برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

حاشیه های نفت - پرسپولیس/حضور هزار نفر در بازی بدون تماشاگر / بازی در سونای طبیعی

اهواز - خبرگزاری مهر: دیدار تیم های فوتبال صنعت نفت آبادان و پرسپولیس تهران در حالی با تک گل دقیقه 37 غلامرضا رضایی به سود تیم تیم میهمان به پایان رسید که با وجود محرومیت آبادانی ها از حضور در ورزشگاه با اتفاقات جالبی همراه بود.

به گزارش خبرنگار مهر در اهواز، این بازی که آخرین دیدار هفته چهارم لیگ برتر باشگاه های ایران بود در ساعت 21 و 45 دقیقه در ورزشگاه تختی آبادان برگزار شد ولی به علت محرومیت صنعت نفت، هوادارن آبادانی اجازه حضور در این ورزشگاه را نیافتند.

با این وجود با احتساب کسانیکه در ورزشگاه حضور داشتند و برخی هواداران نفت که از روی ساختمانی تربیت بدنی آبادان این بازی را تماشا کردند، حدود هزار نفر از نزدیک شاهد این مسابقه بودند و صدای اعتراض و تشویق آنان به راحتی در زمین مسابقه قابل شنیدن بود.
دلیل محرومیت هواداران نفت از این بازی و بازی قبل لیگ برتر، اتفاقاتی بود که آنها در بازی پلی آف فصل قبل لیگ دسته اول در برابر داماش گیلان به وجود آورند که سبب شد کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، صنعت نفت را از دو بازی خانگی محروم کند. هواداران صنعت نفت نیز به همین علت با تجمع در کنار درب ورودی ورزشگاه تختی آبادان اعتراض و ناراحتی خود را با سر دادن شعارهایی علیه مجتبی شریفی، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون نشان دادند.
با این دیدار، هر دو تیم صنعت نفت آبادان و پرسپولیس تهران صاحب 9 امتیاز در لیگ برتر شدند به گونه ای که صنعت نفت با این شکست به رده دوم نزول کرد و پرسپولیس با این پیروزی به رده سوم جدول رده بندی صعود کرد.
با این شکست، صنعت نفت که تا به امروز لقب پدیده لیگ برتر امسال را به واسطه صدرنشینی در پایان هفته سوم یدک می کشید اولین شکست خود را تجربه کرد اما نباید از این نکته غافل بود که اگر هواداران نفت اجازه حضور در این بازی را به دست می آوردند شاید اتفاقات به سود علی دایی و شاگردانش رقم نمی خورد.
از میان بازیکنان صنعت نفت تنها حسن هوری دروازه بان و کاپیتان این تیم در ابتدای بازی با دسته گل به سمت نیمکت پرسپولیس رفت و با مربیان و بازیکنان این تیم احوالپرسی کرد.
تیم صنعت نفت آبادان و حتی برخی مسئولان حاضر در جایگاه ویژه به شدت به عملکرد تیم داوری اعتراض کردند و این اعتراضات به آنجا رسید که سید علی موسوی جرف نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با صدایی بلند به شدت نسبت به عملکرد تیم داوری اعتراض داشت و معتقد بود که داور در این بازی به وضوح به سود تیم پرسپولیس قضاوت کرد. حبیب کاشانی سرپرست باشگاه پرسپولیس نیز که در جایگاه حضور داشت اقدام به آرام کردن نماینده معترض آبادان کرد.
این بازی در شرایطی برگزار شد که هوای آبادان این روزها دمای کم سابقه را تجربه می کند که البته همراه با شرجی بودن است به گونه ای که در روزهای اخیر دمای هوای آبادان حتی به 95 درجه هم رسیده و تقریبا به سونا شبیه است به همین دلیل بازیکنان برای این بازی با شرایط سختی روبرو بودند و حتی این شرایط جوی باعث شد پیراهن بازیکنان کاملا از شدت تعریق خیس شود.
قضاوت این بازی را سعید مظفری زاده با کمک مرتضی کریمی و رسول فروغی بر عهده داشت و در این دیدار وی هدایت شهریاری بازیکن و آلفردو کاسیمیرو سرمربی صنعت نفت را با کارت قرمز جریمه کرد.
همچنین سجاد مشکل پور و وحید پالوج از نفت و مازیار زارع، مهدی شیری، هادی نوروزی و مجتبی زارعی از پرسپولیس با کارت زرد قاضی میدان مواجه شدند.
ترکیب صنعت نفت آبادان، حسن هوری (دروازه بان)، هدایت شهریاری، فرهاد آل خمیس، سجاد مشکل پور، عباس مرداسی، علی ممبینی، امید شریفی نسب (از دقیقه 84 عیسی ترائوره)، وحید پالوچ (از دقیقه 57 نبی ساکی)، محمدرضا ذوالفنون، طالب ریکانی (از دقیقه 66 رسول نویدکیا) و روح‌الله عرب بود.
و ترکیب پرسپولیس، علیرضا حقیقی(دروازه بان)، سپهر حیدری، علیرضا نورمحمدی، حمیدرضا علی عسگری، علیرضا محمد، مازیار زارع، مهدی شیری (از دقیقه 64 حسین بادامکی)، محمد نوری، هادی نوروزی، غلامرضا رضایی (از دقیقه 84 سعید حلافی) و امیرحسین فشنگچی (از دقیقه 70 مجتبی زارعی) بودند.
تاریخ: 1389/5/24
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: