برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

اخلاق حلقه گمشده بازيكنان فوتبال ايران براي ستاره ماندن

ورزش. فوتبال. كريمي
تهران - اخلاق حلقه‌اي گمشده در بين برخي بازيكنان فوتبال ايران است كه پس از چند سال حضور در سطح اول ورزش كشور هنوز نمي‌توانند خود را با شرايط موجود هماهنگ كنند و در كمترين زمان در سراشيابي سقوط قرار مي‌گيرند.

به گزارش يكشنبه شب ايرنا، بازيكنان فوتبال كه به دليل علاقه مندي جوانان به اين رشته ورزشي بيش از ديگر ورزشكاران كشور در معرض ديد هستند و نقش الگو را براي نوجوانان و جوانان جامعه به عهده دارند، به طور معمول در دايره بي‌اخلاقي و ناهنجاري در جامعه گرفتار مي‌شوند.

فوتبال ورزشي پرطرفدار و جذاب در سراسر جهان است كه بيشترين تماشاگر را به ورزشگاه‌ها مي‌كشاند اما، متاسفانه از زماني كه پول بي‌رويه وارد اين ورزش شد، بي‌اخلاقي و حاشيه نيز به كالبد فوتبال جهان و در كنار آن كشورمان رسوخ كرد.

بي اخلاقي‌هايي كه در سطح جهان بارها گريبان بازيكنان نامدار را گرفته است به فوتبال ايران نيز نفوذ كرده و باعث محروميت‌هاي كوتاه و بلند مدت براي ورزشكاران و حتي مربيان شده است.

همين مساله باعث ايجاد منشور اخلاقي و سپس ستاد منشور اخلاقي در فدراسيون فوتبال شد كه در ابتدا با مخالفت برخي بازيكنان و مربيان رو به رو شد كه بايد اين حركت مسوولان فدراسيون فوتبال براي جلوگيري از بي‌اخلاقي در فوتبال را به فال نيك گرفت كه در همين ‪۲‬سال اخير بسياري از حواشي فوتبال كشور را كاهش داده است.

در فوتبال ايران نيز همواره حاشيه سازي، بي‌اخلاقي و درگيري در بين بازيكنان وجود داشته است و در طي چند سال اخير كه پول‌هاي هنگفت وارد اين ورزش شد، مشكلات هم افزايش يافت.

در شرايط كنوني آخرين بازيكني كه در فوتبال كشور حاشيه‌سازي كرده و بازهم بر سر زبان‌ها افتاد علي كريمي كاپيتان اسبق تيم ملي و بازيكن حال حاضر استيل آذين است كه ظهر يكشنبه از تيم استيل استيل آذين اخراج شد.

از سوي مسوولان باشگاه استيل آذين دليل اخراج علي كريمي از تيم فوتبال اين باشگاه روزه خواري و اهانت به مسوولان فدراسيون فوتبال و همچنين مصاحبه برعليه مديرعامل باشگاه عنوان شده است.

اين در حالي است كه كريمي طي گفت وگويي با رسانه‌هاي گروهي اين مساله را رد و اعلام كرد كه به عنوان يك مسلمان به تمامي مسائل ديني اعتقاد داشته به آنها عمل مي‌كند و در ضمن هيچ اهانتي نيز به مسوولان فوتبال نكرده است.

اما اگر يك مسلمان در خلوت مرتكب گناهي شد، ديگر فرد مسلمان و بزرگتر بايد به عنوان يك بنده خدا عيب فرد ديگر را بپوشاند و وي را براي دوري از گناه ترغيب كند.

علي كريمي پس از حضور دوباره خود در فوتبال ايران همواره در متن حواشي حضور داشته است اما، از وي انتظار مي‌رود به عنوان يك بازيكن سرشناس كه چند سال بازوبند تيم ملي را بر بازو داشته است، در رفتار حرفه‌اي خود تجديد نظر كرده تا همچنان در صف ستارگان فوتبال ايران باقي بماند و الگوي جوانان كشور باشد، راهي كه بازيكناني همچون مهدي مهدوي كيا در فوتبال ايران طي كرده و سالها به عنوان يك ستاره و الگو حضور داشته اند.

تاریخ: 1389/5/24
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: