برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

قهرماني به جاي استفاده از زبان بدن شكلك درمي‌آورد

رضا غياثي  در مورد نحوه قضاوت محسن قهرماني در ديدار استقلال و استيل آذين گفت: در اين مورد به بيان چند نكته اكتفا مي‌كنم. اول اينكه اخراج فريدون زندي در دقايق پاياني مسابقه از سوي داور سختگيرانه بود. زندي فقط بازيكن حريف را از زمين بلند كرد تا وقت كشي نكند و اين رفتار سزاوار دريافت يك كارت زرد بود، البته ما از تصاوير تلويزيوني نديديم كه بعد از آن چه اتفاقي افتاد و چه بازيكني چه حرفي زد، آيا ناسزايي گفته شد يا نه و قهرماني به صحنه نزديك‌تر بود.
وي در مورد گل اول استقلال و اينكه دروازه‌بان استيل آذين مصدوم بود اما بازي ادامه پيدا كرد گفت: بازي جوانمردانه هنوز در فوتبال به صورت قانون درنيامده است. اينكه زماني كه يك بازيكن حتي اگر دروازه‌بان باشد بر روي زمين افتاده باشد داور فقط در صورتي مي‌تواند بازي را متوقف كند كه آسيب ديدگي شديد باشد و بيم خطر جاني برود يا خطر آسيب ديدگي شديد برود در غير اين صورت و زماني كه بازيكنان توپ را به بيرون نزنند بازي ادامه پيدا مي‌كند.
غياثي تاكيد كرد: تنها تفاوتي كه فيفا بين دروازه‌بان با ساير بازيكنان قايل شده اينكه درواز‌ه‌بان مصدوم در داخل ميدان مي‌تواند مداوا شود و زدن توپ به بيرون به رفتار و منش پهلواني بازيكنان حريف بستگي دارد.يكي مثل امين متوسل زاده در فصل گذشته فرصت گل را از دست مي‌دهد و ديگري ترجيح مي‌دهد به بازي ادامه دهد.
رئيس سابق كميته داوران فدراسيون فوتبال در مورد محسن قهرماني گفت: من واقعا از اينكه اين داور توانست خودش را لاغر كند و به داوري بازگردد خوشحالم. او ويژگي‌هايي دارد كه بسياري از داوران ندارند و مي‌تواند دوباره به فهرست داواران بين المللي بازگردد؛ اما بايد بداند بين بادي لانگوويج( زبان بدن) با شكلك درآوردن تفاوت وجود دارد. كاري كه او در ديدار استقلال و استيل آذين انجام داد شكلك درآوردن بود. بازيكنان دو تيم از اين شكلك‌ها نمي‌ترسند.
وي افزود: داور بايد رفتار منطقي داشته باشد و رفتاري كه قهرماني در ديدار استقلال و استيل آذين داشت در شان داور و بازيكنان دو تيم نبود.
تاریخ: 1389/5/24
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: