برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

آقاي افشارزاده، بعد از 40 سال حضور در ورزش خوب و بد را مي‌دانم

فريده شجاعي درباره برتري يك بر صفر مقابل گينه نو عنوان كرد: با توجه به شانسي كه براي صعود به مرحله بعد داشتيم اين مسابقه براي ما حساس بود. بازيكنان سياه پوست از توان فيزيكي خوبي برخودارند اما بازيكنان ما تلاش كردند و نتيجه را به سود خود رقم زدند.
وي ادامه داد: در نيمه دوم مزد برتري خود را گرفتيم و حتي مي‌توانستيم گل دوم را نيز جشن بگيريم؛ اما كمك داور به اشتباه آفسايد اعلام كرد.
شجاعي درباره مشكلات به وجود آمده بر سر پوشش تيم فوتبال نوجوانان تصريح كرد: در اين باره واقعا استرس داريم. مجبورم با وجود اين شرايط خودم را خونسرد نشان دهم و كار را جمع كنم. اما خانم مظفر به عنوان مسئول فني تيم چه گناهي كرده كه بايد به جاي اينكه حواسش به تيم و تركيب باشد به حاشيه‌ها فكر كند؟
نايب رئيس فدراسيون يادآور شد: تا آخرين لحظه نمي‌دانستيم مي‌توانيم بازي كنيم يا نه و اين مشكل بزرگي بود كه خوشبختانه به خير گذشت.
وي درباره اينكه بهرام افشار زاده رئيس كميته ملي المپيك پيش از اين بازي گفته بود فقط با تائيديه سازمان تربيت بدني اجازه استفاده از لباس جديد را مي‌دهد اظهار داشت: من ايراني‌ام و قوانين كشورم و سياست هاي نظام جمهوري اسلامي را مي‌شناسم و در جهت آن قدم بر مي‌دارم.مطمئن باشيد بيشتر از همه دل من مي‌سوزد.
شجاعي افزود: آنقدر در اين باره صحبت شده كه خيلي ها تصور مي‌كنند تفاوت زيادي بين دو كلاه ارائه شده وجود دارد. در حالي كه اين گونه نيست و تنها تفاوت در جنس پارچه آن است. ما هر دو كلاه را به فيفا نشان داديم و آنها پيش از بازي با گينه نو متوجه شدند فرق چنداني بين اين دو وجود ندارد.
نايب رئيس فدراسون فوتبال با اشاره به ديدار اول ايران مقابل تركيه خاطرنشان كرد: در آن مسابقه گفتند هدبند را برداريد و بازي كنيد. اما ما قبول نكرديم و در نهايت آنها كوتاه آمدند اين در حالي است كه اگر هدبند را هم بر مي‌داشتيم كلاهي بر سر بازيكنان بود كه از نظر حجاب مشكلي ايجاد نمي‌كرد.
وي اضافه كرد: اين موارد را من مي‌فهمم و متوجه هستم. من از نزديك در كنار تيم هستم و تمام مسائل را لمس مي‌كنم، مسائلي كه ممكن است كميته ملي المپيك متوجه نشود و به عنوان مثال بگويد هدبندها را كه بردارند موها مشخص مي‌شود.
شجاعي درباره اظهار نظر مرضيه اكبر آبادي معاون امور بانوان سازمان تربيت بدني كه گفته بود اين اقدام فيفا سياسي كاري است عنوان كرد: من نمي‌توانم در اين باره حرفي بزنم چرا كه اگر چيزي بگويم از يك طرف فيفا وجود دارد و از طرف ديگر ممكن است در اين سو برخي ناراحت شوند. فقط اين را مي‌گويم كه از اين اختلاف‌ها خيلي آسيب ديده‌ايم.
وي با تاكيد بر اينكه اين موضوع براي فيفا حل شده يادآور شد: با اكبر آبادي صحبت كردم و به او گفتم تفاوتي ميان اين دو وجود ندارد. اما چون روي دو كلاه نام تاييد شده و تاييد نشده گذاشته‌اند اين تصور به وجود مي‌آيد كه آنها با هم تفاوت خيلي زيادي دارند. من حاضرم دو كلاه را به شما نشان دهند تا مشخص شود اين دو هيچ با هم هيچ فرقي ندارد.
وي با بيان اينكه حرف كفاشيان با حرف من يكي است اظهار داشت: ديروز پس از صحبت با افشارزاده با شوماخر رئيس كميته مسابقات فيفا صحبت كردم كه او گفت مشكلي نيست و مي‌توانيد با همين كلاه بازي كنيد.
شجاعي در ادامه درباره اينكه افشار زاده گفته بود نمي‌توانيم به لباس ارسالي فدراسيون استناد كنيم و بايد سازمان اين موضوع را تاييد كند، تاكيد كرد: از اتفاقات رخ داده خيلي ناراحتم. من به عنوان نماينده سازمان و نايب رئيس فدراسيون فوتبال در اينجا حضور دارم. اگر حرف من را نخوانند ديگر چه فايده‌اي دارد. من در راستاي سياست هاي نظام جمهوري اسلامي حركت مي‌كنم و پس از 40 سال كار كردن خوب و بد و حرف حساب و ناحساب را تشخيص مي دهم. واقعا ناراحتم كه همه مي‌توانند تصميم بگيرند و من نمي‌توانم، اين براي من گران تمام مي‌شود.
رئيس كميته بانوان فدراسيون فوتبال ادامه داد: من هرگز كشور خودم را به فيفا نمي‌فروشم. رگ خواب فيفا دست من است و مي‌دانم چگونه رفتار و برخورد كنم. براي من حجاب و ايران بالاتر از فيفا قرار دارد و گفتم حتي اگر تعليق شويم تن به خواسته آنها نمي‌دهيم
تاریخ: 1389/5/25
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: