برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

پس از به اوج رسيدن اختلافات با مديرعامل باشگاه علی کریمی از استیل‌آذین اخراج شد

ورزش > فوتبال  - وقتی علی کریمی قبل از شروع فصل در روز تمدید قراردادش، حاضر نبود برای گرفتن عکس در کنار مصطفی آجورلو مدیرعامل این باشگاه قرار بگیرد، قابل پیش‌بینی بود که اختلاف او با مدیریت باشگاه شکل جدی تری به‌خود بگیرد

او یک روز قبل از بازی با استقلال در وب‌سایت شخصی‌اش علیه مدیرعامل موضع گرفت که البته این پایان ماجرا نبود؛ چرا که کریمی بعد از این بازی هم در مقابل خبرنگاران و دوربین‌های تلویزیونی قرار گرفت و این بار شدیدتر علیه مدیرعامل مصاحبه کرد.
کریمی حتی 2روز مانده به شروع لیگ هم نسبت به روند یارگیری استیل‌آذین و عدم‌جذب مدافع اعتراض کرد و گفت: «اگر تیم ما 10جای خالی دیگر هم داشت، آقایان به جای اینکه مدافع جذب کنند، مهاجم اضافه می‌کردند.»

او مدیریت استیل‌آذین را به چالش کشید و گفت: «حتما چیزهایی هست که این حرف‌ها را زدم. قهرمان‌شدن فقط به داشتن بازیکنان توانمند و حرفه‌ای نیست. امیدوارم مالک باشگاه هرچه سریع‌تر فکری کند تا مشکلات برطرف شود. من با اسم اشخاص کاری ندارم اما باید یکی را بیاورد تا او فضایی فراهم کند که در نهایت قهرمان شویم. اگر از این تیم قهرمانی می‌خواهید باید مدیرعاملی در آن کار کند که بتواند ضعف‌ها را برطرف کند.

به‌طور مثال ما نباید با اجبار و زور و با وعده کیک و ساندیس‌دادن تماشاگران را برای تشویق تیم به استادیوم بیاوریم.» کریمی در حالی این جملات را به زبان آورد که در یکی از جلسات تمرینی قبل از بازی با استقلال هم با سرپرست باشگاه و تدارکات استیل‌آذین جر و بحث کرد. در این میان خیلی‌ها در انتظار واکنش مدیرعامل در مورد حرف‌های کریمی بودند ولی او حتی در تقابل با اصرار خبرنگارانی که شنبه شب در استادیوم آزادی حضور داشتند، حاضر به شکستن سکوت خود نشد و فقط به گفتن این جمله کوتاه بسنده کرد: « فعلا در این مورد حرفی نمی‌زنم.»

بیانیه اخراج کریمی

سکوت مالک باشگاه این پیش‌بینی‌ها را به‌وجود آورد که او در جریان این اختلاف، طرفدار کریمی است ولی خبر اخراج کریمی از استیل‌آذین که ظهر روز گذشته روی خروجی سایت‌های مختلف قرار گرفت، در نقطه مقابل این گمانه‌زنی‌ها بود. منبع این خبر ابتدا سایت رسمی باشگاه استیل‌آذین بود که با صدور بیانیه‌ای خبر اخراج کریمی را به‌طور رسمی اعلام کرد. نکته مبهم در مورد این بیانیه اما این است که باشگاه استیل‌آذین در مورد دلایل اخراج کریمی هیچ اشاره‌ای به مصاحبه‌های او علیه مدیریت باشگاه نکرده و اعلام کرده که او به‌دلیل روزه‌خواری در تمرینات اخراج شده است.

در قسمتی از بیانیه استیل‌آذین آمده است: «باشگاه فرهنگی ورزشی استیل‌آذین وظیفه خود می‌داند در مقابل عدم‌تمکین در اجرای مقررات و حرمت‌شکنی و تظاهر به روزه‌خواری آقای علی کریمی یکی از بازیکنان تیم فوتبال این باشگاه و عدم‌رعایت شئونات ماه مبارک رمضان در جریان تمرین به وظیفه دینی و قانونی خود عمل نموده و اخراج این بازیکن را اعلام نماید.

از آنجایی که تعظیم شعائر الهی و حرمت‌نهادن به مقدسات دین مبین اسلام در اولویت باشگاه قرار دارد متأسفانه این موضوع از جانب بازیکن مذکور رعایت نشده و حتی با توهین او به مسئولان فدراسیون فوتبال و مقررات همراه بوده و به‌رغم تذکرات سرپرست تیم، اقدام خود را ادامه داده و اصرار بر انجام این تخلف داشته است. این بازیکن از همراهی تیم فوتبال استیل‌آذین محروم است.»

البته در بیانیه استیل‌آذین این موضوع به‌طور کامل روشن نیست که آیا محرومیت کریمی مقطعی است یا اینکه او دیگر هیچ جایی در این تیم نخواهد داشت. درصورتی که کریمی برای همیشه از استیل‌آذین اخراج شده باشد، به احتمال فراوان باید شاهد حضور او در لیگ‌های عربی یا لیگ‌های دیگر باشیم.

جوابیه علی کریمی:

سال‌های سال است که بازی می‌کنم اما هیچگاه در مورد من چنین مسائلی مطرح نشده و نبوده؛ چراکه من یک مسلمان هستم و به مسائل دینی و مذهبی اعتقاد دارم. آنها اگر چنین ادعایی داشتند چرا همان روز اعلام نکردند و اجازه دادند من برابر استقلال بازی کنم؟ فکر می‌کنم همه این حاشیه‌سازی‌ها به خاطر مصاحبه من قبل از بازی در مورد مدیریت قبلی بوده است.

در مورد مطلبی که از قول من درباره آقایان عزیزمحمدی و علیپور نوشته بودند باید این نکته را متذکر شوم که این عزیزان در فدراسیون زحمت‌های زیادی را متحمل می‌شوند و هیچ وقت به‌خودم اجازه نداده و نمی‌دهم به آنها توهین کنم. شما می‌توانید از آقایان عزیزمحمدی و علیپور سؤال کنید که آیا تا به امروز صحبتی از من درباره آنها شده یا نه. درواقع تمام حاشیه‌سازی‌های اخیر، در پاسخ به یک مصاحبه بوده و خدا بر همه چیز آگاه است.

تاریخ: 1389/5/24
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: