برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

در نشست کمیته فنی مطرح شد/قطبی: مسائل روحی تیم ملی باید تقویت شود/ دوستی: نباید از شکست بترسیم

در نشست کمیته فنی فدراسیون فوتبال سرمربی تیم های ملی و بزرگسالان گزارشی از سفرهای تدارکاتی خود به ارمنستان و اروپا را ارائه کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این نشست که با حضور کفاشیان، محمد نبی، معینی ، ترابیان، افشین قطبی، امیرحسین پیروانی ، علی دوستی مهر، اکبرمحمدی، علیرضا منصوریان و هومن افاضلی برگزارشد، گزارش دیدار تدارکاتی تیم ملی بزرگسالان مقابل ارمنستان و همچنین دستاوردهای سفر تیم های جوانان و نوجوانان به اسلواکی، اوکراین ، آلمان و اردن از سوی سرمربیان تیم های بزرگسالان و جوانان ارائه شد.

در ابتدای جلسه افشین قطبی درخصوص آخرین اردوی این تیم که درتهران و ارمنستان برگزارشد، گفت : در این اردو 4 جلسه تمرین داشتیم و بازیکنان را به لحاظ میزان چربی و قدرت بدنی مورد بررسی و آزمایش قرار دادیم که نسبت به اردوی اتریش بهتر شده بودند . برای دیداربا ارمنستان 21 بازیکن همراه تیم ملی بودند که شامل 18 بازیکن و 3 دروازه بان بود و پیش از برگزاری دیدار با ارمنستان، در ایروان یک جلسه تمرین را برگزار کردیم.
  وی در ادامه درخصوص دیدار با ارمنستان گفت : از نیمه اول بازی رضایت نداشتم چرا که شرایط زمین مسابقه و داوری به گونه ای بود که در وضعیت روحی بازیکنان تاثیر زیادی گذاشت و البته باید درخصوص داوری و شرایط آن روی بازیکنان به لحاظ روانی بیشتر کارکنیم ، چرا که درمسابقات جام ملت های آسیا در قطر و مسابقات غرب آسیا شرایط مشابهی وجود دارد و بازیکنان باید خود را با این شرایط بیشتر وفق بدهند.
سرمربی تیم ملی اضافه کرد : اما در نیمه دوم با تعویض هایی که انجام شد و پنالتی که رحمتی گرفت بازیکنان به حالت عادی بازگشتند و حتی بعد از آنکه تیم ما با اخراج نکونام 10 نفره شد بازهم توانستیم کنترل بازی را در دست داشته باشیم و در نهایت با زدن 3 گل پیروز مسابقه باشیم . البته ازحق نباید گذشت که ارمنستان تیم خوبی بود و به لحاظ فیزیک بدنی از قدرت بالایی برخوردار بود.
  در ادامه جلسه علی دوستی مهر درخصوص سفر تدارکاتی تیم فوتبال جوانان ایران به اسلواکی و اوکراین گفت: همیشه معتقد بودم که بازیکنان و مربیان با استعدادی در ایران وجود دارند و البته در اردویی که برگزار کردیم این امر به وضوح مشاهده شد که این پتانسیل وجود دارد چرا که تیم ما مقابل کشورهای پیشرفته در فوتبال نتایج خوبی کسب کرد.
  وی در خصوص دیدارهای برگزار شده در اردوی اسلواکی گفت: دراین کشور با دوتیم بازی کردیم که اولین تیم یکی ازتیم های دسته اولی بزرگسالان ترکیه با نام "مسین ایدن" بود که هزینه بسیار بالایی را برای ورود به لیگ برتر این کشور انجام داده است و ما توانستیم در30 دقیقه اول 6 گل به آنها بزنیم به گونه ای که بازیکنان این تیم بشدت عصبی شدند و بازی خشنی را در پیش گرفتند و کار به جایی رسید که بنا به صلاحدید فریدون معینی و برای جلوگیری ازمصدومیت های بیشترتصمیم به نیمه کاره گذاشتن مسابقه در دقیقه 75 گرفتیم.
  دوستی مهر افزود: در بازی دوم مقابل "استرادا" قرار گرفتیم که از بازیکنان ذخیره خود استفاده کردیم و تا دقیقه 70 دو بر یک عقب بودیم و درنهایت چون نمی خواستیم بازی را واگذار کنیم ، بازیکنان اصلی را وارد زمین کرده و این دیدار را با نتیجه 2 بر 2 به پایان رساندیم .   وی درادامه در خصوص تورنمنت برگزار شده در اوکراین گفت : دربازی اول با اوکراین قهرمان اروپا رو به رو شدیم و تا دقیقه 30 ، سه گل به آنها زدیم و از آن به بعد بود که با اخراج یکی از بازیکنانمان 10 نفره شدیم که این خود اتفاقی خوب برای تیم ما بود چرا که توانستیم اجبارا بازی 10 نفره را نیز تجربه کنیم . با این حال درنیمه دوم با وجود اینکه یک بازیکن از حریف کمتر داشتیم، توانستیم یک گل دیگر را به آنها بزنیم و بازی با نتیجه 4 بر2 به پایان رسید.
  دوستی مهر درخصوص بازی های بعدی تیم زیر 19 سال گفت: تیم ایران تنها تیمی بود که قبل از ورود به اوکراین در یک اردوی خارجی حضور داشت، دو بازی سخت را انجام داد و با یک پرواز از اسلواکی به اوکراین آمد و یکی از بهترین بازیکنانمان به دلیل مصدومیت در اوکراین بازی نکرد.   وی ادامه داد : تیم ما در اوکراین به لحاظ بدنی افت کرده بود و البته بازی با روسیه بلافاصله روز بعد از دیدار با اوکراین بود و به دلیل خستگی بازیکنان و بازی سختی که در پیش داشتیم، فرصت یک ریکاوری را هم نداشته و با همین شرایط به مصاف تیمی رفتیم که تمام بازیکنان آنها زیر 21 سال بودند و به لحاظ بدنی و فیزیکی از بازیکنانی با قد بلند و قدرت بدنی بالا برخوردار بودند و در این دیداریک بر صفر جلو بودیم و به خاطر یک اشتباه و در یک شروع مجدد دروازه مان باز شد. در نهایت در دقیقه 89 با دریافت یک گل دیگر از روسیه ، بازی را دو بر صفر واگذار کردیم.
  وی در پایان ضمن تشکراز فدراسیون فوتبال به جهت درنظر گرفتن اردوهای خوب برای این تیم گفت: تمام هدف ما باید استفاده از این اردوها و تورنمنت ها برای هماهنگی بیشتر تیم و بازیکنان با هم و با تفکرات مربی باشد و اگر دیداری را واگذارکردیم نباید از شکست بترسیم و در سیاست فدراسیون و تلاش مان برای آینده خللی به وجود آید.
تاریخ: 1389/5/25
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: