برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

فرنگي كاران كشورمان نايب قهرمان مسابقات ارتش‌هاي جهان شدند

ورزش. كشتي. ارتش
تهران - تيم كشتي فرنگي ايران با كسب يك مدال طلا،سه مدال نقره ويك برنز در رقابت‌هاي قهرماني ارتش‌هاي جهان در فنلاند به عنوان نايب قهرماني دست يافت.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا، در پايان رقابت‌هاي كشتي فرنگي ارتش‌هاي جهان كه با حضور ‪ ۸۹‬كشتي گير از ‪ ۱۹‬كشور دنيا در شهر لاهتي فنلاند برگزار شد، تيم ايران با كسب يك مدال طلا توسط مسعود رشيديان در وزن ‪ ۷۴‬كيلوگرم، سه مدال نقره توسط شيرزاد بهشتي طلا، مسلم رنجبر و محسن بشينجي در اوزان ،‪۵۵‬ ‪ ۸۴‬و ‪ ۱۲۰‬كيلوگرم و يك مدال برنز توسط عبدالمحمد پاپي در وزن ‪ ۶۰‬كيلوگرم و با اختلاف ‪ ۲‬امتيازي نسبت به تيم اوكراين به مقام نايب قهرماني رسيد.

بنا بر اين گزارش در وزن ‪ ۶۰‬كيلوگرم كه ‪ ۱۱‬كشتي گير حضور داشتند، عبدالمحمد پاپي پس از پيروزي در دور اول مقابل اولانگ پينگ از چين در دور دوم جانگ كيم يانگ از كره جنوبي را شكست داد. پاپي در مرحله نيمه نهايي با شكست مقابل پكا جاسي از فنلاند به ديدار رده بندي راه يافت.

وي براي كسب مقام سوم دانووان از آمريكا را در دو تايم با نتيجه ‪ ۳‬بر صفر شكست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ‪ ۷۴‬كيلوگرم مسعود رشيديان در دور اول عبدالعزيز از مراكش را شكست داد و در دور دوم نيز والدمراس ونيسكاتيس ازليتواني را از پيش رو برداشت. وي درمرحله نيمه نهايي گو كانگ ري از كره جنوبي را مغلوب كرد و به ديدار نهايي راه يافت.

رشيديان در ديدار فينال جوليان كويت از لهستان را در سه تايم با نتيجه ‪۴‬ بر‪ ۲‬شكست داد و به مدال طلا دست يافت. در اين وزن ‪ ۱۴‬كشتي گير حضور داشتند در وزن ‪ ۸۴‬كيلوگرم كه ‪ ۱۵‬كشتي گير حضور داشتند، مسلم رنجبر در دور اول فيليپ لاكيس از ليتواني را مغلوب كرد و در دور دوم مارين ميهايليك از اسلواكي را پشت سر گذاشت. او در مرحله نيمه نهايي نيز ميندوگوز ازرسكيس از ليتواني را شكست داد و به ديدار فينال راه يافت.

رنجبر در ديدار فينال مقابل السكاندر شيشمان از اوكراين در دو تايم با نتيجه سه بر صفر مغلوب شد و صاحب مدال نقره شد.

در وزن ‪ ۱۲۰‬كيلوگرم كه ‪ ۱۰‬كشتي گير حضور داشتند، محسن بشينجي از كشورمان اولدارنيز برتزيك از بلاروس را در دور اول شكست داد و در دور دوم نيز عثمان الهايك از سوريه را مغلوب كرد تا به ديدار فينال راه يابد،اما در ديدار پاياني مقابل بانك لوكاس از لهستان در سه تايم با نتيجه سه بر يك شكست خورد و به مدال نقره بسنده كرد.

تيم ايران در نخستين روز اين پيكارها نيز در وزن ‪ ۵۵‬كيلوگرم توسط شيرزاد بهشتي به مدال نقره دست يافت. ضمن اين كه اميردريكوندي و عباس نوري در اوزان ‪ ۶۶‬و ‪ ۹۶‬كيلوگرم هم از كسب مدال بازماندند.

در پايان اين رقابت‌ها تيم اوكراين با ‪ ۵۱‬امتياز قهرمان شد، ايران با ‪۴۹‬ امتياز به عنوان نايب قهرماني رسيد و تيم‌هاي كره جنوبي و بلاروس با ‪۳۲‬ امتياز سوم و چهارم شدند.تاریخ: 1389/5/24
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: