برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

شمعونیان در گفتگو با مهر:مشکل عمده ما نبود پیست چوبی است

مربی جدید تیم دوچرخه‌سواری جوانان ایران در بخش پیست گفت:مشکل عمده ما در بخش امکانات پیستی است زیرا پیست مسابقات آسیایی چوبی است اما پیست تهران بتنی است.

ادگار شمعونیان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان این مطلب، گفت: ما اردوهای مقطعی را تا دو ماه قبل از آغاز رقابت‌های قهرمانی آسیا در سال 2011 دنبال می کنیم. در این تمرینات از رکابزنان جوان تست‌های زمانی می‌گیریم و براساس شرایط و رکوردهایشان به آنها برنامه خواهیم داد.

وی که یک دوره مربیگری دوماهه را در کمپ اختصاصی فدراسیون جهانی در سوییس گذرانده، افزود: تمام برنامه‌های تیم را با مشورت با چند تن از اساتید و مربیان UCI دنبال می‌کنم تا بتوانم به آن نتیجه دلخواه برسم.

شمعونیان که خود سال ها از قهرمانان و اعضای تیم رده جوانان بوده ، خاطرنشان کرد:در این جلسه تمرین با دوچرخه‌سواران جوان شرایط آنها را بررسی کردم. رکابزنان این تیم از لحاظ فیزیکی در سطح آمادگی خوبی به سر می‌برند. البته به نظر می‌رسد مشکل عمده ما در بخش امکانات پیستی است زیرا پیست مسابقات آسیایی چوبی و در مسافت 250 متر است اما پیست تهران بتنی است.

مربی دوچرخه‌سواری تیم جوانان ایران ادامه داد: چنانچه تا زمان رقابت‌های قهرمانی آسیا که احتمالا اوایل سال آینده در کشور تایلند برگزار می‌شود پیست‌های چوبی ایران آماده نشود باید برنامه‌های تدارکاتی خارج از کشور را برای رکابزنان به اجرا دربیاوریم. البته در کنار مسابقه و اردوی خارجی مطئمنا تجهیزات دوچرخه‌سواران هم به روز خواهد شد.

وی با تاکید براینکه کارهای تیم ملی با برنامه پیش می رود، تصریح کرد: قصد دارم در مرحله بعد لیگ دوچرخه‌سواری با بررسی وضعیت نفرات برتر، ورزشکاران بیشتری را به اردوی تیم ملی دعوت کنم.

شمعونیان با انتقاد از افرادی که وی را مربی جوان و کم تجربه‌ای می‌دانند، گفت: معتقدم انتقادات باید کارشناسی باشد. من تجربه مربیگری در تیم‌های استانی را داشته‌ام. نمی‌توانم الان قولی برای نتیجه رکابزنان در مسابقات قهرمانی آسیا بدهم اما مطمئنا باید روی بچه ها کار شود تا نتیجه بگیرند و در پایان در خصوص عملکرد من اظهار نظر شود.

علی زنگی‌آبادی رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری، چند روز پیش طی حکمی "ادگار شمعونیان" را به عنوان مربی تیم دوچرخه‌سواری جوانان در بخش نیمه استقامت منصوب کرد. شمعونیان از قهرمانان و ملی‌پوشان کشورمان از سال های 1374 تا 1380 است. وی دارای مدرک کارشناسی‌ارشد تربیت بدنی بوده و جزو گروه 10 نفره مربیانی است که در سال 2010 دیپلم مربیگری بین‌المللی دوچرخه‌سواری را از UCI دریافت کرده است.


تاریخ: 1389/5/25
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: