برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

اولین پیروزی سپاهان، نخستین امتیاز پیکان بازی دیدنی، پایان جنجالی

ورزش > فوتبال  - شاید بتوان برنده واقعی دیدار استقلال و استیل آذین را تماشاگران لیگ برتر دانست

هر چند 2 مدعی قهرمانی پس از تساوی 2 بر 2، بابت 2 امتیاز از دست‌رفته حسرت خوردند ولی صحنه‌های جذاب این بازی می‌تواند تماشاگران را برای دیدن مسابقات بعدی به ورزشگاه‌ها بکشاند. از طرف دیگر، تساوی و بازی نزدیک دو تیم، تایید دیگری بر فاصله کم مدعیان و غیرقابل پیش‌بینی بودن سرنوشت لیگ دهم است.

استقلال با این تساوی از 4 بازی ابتدایی 5 امتیاز دارد که برای این تیم آمار خوبی نیست. استقلال اما در 2 بازی اخیرش با 2 تیم مدعی - ذوب‌آهن و استیل آذین- بازی کرده است. عملکرد فنی و هماهنگی این تیم هم بازی به بازی بهتر می‌شود و مظلومی برای جبران امتیازات از دست رفته هنوز فرصت دارد. او پس از این بازی گفت:« از تساوی در یک مسابقه خانگی برابر استیل آذین اصلا راضی نیستم اما از پیشرفت بازیکنان استقلال که روز به روز بهتر شده و به‌خصوص در این مسابقه نشان دادند میزان دوندگی‌شان فوق‌العاده بالا رفته است نیز خوشحالم. بدن‌های آنها در این بازی نشان از جواب دادن تمرینات بدنسازی ما داشته است.»

دفاع استقلال اما در این بازی هم ضعف داشت، به‌ویژه حنیف‌عمران‌زاده که روی هر دوگل در برابر غلامی کم آورد. مظلومی هم این موضوع را تایید کرد:« در این مسابقه حنیف عمران‌زاده آن حنیف همیشگی نبود. او روی گل اول غافلگیر شد و پاس در عمقی که استیل‌آذینی‌ها روی گل دوم دادند هم تا حدی به‌دلیل پوشش ندادن کامل او بود. حنیف باید به‌طور مداوم تمرین کند تا بدنش به آمادگی لازم برسد.» البته مظلومی از وضعیت سایر ملی‌پوشان مثل آشوبی و مبعلی هم که 48 ساعت قبل از بازی به تمرینات تیم اضافه شدند، راضی نبود.

3 بازی بعدی استقلال در تهران خواهد بود و مظلومی امیدوار است تیمش با بردن این بازی‌ها به صدر جدول نزدیک شود.
استیل آذین که 8 امتیازی شد در جدول وضعیت بهتری از استقلال دارد ولی اخراج ناگهانی علی کریمی از این باشگاه قطعا تاثیرش را در بازی‌های بعدی نشان خواهد داد. البته فریدون‌زندی هم که در ثانیه‌های پایانی اخراج شد، چهارشنبه مقابل مس کرمان دیگر غایب استیل خواهد بود.

اولین پیروزی سپاهان

پس از 3 هفته انتظار، سرانجام سپاهان پیروز شد. مدافع عنوان قهرانی که بابت 3 تساوی اولیه‌اش تحت فشار زیادی بود، مقابل شاهین بوشهر در خانه هم دردسر زیادی داشت و در آستانه چهارمین تساوی قرار گرفت ولی در روزی که این تیم چندان خوب نبود، میلوراد یانوش به کمک قلعه نویی آمد و در دقیقه 79 تک گل بازی را به ثمر رساند.

سرمربی سپاهان پس از این پیروزی که تیمش را 6 امتیازی کرد، گفت:« ما به این پیروزی نیاز داشتیم تا بازیکنان‌مان از لحاظ روحی و روانی به شرایط مساعد بازگردند. با اضافه شدن بازیکنان مصدوم، سپاهان روز به روز بهتر خواهد شد و عملکرد مناسبی از خود به‌نمایش خواهد گذاشت.» وی همچنین در مورد غیبت بنگر در ترکیب تیم افزود: «سال‌گذشته بنگر حضور موفقیت‌آمیزی در تیم سپاهان داشت و امسال به‌علت عدم‌آمادگی و نداشتن شرایط ایده‌آل نتوانسته در ترکیب تیم قرار گیرد اما با گذشت زمان بهتر خواهد شد و از او نیز استفاده می‌کنیم.»

این در حالی است که استیلی، سرمربی شاهین تیمش را مستحق شکست نمی‌دانست: «طوری برنامه‌ریزی کرده بودیم که مانع از ارسال از جناحین تیم سپاهان شویم و با تکیه بر ضد‌حملات به نتیجه دلخواه دست یابیم اما روی ضربه ایستگاهی خطرناک، بازیکن خارجی سپاهان که‌ تازه وارد زمین شده بود، توسط مدافعان ما خوب یارگیری نشده بود تا گل برتری حریف روی اشتباه نفرات ما به ثمر برسد.‌»

سومین شکست متوالی سایپا

بعد از شکست مقابل نفت آبادان و پرسپولیس، سایپا این بار در کرج سومین باخت متوالی‌اش را مقابل
ذوب‌آهن پذیرفت تا با 3 امتیاز به رده پانزدهم سقوط کند. ذوب که با این پیروزی 10 امتیازی شد، در همان نیمه اول با گل‌های ایگور کاسترو و سید محمد حسینی کار را تمام کرد. در روزی که خلعتبری به‌دلیل محرومیت غایب بود، مدافع ملی‌پوش ذوب برای دومین بار گلزنی کرد.

ابراهیم‌زاده بعد از این پیروزی خارج از خانه گفت:« پس از اینکه در دقایق اولیه بازی گل اول را وارد دروازه سایپا کردیم تیم حریف حملاتی را روی دروازه ما ترتیب داد و موفق شد که چندین موقعیت گل را نیز برای خود خلق کند اما توانستیم با کنترل بازی پس از دقایقی گل دوم را نیز وارد دروازه سایپا کنیم. سایپا همیشه از بازیکنان جوانی استفاده کرده و به‌نظر من آنها با وجود اینکه در بازی‌های قبل متحمل 2 باخت شده بودند اما در این بازی با انگیزه‌های فراوانی بازی کردند و من تلاش آنها را نیز تقدیر می‌کنم‌. »

مایلی کهن اما با وجود شکست از عملکرد بازیکنان سایپا راضی بود:« تیم من بد بازی نکرد و موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشتیم اما توپ‌های مان به گل تبدیل نشد و در واقع شانس با ما یار نبود. با وجود اینکه با 2 گل شکست خوردیم ولی از عملکرد شاگردانم راضی هستم و شک ندارم این تیم روز به روز بهتر خواهد شد. ذوب آهن‌ یکی از 8 تیم حاضر در مرحله پایانی لیگ قهرمانان آسیا بوده است و شکست مقابل این تیم نمی‌تواند نتیجه غیرطبیعی باشد. »

اولین امتیاز پیکان

پیکان درحالی‌که تا دقیقه 81 از میهمانش ملوان عقب بود، توانست با گل مهدی تاجیک به تساوی برسد و نخستین امتیازش را به دست آورد. پیکان با این تساوی به رده شانزدهم صعود کرد و انتهای جدول را به راه آهن تحویل داد. احمدزاده که در این بازی با تشویق هواداران ملوان روبه‌رو شد، گفت:« هر دو تیم برای پیروزی به میدان آمده بودند و هیچ‌کدام از تیم‌ها در این بازی تفکر دفاعی نداشتند. هر دو تیم مستحق پیروزی در این بازی بودند، ضمن اینکه دروازه‌بان‌های 2 تیم بهترین بازیکنان میدان بودند. در 4بازی اخیر که یک امتیاز گرفتیم، بد کار نکردیم و فوتبال با کیفیت و مطلوبی را ارائه کردیم اما نتیجه نگرفتیم. شما به این تیم و آینده آن امیدوار باشید.»

پورغلامی، سرمربی ملوان اما نظر دیگری دارد:« بازی خوبی را انجام دادیم و می‌توانستیم برنده این دیدار باشیم اما قدر موقعیت‌هایی که داشتیم را ندانستیم. »

پاس در بالای جدول

پاس همدان هم موفق شد بازی نیمه تمام در زمین تراکتور را با تک گل حمید کاظمی به سود خود پایان دهد. این سومین پیروزی پاس بود تا این تیم با 9 امتیاز یکی از تیم‌های بالای جدول باشد. مدیر روستا پس از این پیروزی گفت:« با توجه به اینکه بازی روز جمعه نیمه تمام مانده بود، هر دو تیم تحت فشار قرار گرفتند.

با توجه به اینکه تراکتورسازی عقب بود در نیمه دوم رو به بازی مستقیم آورد تا به گل برسد که با هوشیاری مدافعان ما ناکام ماندند. به‌نظر من نبود تماشاگران تبریزی 70 تا 80 درصد توان این تیم را گرفته بود و در عملکرد آنها تاثیر منفی گذاشت.» وی در مورد لغو بازی هم افزود:« با توجه به اینکه این بازی نیمه تمام مانده بود همه فکر می‌کردند که این بازی از دقیقه یک پیگیری شود اما اینطور نشد و من هم از این موضوع اطلاعی ندارم و ‌ باید در مورد مسائل فنی صحبت کنم. »

تاریخ: 1389/5/24
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: