برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

نجفی:طرح وزارتخانه "ورزش و جوانان" بررسی می شود

تبریز - خبرگزاری مهر: عضو کمیسیون اقتصادی و مسئول بررسی و تکمیل طرح تشکیل وزارتخانه ورزش و امور جوانان اعلام کرد: این طرح هم اکنون در مرحله بررسی کارشناسی است تا پس از تکمیل این طرح در ابعاد مختلف نقاط ضعف احتمالی رفع شده و به صحن علنی مجلس ارائه شود.

یوسف نجفی در گفتگو با خبرنگار مهر در مراغه افزود: پس از اصلاح و بهبود نقاط ضعف طرح مزبور ، بلافاصله به هیئت رئیسه مجلس جهت گنجاندن در ردیف طرح های مورد بحث در صحن علنی ، ارائه خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد و راه اندازی وزارتخانه ورزش و امور جوانان، افزود: با ایجاد این وزارتخانه بسیاری از مشکلات مربوط به این دو حوزه مهم و اساسی کشور رفع می شود.

نجفی اظهار داشت: با توجه به اهمیت ورزش در عصر حاضر و جایگاه آن در رویکردهای اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کشورها به خصوص از منظر نقش آن در سلامت جامعه و همچنین جوان بودن هرم سنی جامعه ایران و نقشی که این قشر در توسعه سیاسی ، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دارند، لزوم ایجاد چنین وزارتخانه ای اجتناب ناپذیر می کنند.

وی اضافه کرد: لزوم پاسخگویی نهادهای مرتبط با ورزش و جوانان جمعی از نمایندگان مجلس را مصمم کرد تا طرح تشکیل این وزارتخانه را تقدیم هیئت رئیسه کنند.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس با بیان اینکه در نظام های مردم سالار تمامی نهادهای اجرایی در مقابل مجلس مسئولیت داشته و پاسخگو هستند، یادآور شد: هم اکنون دو نهاد تربیت بدنی و امور جوانان کشور به هیچ وجه چنین وضعیت را ندارند و در مقابل مردم و مجلس جوابگو نیستند؛ این درحالیست که سالانه اعتبارات هنگفتی برای دو نهاد یاد شده توسط مجلس تصویب و ابلاغ می شود.

وی با بیان اینکه به دلیل عدم پاسخگویی سازمان تربیت بدنی در قبال مجلس، برخی اقدامات غیر اصولی از جانب این سازمان انجام می شود، گفت: دخالت سازمان در انتخابات و انتصابات مربوط به فدراسیون ها و هیئتهای ورزشی استان ها نمونه ای از این نابسامانی هاست.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس ابراز اطمینان کرد که طرح تشکیل وزارتخانه ورزش و امور جوانان حداکثر تا پایان سالجاری نهایی شود.


تاریخ: 1389/5/25
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: