برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

سایت فیفا گزارش داد/فوتبال دختران ایران به آینده ای روشن چشم دارد

برتری تیم فوتبال دختران ایران مقابل گینه نو در نخستین دوره رقابت های المپیک نوجوانان سنگاپور بر روی سایت فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، انعکاس داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم فوتبال ایران که در گروه A رقابت ها در نخستین دیدار خود با نتیجه 4 بر 2 مقابل ترکیه مغلوب شده بود، روز گذشته با تک گل فاطمه اردستانی مقابل گینه نو به برتری رسید و در صورتی که ترکیه مقابل گینه نو به برتری برسد، ایران به مرحله نیمه نهایی این رقابت ها صعود خواهد کرد.

معمار این گل تعیین کننده ، کسی نبود جز آیناز فلاح که سرشار از روحیه و نشاط است. کسی که شوت او در بازی با ترکیه "ادا دوران" را مجبور کرد تا دروازه خودی را باز کند. وی در گفتگو با سایت فیفا در این خصوص اظهار داشت: من در خصوص این اخبار خوب با والدینم صحبت خواهم کرد و اینکه نمی توانستم تصور کنم اینقدر خوشحال باشم. علاقمندی به فوتبال میراثی است که از والدینم به من رسیده و فکر می کنم آنها باید به من ببالند.

شهرازد مظفر، مربی تیم فوتبال ایران، پیروزی را فراتر از کسب این سه امتیاز می داند و می گوید: این پیروزی شاید به این زودی تاثیر خود را نگذارد اما در دراز مدت، بر آینده فوتبال بانوان تاثیرگذار خواهد بود. ما از مدت ها قبل تلاش می کنیم مسئولان فوتبال ایران را متقاعد کنیم تا بر روی فوتبال بانوان سرمایه گذاری کنند و با این پیروزی، می توانیم آنها را متقاعد کنیم که آینده روشنی در انتظار فوتبال بانوان است.

ابوالفضل خدابنده لو، یکی از مربیان تیم فوتبال ایران، هم با مظفر هم عقیده است. وی گفت: پیروزی در این دیدار نشان داد که ما در مسیر درستی حرکت می کنیم. چنانچه بتوانیم در این بخش از فوتبال کشور، سرمایه جذب کنیم، قطعا قدرت فوتبال بانوان کشورمان افزایش پیدا خواهد کرد.


تاریخ: 1389/5/25
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: