برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

ابراهيم زاده:هدفمان حضور در جام باشگاههاي جهان است

هميشه فکر کردن دليلي به رسيدن به هدفها نيست با اين حال ما هدفمان حضور در جام باشگاههاي جهان است و آن هم فقط با قهرماني آسيا مسجل خواهد شد.

منصور ابراهيم زاده در مصاحبه با ايپنا درجواب سوالات متعدد جوابهاي ذيل را داد

: *بعد از 2 اردو و انجام تمرينات آمادگي، شرايط تيم را چطور مي‌بينيد؟

- ما از حدود 7 هفته قبل از مسابقات برنامه آماده‌سازي‌مان را آغاز کرديم که اين برنامه در قالب 3 مرحله انجام شد. مرحله اول که در اصفهان برگزار شد آمادگي جسماني بود. مرحله دوم که اردوي 7 روزه در چادگان بود که علاوه بر آمادگي جسماني کارهاي قدرتي و سرعتي نيز تمرين شد. مرحله سوم هم اردوي ترکيه بود که کارهاي تاکتيکي و تدارکاتي را در دستور کار قرار داديم. 3 بازي تدارکاتي نيز در اين اردو انجام داديم که مجموع با توجه به نبود خيلي از بازيکنان اردوي مفيدي بود. با وجود اينکه ما 4 بازيکنمان در خدمت تيم ملي جوانا و 4 ملي‌پوش هم در خدمت تيم بزرگسالان بودند فکر مي‌کنم به آمادگي خوبي رسيديم.

 

*ذوب‌آهن بازيکناني را همچون منصوري، مسلمان، اشجاري، صالحي‌نژاد و... در فصل نقل و انتقالات از دست داد. بازيکنان تازه جذب شده جايگزينان خوبي براي آنها هستند؟

- ما محسن مسلمان را به اجبار از دست داديم. محمد منصوري، اشجاري، صالحي‌نژاد، اميديان و... بازيکناني بودند که براي تيم ما زحمت بسيار کشيدند با اين حال اين طبيعت فوتبال است و ما مجبور به از دست دادن آنها بوديم. در عين حال از بازيکناني که به تيم پيوسته‌اند رضايت دارم و اميدوارم با وجود آنها بتوانيم روند هماهنگي تيم را ادامه بدهيم

. *غيبت سينا عشوري و اميد ابوالحسني در اردوي تيم ملي اميد صحبتهاي زيادي را در خصوص عدم همکاري باشگاه ذوب‌آهن با تيم ملي به وجود آورد. در اين خصوص صحبت مي‌کنيد؟

- از دست دادن اين 2 بازيکن براي ما مصادف با رفتن 4 بازيکنمان به تيم ملي جوانان و 4 بازيکن به تيم بزرگسالان بود و باتوجه به هماهنگيهايي که انجام شده بود و اينکه تيم ملي اميد بازيکنان زيادي داشت قرار بود اين 2 بازيکن 24 تير به تهران برگردند اما پرواز چارتر به مشکل خورد و اين 2 روز 26 تير به تهران برگشتند و آن موقع هم گفتند که به اين 2 احتياجي نيست و اردو تمام شده، بار قبل هم در اردوي چادگان بوديم و زير فشار شديد تمرينات بدنسازي. ما هميشه به تيم ملي کمک کرده‌ايم اما در طي فصل فقط يکبار به بازيکنان اميد اجازه همراهي تيم ملي را نداديم و واقعا در شرايطي بوديم که نمي‌توانستيم بازيکنانمان را از تيم جدا کنيم و باشگاه هم در اين ميان ديدگاه من را به عنوان مربي در نظر گرفت. اينجاست که بايد سوالي از مسئولان داشته باشيم. ما تنها نماينده ايران در جام باشگاههاي آسيا هستيم. با اين شرايط آيا به عنوان تنها نماينده ايران، به نوعي تيم ملي محسوب مي شويم يا نه؟! بازيهاي تيم ملي اميد و بزرگسالان در ماههاي آبان و دي است و ما به عنوان يک تيم ملي، بازيهايمان از آنها نزديکتر بود. ما هيچوقت بازيکنان جوانمان را در اختيار نداريم چون آنها هميشه در اردوي تيم ملي‌ هستند. حالا با اين شرايط نمي‌دانم چرا بدون هيچ حکمي مي‌گويند که اين 2 حق بازي ندارند. من حاضرم با قاضي شريفي و آقاي معيني جلسه مطبوعاتي را در اين خصوص برگزار کنيم تا اين مشکلات برطرف شود آن هم در حضور رسانه‌ها.

*ذوب‌آهن امسال تنها تيمي است که حضور در 4 جام را تجربه خواهد کرد. سال گذشته فشار زيادي در اين خصوص به تيمها وارد شد. اين سختي کار را چطور مي‌بينيد؟

- سختي کار به ما انگيزه خواهد داد تا با تلاش بيشتر تنها براي موفقيت قدم برداريم.

*به قهرماني آسيا هم فکر مي‌کنيد؟ -

هميشه فکر کردن دليلي به رسيدن به هدفها نيست با اين حال ما هدفمان حضور در جام باشگاههاي جهان است و آن هم فقط با قهرماني آسيا مسجل خواهد شد.

*ذوب‌آهن 2 نايب قهرماني مداوم را در کارنامه دارد. در سومين سال، قهرماني را چقدر قابل دسترس مي‌بينيد؟

- فکر مي‌کنم کار سختي پيشرو داريم. با اين حال قطعا به قهرماني ليگ فکر مي‌کنيم.

*در اين راه چه تيمهايي را حريف اصلي‌تان مي‌دانيد؟

- همه تيمها را حريف خود مي‌دانم اما سپاهان با توجه به مهره‌هاي خوب در تک‌تک پستها، استيل‌آذين، استقلال و پرسپوليس، فولاد و مس و راه‌آهن، 7 يا 8 تيمي هستند که مي‌توانند شانس‌شان را براي قهرماني امتحان کنند.

*و سوال آخر اينکه اولين بازي مقابل پيکان را که استارت ليگ براي شماست چطور مي‌بينيد؟

- پيکان تغيير و تحولات زيادي داشته و کساني به اين تيم آمده‌اند که عمري در فوتبال بوده‌اند. آنها تيم منسجمي هستند که هميشه خطرناک ظاهر شده‌اند. اميدوارم با شکست آنها استارت خوبي داشته باشيم
 

تاریخ: 1389/5/20
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: