شد تا او را دراختيار گيرد تا پيش از اينکه مورينيو و رئال دست به کار شوند، يک سرمايه گذاري مهم ديگر در اردوي شياطين سرخ انجام دهد. قصه تياگو مانوئل دياس کوريا ملقب به ببه مثل افسانه هاست.
اما او اين رويا را با چشمهاي باز تماشا کرده و با آن زندگي مي کند. او اوليورتويست قرن بيست و يکم است که در يتيم خانه و سپس در کوچه و خيابان بزرگ شده است.
 
 ببه که حالا عضوي از منچستريونايتد است، مي گويد: «احساس خوشبختي مي کنم. فوتبال واقعا مي تواند زندگي آدم را متحول کند» او که حالا 20 ساله است با قامت بلندي که دارد تنها 75 کيلو وزن دارد. يک مهاجم مستعد با تکنيک فراوان که مي تواند در پشت مهاجمان هم بازي کند. ببه در حومه ليسبون به دنيا آمد. خيلي زود والدينش را از دست داد و يتيم شد. سالهاي اول زندگي اش را در يک موسسه مخصوص کودکان بي سرپرست گذراند. اما خيلي زود راهي کوچه و خيابان شد و آنجا بود که بازي کردن با توپ را ياد گرفت. فوتبال زندگي واقعي او بود. او خيلي زود به لطف قد بلند و استعداد ذاتي اش از ديگران سبقت گرفت. در شانزده سالگي حتي در آستانه حضور در جام جهاني بي خانمانها با پيراهن پرتغال هم قرار داشت، ولي در نهايت جزو تيم اصلي انتخاب نشد. اما راه ها برروي او بسته نشد.

در ليسبون و حومه اين شهر همه در مورد استعدادهاي او حرف مي زدند. لورس باشگاه کوچک پايتخت او را دراختيار گرفت و بعد به استرلا آمادورا باشگاه دسته سومي رفت. جولاي سال گذشته پرش بزرگي داشت و ويتوريا گيمارائس از دسته اول او را استخدام کرد. مديربرنامه هاي «ببه» کوچک هم ژرژ مندس معروف است که کريستيانو رونالدو و مورينيو هم از مشتريان او به شمار مي روند. اما اين پايان قصه نيست. مندس يعني مورينيو و مورينيو يعني رئال مادريد. باشگاه اسپانيايي علاقه زيادي به جذب اين بازيکن داشت. کارلو کرش مربي پرتغال و دشمن ابدي مورينيو اما ببه را به سرالکس معرفي کرد. او به مربي يونايتد توصيه کرد «ببه» را زيرنظر داشته باشد و خيلي سريع در مورد او اقدام کند.
 
فرگوسن هم خيلي خوب به اين توصيه عمل کرد و خودش سراغ پديده پرتغالي رفت. با ببه حرف زد و او را به انتقال به منچستريونايتد متقاعد کرد. يونايتد جريمه مورد نظر براي خريد او را به ويتوريا پرداخت و رقم نهايي معامله 7/4 ميليون پوند معادل 9 ميليون يورو شد. در انگليس همه به ياد دارند که فقط براي کريس رونالدو بود که فرگي حاضر شد شخصا اقدام کند. حالا ببه بازيکن جديد يونايتد است. او سومين خريد شياطين سرخ پس از اسمالينگ و چيچاريتو ارناندس و هشتمين مهاجم اين تيم محسوب مي شود.
 
تاریخ: 1389/5/24
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: