برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

تذکر سازمان ليگ به چند مربي

رئيس سازمان ليگ فدراسيون فوتبال گفت: با توجه به حضور دو باشگاه پرطرفدار استقلال و پرسپوليس در فصل جديد ليگ قهرمانان آسيا به احتمال فراوان چهار سهميه ايران در اين مسابقات حفظ خواهد شد.

 عزيزالله محمدي ضمن بيان اين مطلب با اشاره به نشست کميته ليگ حرفه‌اي فوتبال آسيا در مقر کنفدراسيون فوتبال آسيا گفت: روساي سازمان ليگ 10 کشوري که تيم‌هاي باشگاهي آنها در ليگ قهرمانان آسيا حضور دارند، عضو کميته اين مسابقات هستند. در مقر AFC بيشترين بحث در مورد بازديد نمايندگان AFC از 18 باشگاه ليگ برتري ايران خواهد بود و آنها مسائل و نقاط قوت و ضعف تيم‌ها را به ما اعلام خواهند کرد .

وي افزود: نسبت به فصل گذشته، ليگ برتر ايران و باشگاه‌هاي ما پيشرفت بيشتري داشته‌اند بنابراين ما چهار سهميه را به احتمال فراوان در ليگ قهرمانان حفظ خواهيم کرد چرا که کشورهايي که از غرب و شرق آسيا خواهان حضور در ليگ قهرمانان شده‌اند، شرايط لازم براي حضور در اين پيکارها را ندارند و همين مسئله شانس ما را براي حفظ چهار سهميه بيشتر مي کند.

محمدي با اشاره به استانداردهاي لازم براي حضور در مسابقات ليگ قهرمانان آسيا گفت: چهار کشورغرب آسيا شرايط لازم براي حضور در ليگ قهرمانان آسيا را ندارند بنابراين به احتمال فراوان هر چهار سهميه ايران در ليگ قهرمانان آسيا حفظ خواهد شد. مسئولان AFC زماني که براي بازديد به ايران آمدند اولين سئوال‌شان اين بود که آيا پرسپوليس درفصل آينده ليگ قهرمانان در اين رقابت‌ها حضور دارد يا نه. درفصل قبل به دليل عدم حضور پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا شمار تماشاگران اين مسابقات نسبت به گذشته کمتر شده بود. بنابراين آنها دچار زيان شدند.

وي يادآور شد: مسئولان AFC تمايل دارند پرسپوليس و استقلال در ليگ قهرمانان آسيا حضور داشته باشند زيرا مي ‌دانند اين دو تيم طرفداران زيادي دارند. من به مسئولان AFC گفتم اگر ديدار استقلال و الشباب درتهران برگزار مي ‌شد، صد هزار تماشاگر به ورزشگاه مي ‌آمد اما درعربستان فقط 15هزار تماشاگر به ورزشگاه رفته بود.

رئيس سازمان ليگ فدراسيون فوتبال در خصوص تذکر به برخي از مربيان ليگ برتر اظهار داشت: در رابطه با موضع ‌گيري‌هايي که برخي مربيان تيم‌ها عليه يکديگر انجام مي ‌دهند به چند باشگاه نامه‌هاي محرمانه نوشتيم و از آنها خواسته‌ايم به کادر فني و مربيان تذکر بدهند به جاي آنکه درمصاحبه عليه يکديگرموضع ‌گيري کنند به کار فني خود بپردازند و درميدان شايستگي‌هايشان را ثابت کنند.

وي تصريح کرد: مربيان نبايد بر سر انتقال يک بازيکن يا مسائل ديگر وارد حاشيه‌هاي بي ‌مورد شوند. درآستانه آغاز ليگ دهم باز هم شعارفصل قبل را سرلوحه کارخود قرار داديم که احترام به خود و ديگران است و اين احترام بايد حفظ شود. دين ما دين اخلاق است و پيامبر مکرم اسلام (ص) ما نيز بر اخلاق تاکيد فراواني دارند.
 

تاریخ: 1389/5/20
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: