برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

قانون تعيين قرعه در اجراي كلينچ در كشتي آزاد رسمي شد

ورزش. كشتي آزاد. فيلا. قانون كلينچ
تهران - فدراسيون بين‌المللي كشتي (فيلا)، قانون تعيين قرعه در اجراي كلينچ در رشته كشتي آزاد را به صورت رسمي به فدراسيون‌هاي كشتي كشورهاي عضو در سراسر جهان ابلاغ كرد.

به گزارش ايرنا و به نقل از روابط عمومي فدراسيون كشتي، در بخشنامه فدراسيون بين‌المللي كشتي آمده است، اجراي قانون كلينچ در كشتي فرنگي كه با استفاده از رنگ دوبنده كشتي گيران است، مشكلي را به همراه نداشته است در اين قانون، تعيين قرعه فقط زماني اتفاق مي‌افتد كه در وقت سوم كشتي، نتيجه صفر بر صفر شود و راهي جز انجام قرعه كشي وجود نداشته باشد.

در مقابل تعداد زيادي از وقت‌هاي كشتي آزاد با نتيجه صفر بر صفر به پايان مي‌رسد و اجراي قانون كلينچ توسط قرعه تعيين مي‌شود.

اين وضعيت باعث شده است كه برخي‌ها افكار نادرستي در مورد داوران پيدا كنند.

فدراسيون بين‌المللي كشتي (فيلا) به منظور جلوگيري از اين گونه سوء برداشت ها، راه حلي را در جريان مسابقه‌هاي كشتي قهرماني جوانان زير ‪ ۲۰‬سال جهان در سال ‪ ۲۰۱۰‬در بوداپست مجارستان آزمايش كرد كه تمامي كشتي گيران، مربيان و عوامل اجرايي از آن راضي بودند.

بر اين اساس در جريان مسابقات كشتي، يك ظرف شيشه‌اي به ارتفاع ‪ ۳۰‬تا ‪۴۰‬ سانتيمتر بر روي ميز رييس تشك قرار مي‌گيرد كه در داخل آن چهار جعبه سياه رنگ يك شكل و يك اندازه قرار دارد كه در داخل هر كدام يك گوي قرار مي گيرد (در كل دو گوي آبي و دو گوي قرمز).

در كشتي آزاد در صورت نياز به تعيين قرعه ابتدا كشتي گير دوبنده قرمز اقدام به برداشتن گوي مي‌كند و چنانچه در ادامه مجددا نياز به تعيين قرعه باشد، اين بار كشتي گير با دوبنده آبي اقدام به برداشتن گوي خواهد كرد و چنانچه باز هم نياز به تعيين قرعه براي بار سوم باشد، داور اقدام به برداشتن قرعه (گوي) خواهد كرد.

در كشتي فرنگي نيز براي بار سوم داور قرعه را بر مي‌دارد.

همچنين در ابتداي هر مسابقه، رييس تشك، مسوول بازرسي و كنترل ظرف محتوي گوي‌هاي آبي و قرمز است تا جعبه‌هاي مشكي همه به يك اندازه و بدون علامت باشند.

بديهي است اين قانون از اين پس در تمامي مسابقه‌هاي بين‌المللي كشتي لازم الاجرا است.تاریخ: 1389/5/25
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: