برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

ماجراي علي کريمي، از انتقاد تا روزه‌خواري!

کريمي مي‌گويد تمام اين حاشيه‌ها پس از آن درست شده‌اند که او مصاحبه‌اي عليه مديرعامل استيل‌آذين انجام داده است. اخراج، شديدترين برخوردي بود که مسئولان باشگاه استيل‌آذين مي‌توانستند در مقابله با کارهاي علي کريمي انجام دهند اما اين کار، راهي بود که آن‌ها برگزيدند. علي کريمي ديروز از باشگاه استيل‌آذين اخراج شد تا استيل‌آذين ديگر بازيکني نداشته باشد که از مديريت تيم انتقاد کند.

خبرآنلاين-باشگاه استيل‌آذين ديروز متني را براي اخراج علي کريمي از تيم خود آماده کرد که در آن دلايل کنار گذاشته شدن علي کريمي برشمرده شده است. در قسمتي از اين بيانيه نوشته شده: «باشگاه استيل آذين وظيفه خود مي‌داند در مقابل تمکين نکردن در اجراي مقررات و حرمت شکني و تظاهر به روزه خواري علي کريمي يکي از بازيکنان تيم فوتبال اين باشگاه و رعايت نکردن شئونات ماه مبارک رمضان در جريان تمرين به وظيفه ديني و قانوني خود عمل کرده و اخراج اين بازيکن را اعلام کند. از آنجايي که تعظيم شعائر الهي و حرمت نهادن به مقدسات دين مبين اسلام در اولويت باشگاه فرهنگي ورزشي استيل آذين قرار دارد و متاسفانه اين موضوع از جانب بازيکن مذکور رعايت نشده و حتي با توهين وي به مسئولان فدراسيون فوتبال و مقررات همراه بوده و عليرغم تذکرات سرپرست تيم، وي به اقدام خود ادامه داده و اصرار بر انجام اين تخلف داشته است، اين بازيکن از همراهي تيم فوتبال استيل آذين محروم است.»

باشگاه استيل‌آذين پس از انتشار خبر اخراج کريمي، خبر ديگري را نيز روي سايت رسمي خود گذاشت که شامل توضيحات بيشتري در مورد اخراج علي کريمي مي‌شد. اين باشگاه مدعي شد کريمي به دليل تخلف از مقررات و قوانين ابلاغ شده از سوي مسئولان فدراسيون فوتبال و همچنين توهين به مسئولان فدراسيون از استيل آذين اخراج شده است.

سايت اين باشگاه در دومين مطلبي که در مورد اخراج کريمي منتشر کرد نوشت: «طبق ابلاغيه و دستورالعمل فدراسيون فوتبال به باشگاههاي فوتبال کشور مقرر شد جهت رعايت شئونات اسلامي در ماه مبارک رمضان از روزه خواري علني در تمرينات تيم ها خودداري شود و اين موضوع از طريق صادق درودگر سرپرست تيم به همه مربيان و بازيکنان ابلاغ شد اما علي کريمي با مقاومت در برابر دستور ابلاغ شده در ميانه زمين محل تمرين اقدام به نوشيدن آب کرده و حتي در تقابل با سرپرست تيم به مسئولان فدراسيون فوتبال توهين کرد. درودگر تخلفات کريمي در جريان تمرين و اظهارات اين بازيکن را طي گزارشي مکتوب به مسئولان باشگاه ارائه کرد و مسئولان باشگاه استيل آذين بر همين اساس اقدام به اخراج بازيکن متخلف کردند.»

گرچه مسئولان باشگاه استيل‌آذين اعلام کرده‌اند کريمي به خاطر روزه‌خواري از اين باشگاه اخراج شده اما اين تصميم مديران باشگاه استيل‌آذين دقيقا در شرايطي گرفته شده که کريمي مصاحبه‌هاي تندي علي مديريت باشگاه استيل‌آذين زده و انتقادهاي زيادي از مصطفي آجرلو مديرعامل اين باشگاه کرده است. کريمي شنبه شب نيز دوباره به انتقاد از آجرلو پرداخته و گفته بود: «رييس باشگاه استيل آذين بايد مديرعاملي را بياورد تا بتواند ضعف‌هاي اين تيم را برطرف کند و بداند قهرمان شدن در ليگ فقط با داشتن يکسري بازيکن حرفه‌اي توانمند ميسر نمي‌شود. اگر از اين تيم قهرماني مي‌خواهيد بايد مديرعاملي در آن کار کند که بتواند ضعف‌ها را برطرف کند. به طور مثال ما نبايد با اجبار و زور و با وعده کيک و سانديس دادن تماشاچياني را براي تشويق تيم به استاديوم بياوريم.»

گرچه بعد از اين‌که علي کريمي از مديرعامل استيل‌آذين انتقاد کرد مصطفي آجرلو گفت فعلا پاسخ کريمي را نمي‌دهد، اما صادق درودگر به عنوان سرپرست تيم فوتبال استيل‌آذين وعده داده بود که کريمي به خاطر مصاحبه‌هاي تندي که عليه مديريت باشگاه انجام داده محروم خواهد شد. درودگر پيش از آن‌که خبر اخراج کريمي اعلام شود گفت: «من نشنيدم که او چه صحبت‌هايي را عليه مديرعامل باشگاه انجام داده و نمي‌دانم چه حرف‌هايي زده است اما قطعا اگر چنين باشد در چارچوب اختيارات او نيست. يک بازيکن حرفه‌اي بايد بداند که کجا صحبت کند و چه بگويد تا شان خودش حفظ شود. کريمي هم يک بازيکن حرفه‌اي است و تاکنون نشنيده‌ام که چنين صحبت‌هايي را انجام داده باشد قطعا اگر او صحبت‌هايي کرده باشد با وي برخورد خواهد شد.»

حتي خود علي کريمي نيز بر اين باور است که تمام مسائلي که مطرح شده‌اند، تنها به خاطر اين است که او عليه مديرعامل باشگاه مصاحبه کرده است. او مي‌گويد: «سال‌هاي سال است که بازي مي‌کنم اما هيچ گاه در مورد من چنين مسائلي مطرح نشده و نبوده چرا که من يک مسلمان هستم و به مسائل ديني و مذهبي اعتقاد دارم. آن‌ها اگر چنين ادعايي داشتند چرا همان روز اعلام نکردند و اجازه دادند من برابر استقلال بازي کنم؟ فکر مي‌کنم همه اين حاشيه‌سازي‌ها به خاطر مصاحبه من قبل از بازي در مورد مديريت قبلي بوده است. در واقع تمام حاشيه‌سازي‌هاي اخير، در پاسخ به يک مصاحبه بوده و خدا بر همه چيز آگاه است. من افرادي را که اين حاشيه‌سازي‌ها را کردند به خدا واگذار مي‌کنم.»

تاریخ: 1389/5/24
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: