برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

کشتی ارتش های جهان/تیم کشتی فرنگی ایران نایب قهرمان شد

در پایان رقابت های کشتی فرنگی ارتش های جهان که با حضور کشتی گیرانی از 19 کشور دنیا در فنلاند برگزار شد تیم ایران به عنوان نایب قهرمانی رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی ارتش‌های جهان که با حضور 89 کشتی گیر از 19 کشور دنیا در شهر لاهتی فنلاند برگزار شد، تیم ایران با کسب یک مدال طلا، سه مدال نقره و یک مدال برنز و با اختلاف 2 امتیاز نسبت به تیم  اوکراین دوم شد.

براین اساس در وزن 60 کیلوگرم که 11 کشتی‌گیر حضور داشتند عبدالحمد پاپی پس از پیروزی در دور اول مقابل اولانگ پینگ از چین در دور دوم جانگ کیم یانگ از کره جنوبی را شکست داد. پاپی در مرحله نیمه‌نهایی با شکست مقابل پکا جاسی از فنلاند به دیدار رده‌بندی راه یافت. وی برای کسب مدال برنز دانووان از آمریکا را در دو تایم با نتیجه 3 بر صفر شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 74 کیلوگرم مسعود رشیدیان در دور اول عبدالعزیز از مراکش را شکست داد. وی در دور دوم والدمراس ونیسکاتیس از لیتوانی را از پیش رو برداشت و در مرحله نیمه نهایی گو کانگ ری از کره‌ جنوبی را مغلوب کرد و به دیدار نهایی راه یافت. رشیدیان در دیدار فینال جولیان کویت از لهستان را در سه تایم با نتیجه 4 بر2 شکست داد و به مدال طلا دست یافت. در این وزن 14 کشتی‌گیر حضور داشتند.


همچنین در وزن 84 کیلوگرم که 15 کشتی‌گیر حضور داشتند، مسلم رنجبر در دور اول فیلیپ لاکیس از لیتوانی را مغلوب کرد و در دور دوم مارین میهایلیک از اسلواکی را پشت سر گذاشت. وی در مرحله نیمه‌نهایی میندوگوز ازرسکیس از لیتوانی را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. رنجبر در دیدار فینال مقابل السکاندر شیشمان از اوکراین در دو تایم با نتیجه سه بر صفر مغلوب شد و به مدال نقره بسنده کرد.

در وزن 120 کیلوگرم که 10 کشتی‌گیر حضور داشتند، محسن بشینجی، اولدارنیز برتزیک از بلاروس را در دور اول شکست داد. وی در دور دوم نیز عثمان الهایک از سوریه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت اما در دیدار پایانی مقابل بانک لوکاس از لهستان در سه تایم با نتیجه سه بر یک شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.


تیم ایران روز شنبه در وزن 55 کیلوگرم توسط شیرزاد بهشتی به مدال نقره دست یافت. امیردریکوندی و عباس نوری در اوزان 66 و 96 کیلوگرم نیز از کسب مدال بازماندند.

در پایان این رقابت ها تیم اوکراین با 51 امتیاز قهرمان شد، ایران با 49 امتیاز دوم شد و تیم های کره جنوبی و بلاروس با 32 امتیاز به ترتیب سوم و چهارم شدند.


تاریخ: 1389/5/25
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: